X

Zayıflama çayları ne zaman içilmeli?

Zayıflama çayları ne zaman içilmeli?

Kilo sorunu olanlar zayıflamak için birçok yöntem denemektedir. Ancak düzenli olarak uygulanmayan hiçbir programın etki göstermeyeceğinin hatta bazen kilo alımı olarak geri dönebileceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Formunu korumak isteyen bir kişinin yapabilecekleri gözünüzü korkutabilir. Bilinmesi gereken en önemli şey diyet yapan kişilerin aç kalarak bir gün içinde 5 kilo vermelerinin mümkün olmadığıdır. Sarıldığımız her şey zayıflamamız için çare olmayabilir. Fazla tüketilen zayıflama çayları bazen vücut dengesinin bozulmasına veya sağlık sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle zayıflama çaylarını üzerinde yazıldığı ve önerildiği miktarda kullanmak gerekir. Özellikle karaciğer sorunu olanların diyet çay tariflerini dikkatli kullanmaları önerilmektedir. Yüksek miktarda zayıflama çayı tüketenlerde görülen sorunlar şöyle sıralanabilir:

 • Aşırı zayıflık
 • Kabızlık
 • İştahsızlık
 • Sürekli uyku hali

Günde 10 bardak zayıflama çayı içerek zayıflayamadığınız gibi sağlığınızdan da olabilirsiniz. Zayıflama çaylarının olası olumsuz etkilerini azaltmak için sebze tüketimine ağırlık verilmesi önerilmektedir. Form çaylarının kilo vermekten ziyade kilonuzu korumak amaçlı tüketilmesi gerektiğini de aklınızdan çıkartmamalısınız. Metabolizmayı hızlandırma amaçlı tüketilen çayların evde doğal malzemeler eşliğinde hazırlanması önerilmektedir. ayrıca zayıflama çayları önerile miktarın üzerinde tüketilmemelidir.

 • Yeşil çay
 • Funda yaprağı
 • Biberiye
 • Kekik
 • Mate
 • Hibisküs

En çok bilinen zayıflama çayı bitkileri arasında yer almaktadır.

Zayıflama çayları kilo kontrolü sağlayan ve metabolizmayı hızlandıran özellikleri ile süreç içerisinde destekleyici görev görmektedir. Aynı zamanda zayıflama etkisi gösterecek bitkilerle ancak sıkı bir besin kontrolü, sağlıklı yaşam biçimi ve düzenli sporla desteklenmesi önerilmektedir. Kilo verme programları içinde etkisi kesinleşen yeşil çay, nane çayı, zencefil çayı, maydanoz ve mate çaylarının bilinçsizce tüketilmemesi gerekmektedir. Bütçenizi zorlamadan ve cerrahi yöntemler denemeden gerçekleştirebileceğiniz başarılı zayıflama yöntemleri ile hayatınızın kalan kısmını saha sağlıklı geçirebilirsiniz. Göbek, basen eritmek ve bölgesel kilolardan kurtulmak için tüketilen bitkisel çaylar, etkili bir beslenme programı ve düzenli sporla istenen sonuca ulaşılmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Zayıflama çayı tarifi

Rezene ve funda yaprağını biberiye yağı, susam yağı ve limon kabuğu yağı ile karıştırarak sorunlu bölgelerde masaj eşliğinde uygulayabilirsiniz. Bunun yanında zayıflamaya olan etkisi bilinen yeşil çay ve civanperçemi karanfil ve tarçın ile tatlandırılarak tüketilebilir. Herkesin kolay bir şekilde hazırlayabileceği bir form çayına hep birlikte göz atalım:

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 tatlı kaşığı mate yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş biberiye
 • 1 tatlı kaşığı kekik
 • 1 tutam funda yaprağı

Hazırlanışı:

1 litre kaynatılmış suya atılarak demlenmesi sağlanır. Yemeklerden yarım saat önce tercihe göre ılıtılarak veya soğuk içilen 1 bardak çaya tatlandırmak amacıyla limon da ilave edilebilir. Bu çayın sadece 3 ana öğünden önce içilmesi önerilmektedir. Fazla çay içerek fazla kilo veremez sadece sağlığınızdan olursunuz.

melek
form çayı yemekten önce mi sonra mı içilmeli? bazı kullananlar yemekten önce içince iştahı keser diyor. Bazı kullanıcılar da yemekten sonra sindirime iyi gelir diyor. Aslında ikisi de mantıklı ama hangisi doğru olan bilemiyorum.
bahar akmeşe
winter be form kış diyeti rus diyeti olarak bilinen zayıflama setini kullanan var mı? internette araştırdım ama pek fazla kullanıcı yorumları göremedim. Winter beform diyet seti içinde yağ yakıcı bitki karışımı yüksek lif içerikli çorba sarkma önleyici sıkılaştırıcı bir de jel var. Bu seti yada çayı kullananlar yorum yazabilir mi acaba? almayı düşünüyorum ama işe yarıyor mu emin değilim
MÜNİRE
Yazıda belirtilen çayın tarifinde kullanılan bitkiler hem metabolizmayı hızlandırmada hem de tokluk hissi oluşturmada etkili bitkiler. Oranlar doğru tutturulduğunda ve doğru hazırlandığında masum bir zayıflama ayı olarak değerlendirebilir. Deneyeceğim tarif için teşekkürler.
Süreyya Göğüak
Zayıflamak için yeşil çay ne zaman içilmeli? Yağ yakımını arttırmak için kullanmak istiyorum . Bir aktar önerdi ama emin olamadım . Araştırmak istedim . Bu konuda bilgisi olan var mı? Yeşil çay kilo verme için nasıl kullanılmalı? Hangi oranlarda kullanılmalı
Aslı Dumanlı
Ben bu çayları ara ara tüketiyorum. Fazla tükettiğim günler, yada hemen bir iki kilo fazla gördüğüm zamanlarda. Rutin bir şekilde devamlı tüketmiyorum . Devamlı tüketince vücut alışıyor sanırım etki alamıyorsun tekrar başka ürün arama gereği duyuyorsun. Düzenli tüketim devamlı olarak kilo vermeye de sebep olabilir. Bunu da istemediğim için belli aralıklarla tüketmek en iyisi diye düşünüyorum.
Nazmiye Can
Yağ yakıcı zayıflama ürünleri içerisinde en çok tavsiye edebileceğiniz, kullanıp memnun kaldığınız var mı? Bu konuda acil bir ihtiyacım söz konusu. Önerilerinizi belirtirken, ürün ile ilgili gözlemlerinizi de belirtirseniz seviniim . Teşekkürler.
Sercan Türk
Diyet için kullanılan bitki çaylarının bir çoğu kafein etkisi oluşturan bitkileri içerebileceği için akşamları değil de gün içinde kullanılması öneririm. Metabolizma hızı artarken uyuyamama gibi bir durumla karşılaşmazsınız.