X

Zumba ile zayıflama programı, hareketleri ve yorumları

Zumba ile zayıflama programı, hareketleri ve yorumları

Kilo vermek için birçok farklı yolu deneyen ancak başarılı olamayan kişiler zumba ile zayıflama programı sayesinde hem eğleniyor hem de kilolarından kurtuluyor.

Zumba ile zayıflama programı nedir?

Dans etmek, insanlara mutluluk veren ve onları en iyi şekilde eğlendiren aktivitelerden birisidir. Bu eğlenceli aktivite sırasında bir yandan da kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler de son dönemde zumba ile zayıflama programı sunan merkezleri tercih ediyorlar. Zumba, 1990'lı yıllarda Kolombiyalı bir dansçı olan Beto Perez tarafından keşfedilmiş ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Hızlı hareket etmek anlamına gelen zumba, dans ve spor hareketlerini bir arada içeren bir fitness programıdır. Genel olarak insanlar bunu bir dans türü olarak bilmesine rağmen aslında içerisinde çok sayıda farklı dansı barındıran bir programdır. Yüksek miktarda kalori yakımına sebep olduğu için de zumba ile zayıflama programları çeşitli merkezlerde düzenlenmektedir.

Zumba ile zayıflama hareketleri nelerdir?

Zumba, birçok farklı danstan beslenebilirken en çok salsadan faydalanmaktadır. Bu sebeple de salsanın figürleri içerisinde gösterilen çok sayıda hareket zumba içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Salsanın temel hareketlerinden olan "Salsa Side" hareketi zumba içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca "Merengue Walk" olarak tanımlanan ve 6 adımda gerçekleşen hareket de zumba içerisinde tercih edilebilir. Son olarak zumbanın favori hareketlerinden birisi olarak "Cumbia Sleepy Leg" hareketi gösterilebilmektedir. Bu hareket de zumba programlarının birçoğunda yer alabilmektedir.

Zumba uygulayanların yorumları nelerdir?

Zumba ile kilo vermeyi düşünen ve bunu hemen hayata geçirmeyi planlayan insanlar, hemen gidip başvurularını yapıyor ve bu mucize programa başlıyorlar. Programa başlayan kişiler tecrübelerini internet üzerinden diğer kişilere sunarken genelde çoğu kişi son derece memnun olduğunu ve hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmaya başladığını belirtiyor. Bilindiği üzere tek başına zumba yapımının insanlarda yüksek bir kalori kaybına neden olsa da kilo vermeyi sağlayamadığını biliniyor. Kişilerin, aldıkları besinlerde her zaman spora uygun adımlar atması ve kalori alımlarını hesaplaması gerekiyor. Yorumlara göre bu planı uygulayan kişiler her zaman en kısa sürede istediği fiziğe kavuşabiliyor.

Zumba ile zayıflamanın avantajları nelerdir?

İnsanlar, spor yapmaya karar verdiklerinde neden zumba seçmeleri gerektiğini de sürekli olarak sorguluyorlar. Zumba ile zayıflama programı için kişiler avantajlarını araştırırken bunun ilk sırasında eğlence geliyor. Kilo vermek insanlar için en zor olaylardan birisi olurken diyetler ya da istemeden yaptıkları sporlar onlara zor geliyor. Ancak zumba ile birlikte hem dans eden hem de sporlarını yapan kişiler aynı zamanda eğlenebiliyorlar. Eğlenerek yaptıkları için de onlar için bir külfet olmaktan çıkıyor. Buna ek olarak vücutları çok daha esnek hale gelen kişiler her zaman daha zarif ve çekici bir görüntüye kavuşabiliyorlar. Kısa sürede başlanabilen zumba ile zayıflama programı sonuçlarını da erken dönemde göstermeye başlıyor.

Zeliha Albayrak
Zumba zayıflamak için gerçekten çok etkili ve keyifli bir dans. Ben daha önce zumba derslerine gitmiştim. Hem yediklerime dikkat edip hem de bu zayıflama yöntemini uyguladım ve etkili bir şekilde kilo vermiştim. Gayet etkili bence uygulayabilirsiniz.