X

Zayıflatan detoks suyu tarifi nedir?

Zayıflatan detoks suyu tarifi nedir?

Zayıflamak herkesin ihtiyaç duyduğu bir durum haline gelmiştir. Çünkü tüketilen besinler insanların kilo alması üzerine hazırlanmaktadır. Bol karbonhidratlı, bol şekerli hazır besinler ekstra ve aşırı kilo alımlarına sebep olmaktadır. Bu durumu önlemek için bu besinlerden olabildiğince uzak durulması gerekir fakat tamamıyla kesmek hiçbir zaman mümkün değil. Çünkü artık doğal besinler için özel bir çaba sarf edilse de besinlerin doğallarına ulaşmak hiç kolay değildir. Her geçen gün her şey hazırlaşmaktadır. Aynı zamanda zayıflarken doğal yollardan ve kalıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü zayıflamak için kimyasal dolu hazır yiyecekler zararlıdır. Zayıflamak isteyen bir kişi evde doğal yöntemlerle kendi detoks suyunu hazırlayabilir. Ayrıca çok az malzemeyle ve kolay yöntemle.

Detoks suyu nedir?

Öncelikle detoks, vücudun ihtiyacı olmayan toksinlerin ve yabancı maddelerin vücuttan atılmasıdır. Bunu vücut kendisi de gerçekleştirebilmektedir fakat daha hızlı ve etkili bir vücuttan atım için meyve ve sebzelerden yararlanılabilir. Buna da detoks suyu denir. Detoks suyu sebze ve meyvelerle hazırlanır. Bu meyve ve sebzeler vücudun arınmasına yardımcı olacak türdendir. Detoks suyu yapmak için kullanılacak meyve ve sebzeler şunlardır:

 • Elma Sirkesi
 • Limon
 • Kiraz
 • Tarçın
 • Karanfil
 • Nane
 • Salatalık
 • Kayısı
 • Portakal
 • Maydanoz
 • Çilek

Bu besinler herkesin kolaylıkla ulaşabileceği besinlerdir. Böylece evde kendi detoks sularınız hazırlanabilir. Fakat bu ürünlerin de doğallarına ulaşmak tam anlamıyla mümkün olmasa da yine de olabildiğince hazırcılıktan uzak durulmaya çalışılmalıdır. Daha doğal daha ilaçsız sebze ve meyveler her zaman için detoksunuzda daha etkili olacaktır.

Detoks suyu nasıl yapılır?

Şimdi evde kendiniz hazırlayabileceğiniz birkaç detoks suyu tarifi vereceğim. Bunlardan bir tanesi herkesin kolaylıkla ulaşabileceği portakal detoks suyu. Detoks suyu hazırlanışı bir gecenizi alacaktır. Yani akşamdan hazırladığınız suyu bir gece boyunca bekletmeniz gerekir. Çünkü kullanılan besinin özü suya geçecektir. Sabah kalktığınızda da aç karnına bu suyu tüketeceksiniz. Portakal detoksu için gerekli malzemeler 1 litre oda sıcaklığında su, yarım portakal, 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 avuç taze nanedir. Malzemeler görüldüğü üzere olabildiğince azdır. Hazırlanışı ise bütün malzemeleri 1 litre suya katarak bir gece bekletmenizdir. Ertesi gün her saat başı bu sudan tüketerek bir gün içerisinde suyu bitiriniz. Bir diğer tarif de tarçınlı detoks suyu. Bu su da diğeri gibidir. Sadece 1 litre suya 1 avuç içi maydanoz, yarım limon ve bir adet çubuk tarçın katılarak bir gece boyunca bekletilir. Bu sudan birçok malzemeyle hazırlayabilirsiniz. Bir diğer karışım ise salatalık ve havuç karışımıdır. Yarım salatalık 3 adet orta boy havuç ve yarım adet kırmızı turp ile hazırlanabilir. Bütün malzemeleri küp küp doğrayarak katı meyve sıkacağından geçirerek anında tüketebilirsiniz. Bunlar da çok etkili detoks malzemeleridir. Bunun için birçok karışım hazırlanabilmektedir ve oldukça etkilidir zayıflamak için. Her zaman olduğu gibi zayıflamak için de doğanın bize sunduklarından faydalanmak her zaman için daha etkili olacaktır.

gaye sunay
hızlı kilo vermek için detoks suyu kullanmaya başladım. henüz 1 hafta oldu ama şimdiden 2 kilo verdim.