X

Yılan yağı saç uzatır mı? Nasıl kullanılır?

Yılan yağı saç uzatır mı? Nasıl kullanılır?

Kadınları en önemli aksesuarları arasında bulunan saçları bazen hüsrana uğrayabiliyor. Kadınlar saçlarına ne denli düşkünlerse de aslında en büyük eziyeti de saçlarına yaparlar. Özellikle yüksek ısı ile saç şekillendirmek bu eziyetlerin başında gelir. Birde her sorun yaşadıklarında kestikleri saçlar ve sonrasında nasıl uzatırım derdine düşüşleri büyük bir ironidir. Her seferinde bir daha asla kesmem diyip yine de aynısını yaparlar. Kadın doğası bu ve bunu gerektirir. Ne yaparlarsa yapsınlar saçları ile uğraşmaktan asla vazgeçemez ve yine en çok saçsız yaşayamazlar. İşte tamda yaşanılan herhangi bir konu sonrası kesilen saçların yerine tekrardan uzaması için yapılacak bitkisel yağlardan biri yılan yağı olarak bilinir. Yılan yağının en önemli özelliği omega 3 barındırmasıdır. Bu da kırılan ve yıpranan saçların onarılmasının yanı sıra uzamasına da destek veriyor.

Yılan yağı ne işe yarar?

Kökeni Mısır topraklarına inen yılan yağı kelliğe çözüm olduğunu düşünülüyor. Özellikleri arasında ise;

  • Sürekli işlem gören yıpranmış saçları onarıyor.
  • Saçların uzamasını sağlıyor.
  • Saçı besliyor.
  • Kepek varsa gidermeye yardımcı oluyor yoksa da kepeğe karşı koruyor.
  • Aşırı kuru ve pul pul dökülen cilt tiplerinde oldukça etkili bir yağ olarak biliniyor.
  • Aynı zamanda deri hastalıklarına da iyi geldiği biliniyor.

Birçok faydası olan yılan yağı saç ve cilt için kullanımı mümkün olmaktadır. En önemli detay ise bu konu hakkında sürüldüğü yerde cilt yağı ile yer değiştirme özelliği bulunuyor bu da tam etki göstermesini sağlıyor.

Yılan yağı saça nasıl kullanılır?

Kozmetik markalarının da sıkça kullandığı bu ürün birçok çeşitte kullanımı mümkündür. Ayrıca aktar ve eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu üründür. Saça birçok şekilde uygulama yapabilirsiniz. Fakat birçok bayan yılan yağı uygulaması yaparken genellikle saça direk olarak sürüyorlar. Alınan yılan yağı, başta saç derisi olmak üzere tüm saça yedirilir. Sonrasında ise en az 15 dakika saç derisine masaj yapılır ve en az 1 saat saçta bekletilir. Sonrasında ise şampuan ve su ile yıkanır. Bu konuda değinmek istediğimiz bir detay bulunuyor. Yıkadığınız zaman saç derinizde bulunan tüm yağı arındırmaya çalışmayın özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar. Birde en az 2 günde bir uygulayın eğer fırsatınız varsa her gün de uygulayabilirsiniz. Zaten bir aylık düzenli uygulamada saçlarınızın daha hızlı uzadığına ve daha kaliteli bir saça sahip oluğunuzu göreceksiniz. Bir haftalık kullanımda bile işe yarıyor. Saçınız istediğiniz şekle gedikten sonra yılan yağı kullanımını bırakmayın. Fakat uygulama süresini haftada 2 kez olarak düşürebilirsiniz.

Ayrıca yılan yağını saça iyi gelen başka yağlar ile karıştırarak da kullanmak mümkün olduğunu söylemek isteriz. Dilerseniz tüm yağları iç içe karıştırarak bir şişeye boşaltıp uzun süre de bu şekilde kullanmanız mümkündür.

Mustafa Koca
yılan yağı ne işe yarar? saç uzatmak için mi sakal çıkarmak için mi daha etkili oluyor? sakallarım için badem yağı kullanıyorum ama yılan yağı sakal için daha işe yarıyorsa değiştirebilirim