X

Yüz yogası nedir? Nasıl yapılır? Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Yüz yogası nedir? Nasıl yapılır? Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Yüz yogası, yüzde bulunan kasların geliştirilmesi ve böylece daha sıkı bir görüntünün elde edilmesini sağlayan bir tür egzersiz yöntemidir.

Yüz yogası nedir?

İnsanların yaşlarındaki ilerlemeler vücut üzerinde belirli etkiler gösterir. Bu etkileri direkt olarak etkilemek mümkün olmazken düşük miktarda ortaya çıkmasını sağlamak ya da olabildiğince geciktirmek insanların uygulayabilecekleri en iyi yöntemdir. Yüzümüz, yaşlılık etkilerini en çok belli eden bölgelerden birisi olmasının yanında sürekli olarak açık olduğundan insanların rahatlıkla bu etkileri fark etmesi olağan bir durumdur. Bu sebeple de yüz yogası adı verilen işlem ile bu yaşlılık etkilerinin ortadan kaldırılması gerekir. Her gün evde düzenli olarak uygulanan ve yüzdeki kasların daha sıkı bir hale gelmesini sağlayan işlemler yüz yogası olarak isimlendirilmiştir.

Nasıl Yapılır?

Yüz yogası nasıl yapılır sorusu için hiçbir özel ekipmana ya da mekana ihtiyaç bulunmadığı neticelendirilmektedir. Genel olarak insanların aynanın karşısına geçmesi ve günlük hareketlerini doğru bir şekilde uygulaması yeterli olmaktadır. Bu yoganın ilk hareketi eller ile uygulanan masajdır. Ellerini avuç içleri yanağa temas edecek şekilde bu bölgeye koyan kişiler yanak bölgesini ovmaya başlarken elleriyle kasları yukarı doğru hareket ettirebilirler. Bu hareketi uygularken nemlendirici kremlerin kullanılması cildin zarar görmemesini sağlayarak belirli oranda kayganlık sağlayacaktır. Alın bölgesi için de özel hareketler bulunurken bu masaj hareketi için yalnızca iki elin orta parmağı kullanılır. Orta parmak yardımıyla alnın altından üzerine doğru masaj yapılması gerekir. Kırışıklık olarak kendini göstermeye başlayan çizgiler bu uygulama ile alnı terk etmeye başlayacaktır. Göz çevresi için iki elin işaret parmağı ile gözler olabildiğince açılır ve 5 saniye boyunca bu şekilde beklenir. Bu harekete üç tur devam eden kişiler göz çevresi için yoga hareketlerini tamamlamış olacaktır. Dudak ve çevresi için ise bir kaleme ihtiyaç duyulacaktır. Kalemi, dudaklarının arasına alan kişiler dudaklarında kalemi çevirerek gerekli egzersizi yapmış olurlar. Çeneleri yorulana kadar bu hareketi uygulayarak dudak ve çevresini daha sıkı hale getirebilirler.

Ne kadar sürede etkisini gösterir?

Yoga egzersizleri de vücudun diğer bölgeleri için yapılan egzersizler gibi kaslar üzerinde etkiler göstermektedir. Bu etkilerin ortaya çıkması için kişilerin 2-3 ay süreyle düzenli olarak egzersizlerini yapması gerekir. Bu süreci hiçbir olumlu etkiyi görmeden geçirmek oldukça zordur. Ancak yüz egzersizleri süre olarak oldukça kısa sürdüğünden her gün rahatlıkla tekrarlanabilir. Bu şekilde uygulandığında 2-3 aydan sonra olumlu etkiler kendisini göstermeye b aşlayacak ve sonrasında takip eden süreçte çok etkili bir sonuç elde edilecektir. Yüz yogası egzersizleri için yaş konusunda herhangi bir sınır bulunmazken her yaştan kişiler bu yoga işlemlerini uygulayarak daha sıkı bir yüze sahip olabilir.

Kader ışıl
Yüz yogası hareketleri nasıl oluyor? Egzersizler nasıl yapılıyor? Bu yöntemin herhangi bir zararı olmadığından genel olarak herkes uyguluyor ve işe yarıyor diye biliyorum. Hareketleri öğrenip ben de uygulamayı düşünüyorum :)