X

Zayıflatan tayt korse modelleri ve kullananlar

Zayıflatan tayt korse modelleri ve kullananlar

Zayıflatan tayt korse; gerek günlük kullanımda gerekse özel günlerde fazla kiloların kamufle edilmesini sağlayan ve düzenli kullanıldığında sıkılaşmaya yardımcı olan iç giyim ürünüdür.

Zayıflatan tayt korse nedir? Modelleri nelerdir?

Zayıflatan tayt korse, fazla kilolarından dolayı psikolojik olarak iyi hissetmeyen kadınların özgüvenlerini ve kendilerine olan inançlarını artıracak kurtarıcı bir korsedir. Günlük kullanımda ya da özel davetlerde tercih edilecek kıyafetlerin içerisine 1-2 beden incelmiş olarak girmeye yardımcı olur. Esnek ve pamuklu olan tayt korseler kıyafetlerin altında kişilerin rahat etmesini sağlayacak yapıya sahiptir. Günde 8 saat kullanılmalı, kalıcı bir incelik için her gün düzenli olarak korse giyilmelidir. Zayıflatan tayt korse modelleri farklı renk ve desenlerde üretilmektedir.

Zayıflatan tayt korse kullananların yorumları nelerdir?

Zayıflatan tayt korse kullananların yorumları araştırıldığında, kadınların tayt korseleri anı kurtarmak için tercih ettikleri fakat düzenli kullanım sonucunda vücutta incelmeye sebep olduğunu gözlemledikleri görülmektedir. Pek çok kullanıcının aynı gözlemde bulunması zayıflatan tayt korselerin etkisini gözler önüne sermektedir. Tayt korse satın alırken piyasaya sürülen her markaya güvenmemeye özen gösterilmelidir. Tercih edilecek olan korselerin sağlık bakanlığından onaylı, düzenli kullanımlarda kişilerin gerek cildine gerekse fazla baskı sebebiyle iç organlarına zarar vermeyecek nitelikte malzemeden üretilmiş olması gerekir.

Tayt korsenin özellikleri nelerdir?

Kaliteli malzemeden üretilmiş tayt korseler, terleme sonucunda teri içeri hapsetmeyerek dışarı transfer eder. Bu sebeple terleme sonucunda vücutta oluşacak istenmeyen kokular da önlenmiş olur. Nefes alan kumaş yapısıyla mantar ve pişik gibi rahatsızlıkların oluşumuna engel olur. Sıcak havalarda da güvenli bir şekilde kullanıma uygundur. Bel kısmında bulunan özel kumaş dokusu sayesinde, kişilerin en çok rahatsızlık duyduğu aşağıya kayma sorununu ortadan kaldırır. Dikişsiz örgü teknolojisi kullanılarak hazırlanmaktadır. Ağ bölgesindeki dikişi hariç ekstra dikiş bulundurmaz. Böylelikle kat izi oluşumu gibi ütü gerektiren durumlar söz konusu olmaz. Sağlam dikişlere sahip olması yönüyle yırtılma ya da patlama gibi olumsuz sonuçlar oluşmaz. Hava alan teknolojiden üretilmiş olup, tayt korseler vücudun sıcaklığını artırmak için kullanılmamalıdır. Sıcak havalarda serin etki gösterdiği göz önünde bulundurularak soğuk havalarda çamaşır üzerine giyilmelidir.

Tayt korsenin faydaları nelerdir?

Zayıflatan tayt korsenin faydaları şunlardır;

  • Kullanıcılar bedenlerine uygun korseyi giydiklerinde birkaç beden küçük gösterirler. Düzenli kullanıldığında vücudun toparlanmasına ve zayıflamasına yardımcı olur.
  • Omurga bölgesine ek bir destek sağlayarak dik durmayı kolaylaştırır.
  • Doğumdan sonra doktor kontrolünde korse kullanımına başlayan anneler için sezaryen dikişlerinin desteklenmesine ve karın bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesine yardımcı olur.
  • Vücudun yan tarafları olan simit ve basen bölgelerine denk gelecek kısımlardaki basınç noktaları, fazla yağ biriken alanların daha iyi biçimlenmesini sağlar.
  • Kalçalara şekil vermeyi sağlayan Push-Up özelliğine sahiptir.
  • Mideye basınç yaparak acıkmayı geciktirir ve daha az yemeye yardımcı olur.
  • Sindirim sisteminin düzene girmesinde etkilidir.
  • Esnek kumaş yapısıyla rahat hareket edebilme imkanı sunar.
  • Selülit oluşumunu engeller ve kan dolaşımını hızlandırır.

Zayıflatan tayt korse, sağlıklı sonuç vermesi açısından kullanıcıların bedenine uygun olacak kalıplarda tercih edilmelidir. Bu taytların farklı renkleri ve çeşitleri de bulunmaktadır. Günlük hayatta kullanıma uygundur. Hem kıyafetin içine giyilebilen modelleri vardır hem de normal şekilde kullanıma uygun modeller vardır.

Gaye Önel
Zayıflatan tayt korseler giyildiği andan itibaren birkaç beden daha ince gözükmenizi sağlıyor. Ben tayt giymeyi çok seviyorum. Normal taytlara göre bunlar biraz daha değişik yapısı var. Daha çok toparlıyor ve biraz da sıkılaştırıcı oluyor. Uygun beden tercihi burada çok önemli. Küçük alınca aşırı sıkı oluyor. Bir keresinde o hatayı yapmıştım:)