X

Yeşil detoks suyu diyeti tarifleri, kalorisi ve malzemeleri

Yeşil detoks suyu diyeti tarifleri, kalorisi ve malzemeleri

Vücutlarındaki zararlı maddeleri atarken kilolarından da kurtulmak isteyen kişiler yeşil detoks suyu kullanarak bunu gerçekleştirebilirler.

Yeşil detoks diyeti nasıl yapılır?

İnsanlar hayatlarında düzenli olarak gıda tüketimi yaparlarken her zaman tükettikleri gıdaların içerisinde yer alan maddeleri kontrol etmezler. Bazen hazır gıdalar tüketildiğinde vücuda çok sayıda zararlı madde girerken bazen de gün içerisinde sürekli olarak tüketilen ürünlerden vücut için zararlı olan maddeler vücuda alınır. Bu doğrultuda insanlar yeşil detoks diyeti ile vücutlarını yenileyebilirler. Bu diyette bolca su tüketen kişiler bunun yanı sıra vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştıran maddeleri tüketirler. Böylece kısa süre içerisinde vücutlarındaki iç organlar olabilecek en iyi şekilde çalışmaya başlayacaktır. Bu da onların çok daha sağlıklı olmasını sağlarken kısa süre içerisinde kilo vermelerini de tetikleyecektir.

Yeşil detoks suyu tarifleri ve malzemeleri

Yeşil detoks diyetlerinde sürekli olarak tüketilen detoks suları, kilo vermenin en önemli aşamalarından birisidir. Bu detoks sularını evlerinde yapmak isteyen kişiler, 1 adet yeşil elma, 1 adet salatalık, 1 adet limon, 1 avuç maydanoz, 1 avuç ıspanak, 2 kereviz sapı ve 1-2 bardak suya ihtiyaç duyarlar. Kıvamını su ile kendilerine hoş gelecek şekilde ayarlamaları önemlidir. Bu detoks suyunun yapılabilmesi için kişilerin tüm malzemeleri blender yardımıyla çekmesi gerekmektedir. Sonrasında hazırlanan karışım diyet döneminde rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Yeşil detoks suyu kalorisi ne kadar?

Kilolarından kurtulmak isteyen kişiler aldıkları tüm gıdaların kalori değerlerine dikkat etmek zorunda oluyor. Zayıflatıcı etkisi biliniyor olsa da detoks suyunu diyetlerinde kullanacak olan kişilerin kalori değerini de bilmesi gerekiyor. Her detoks suyunun kalori değeri değişiyor olsa da genel olarak belirli bir aralıkta seyrediyor. Birçok detoks suyunun kalori değeri 140 ile 170 arasında değişiyor. Gün içerisinde alabilecekleri kalori miktarını belirleyen kişiler için de bu değerler oldukça uygun oluyor. Genelde bu sular ara öğünlerde kullanılırken insanlarda tokluk hissi de yaratıyor. Bu sayede kişiler ana öğünlerinde çok daha az ürün tüketirken doymuş bir şekilde sofradan kalkabiliyor.

Yeşil detoks suyunun faydaları nelerdir?

Yeşil detoks suyu tüketmeye başlayacak olan kişiler kilolarından kurtulurken farklı faydalarının olup olmadığını da merak ediyor. Uzmanlar, bu detoks sularını tüketen kişilerin ilk olarak vücutlarındaki tüm zararlı maddelerden kurtulabileceklerini belirtiyor. Bu durum iç organlarının çok daha iyi seviyede çalışmasını sağlarken birçok hastalıktan kurtulabiliyorlar. Buna ek olarak bağışıklık sistemleri çok daha yüksek seviyelere geliyor. Bu durumda da özellikle kış aylarında birçok kişiye bulaşabilen hastalıklardan korunmalar çok daha kolay olabiliyor. Uyku düzenleri oluşan kişiler en yüksek verimle uykularını alırken çok daha dinç bir yapıda oluyor. Birçok kişinin hayatının bir parçası haline getirdiği detoks suyu son derece yüksek seviyede faydalar gösterirken bunları kısa vadede insanlara hissettiriyor.

Melike akgül
Yeşil detoks suyu tariflerini incelediğimde kalori açısından çok düşük olduğunu görebiliyorum. Ne zaman içilir onu bilmek istiyorum. Sabah mı içmek gerekiyor yoksa akşam mı? Ne zaman metabolizma üzerinde daha iyi etkiler meydana getirir bilirsem daha etkili sonuçlar alabilirim.