X

Zayıflama suyu nasıl yapılır? Tarifleri nelerdir?

Zayıflama suyu nasıl yapılır? Tarifleri nelerdir?

İnsanların son dönemde sürekli olarak kullanmaya başladığı zayıflama suyu, vücut için çok etkili olurken kısa sürede daha fazla kilo verilmesini sağlamaktadır.

Zayıflama suyu nedir? Zayıflatır mı?

Zayıflamakta kararlı olan kişiler diyetlerine başladıklarında listelerine tamamen uysalar da tartı üzerinde çok büyük değişiklikler olmadığını görürler. Bu durum onların motivasyonlarını kırarken diyetlerini bırakma eğilimi içerisinde olmalarına sebep olur. Ancak zayıflama suyu olarak sunulan ürünlerin düzenli olarak tüketilmesi diyet sürecinde insanların çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır. Zayıflama suyu, tek başına insanları zayıflatmazken zayıflama sürecindeki insanların hızlanmasını sağlayabilmektedir. Bu sebeple de diyetlerini uygulamaya başlayan kişilerin süreci desteklemek için zayıflama suyu kullanması çok büyük önem taşır.

Zayıflama suyu tarifleri nelerdir?

Genelde zayıflama suları maliyet açısından çok yüksek olmayan ve kolayca hazırlanabilen sulardır. Bu özelliği sağlayan çok sayıda farklı karışım elde edilebilir. Bunlardan ilki salatalık içeren zayıflama suyudur. Bu suyun hazırlanması için kişilerin 1 litre su, 1 adet limon, 1 adet salatalık ve 5 dal maydanoza ihtiyacı vardır. Malzemeleri iyice yıkayan kişilerin bir sürahiye suyu eklemesi ve üzerine limonu sıkması gerekmektedir. Sonrasında diğer malzemeler de sürahinin içerisine atılarak 5 saat kadar beklenir. Ardından kolaylıkla tüketilebilmektedir. Diyet dönemlerinde tercih edilen bu zayıflama suyu gün içerisinde yakılan kalori miktarını arttırmaktadır.

Elma sirkeli zayıflama suyu tarifi nedir?

Zayıflama sularının bazıları metabolizma hızını arttırırken bazıları yağ yakıcı özelliktedir. Sporlarını düzenli olarak yapmakta kararlı olan kişiler bu zayıflama suyunu kullanırlarsa çok daha hızlı bir biçimde yağlarından kurtulma şansı elde edeceklerdir. Bunun için bir adet limon, bir bardak su ve çay kaşığı elma sirkesi yeterli olur. Bir adet limonun suyunu bardağa sıkan ve sonrasında suyla sirkeyi içerisine ekleyen kişiler karışımı hazır hale getirmiş olacaktır. Sabah kalktıklarında içecekleri bu zayıflama suyu gün içerisinde yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmaları için katkı sağlamaktadır. Buna ek olarak akşam yemeklerinden bir saat önce tüketmek de doğru bir tercih olur.

Tarçınlı zayıflama suyu tarifi nedir?

Zayıflama suyu denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden bir diğeri de tarçınlı sudur. 1 adet rendelenmiş ya da dilimleniş şekilde elmaya ihtiyaç duyulurken 3 adet de çubuk tarçın kullanılması gerekmektedir. Bir litre ılık suyun içerisine dilimlenmiş olan elmaları ve çubuk tarçını ekleyen kişilerin 15 dakika kadar beklemesi gerekir. Sonrasında karışımları hazır hale gelirken yemeklerden 1 saat öncesinde aç karna tüketilmesi gerekmektedir. Bu şekilde uygulandığında insanların daha hızlı kalori yakmasını sağlarken gün içerisinde yorgunluk ya da halsizlik gibi belirtilerini de ortadan kaldıracak bir su olacaktır. Diyet dönemlerinde zayıflama suyu kullanımı çok faydalı olurken tamamen doğal ürünlerden hazırlanan sular insanlara büyük fayda sağlamaktadır.

Songül Tektaş
Ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum. Televizyonda izledim geçen gün zayıflama suyu tarifi veriyorlardır. Denemeyi düşünüyorum. Tarçınlı tarifi uygulamayı düşünüyorum. Günde kaç kere içmek gerekiyor ve aç karnına mı kullanmalıyım?