Yağ yakıcı sağlıklı diyet programları

Diyet 21 Ekim 2016 - 23:56:29 Mutlu Blog
Yağ yakıcı sağlıklı diyet programlarıÖzellikle kış mevsiminde kısıtlanan hareketler sebebiyle kilo almak çok daha kolay bir hale gelmektedir. Metabolizmanın yavaşlaması ile birlikte kilo sorunlarının büyümesini istemiyorsanız bahar mevsiminde uygulayacağınız diyet programı ile kış mevsimine sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Yağ yakıcı diyet programı uygulayarak ve dengeli beslenerek kilo kaybı sağlayabilirsiniz. Hareketsiz bir yaşamda sadece düzenli diyet yaparak istenen kilo kaybının sağlanamayacağının da bilinmesi gerekmektedir. Karnınız yarı aç kalsa bile asla proteinsiz ve vitaminsiz kalmamalıdır. Aslında beslenme ile ilgili püf noktaları öğrenmek ve bunları bir yaşam şekli haline getirebilmek, sağlıklı bir yaşam için atılması gereken adımlar arasında sayılabilir. Yağ, un ve şekerden uzak durarak sağlığımız ile ilgili gerekli tedbirleri almış sayılabiliriz. Özellikle masa başında çalışan kişilerin diyet listelerini günlük beslenme alışkanlığı olarak kabul etmesi son derece önemli bir başlangıç olacaktır.

Yağ yakan diyet listeleri ile birlikte her gün düzenli olarak devam ettirilecek 40 dakikalık tempolu yürüyüşün hayatımıza çok fazla getiri sağlayacağı da unutulmamalıdır. Aynı zamanda vücuttan fazla suyun atılmasını da sağlayacak olan yağ yakıcı diyet programı eşliğinde alınacak bol vitamin sayesinde vücut direnci de koruma altına alınacaktır.

Yağ Yakıcı Sağlıklı Diyet Listesi

Bu liste bir günlük örnek programı içermektedir. Kullanıcıların listeyi verilen ana mesajlar eşliğinde devam ettirmesi önerilmektedir. Bu listeye göre;

  • Sabah kahvaltısında: 1 dilim ekmek üstüne sürülmüş fındık ezmesi, limon sıkılmış soda ile birlikte tüketilebilir.
  • Öğle yemeğinde: 1 kase maydanoz ilaveli ton balıklı salata, limon sıkılmış soda ile tüketilebilir.
  • Akşam yemeğinde: büyük bir salata tabağı tercihen ızgara balık takviyeli ve tatlı olarak sadece bir bar bitter çikolata önerilmektedir.
  • Ara öğünlerde: bir bardak limonata veya greyfurt suyu önerilmektedir. Yağ yakıcı formül ile zenginleştirilen diyetlerin vazgeçilmez malzemeleri greyfurt, limon ve zencefildir.Bunların hepsinin her türlü içeceğe eklenmesi tavsiye edilmektedir.

Yağ yakıcı programların bir beslenme uzmanı kontrolünde devam ettirilmesi önerilmektedir. Listeyi uygulayan kişilerde sürekli halsizlik, yorgunluk ve uyku hali belirmişse o zaman programa kontrollü olarak ara verilmesi önerilmektedir. Dünyada ve ülkemizde başarısız olan diyetlerde asıl sebep pazartesi günleri başlayan çok sıkı programların denenmesidir. Neredeyse tamamen aç kalmayı hedefleyen yanlış planlar günün sonunda size kilo alımı olarak geri dönmektedir. Çok acıkan ve neredeyse gözü dönen kişiler bir kereden bir şey olmaz mantığı ile tatlı krizlerine girmekte ve çok fazla et ve ekmek tüketerek başladıkları diyet programını fena bir şekilde bozmaktadır. Oysa düzenli ve kalıcı bir kilo kaybının haftada yarım ila bir kilo arasında gerçekleşebileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Hayatınız boyunca fast food beslenme alışkanlığında ve kızartma ile pişirme yönteminden uzak durmanız doğal yollar ile olmanız gereken kilonun korunmasını sağlayacaktır. Siz de tatlı tüketiminizi sütlü çeşitlerden gerçekleştirebilir ve sıcak içeceklerinize şeker koymaktan hemen vazgeçebilirsiniz.

1 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 3 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
8
4
2
2
6Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

Hızlı yağ yakan besinler içeren bir program mı oluşturmalı acaba. Çünkü beslenme şeklimi düzene sokmaya çalışmaktan hakikaten bıktım. Ağız tadının hiç dikkate alınmadığı onlarca program denedim ve ne sonuç alabildim ne de devamını getirebildim. Şuan herşeyi tüketiyorum. Ama hiçbirşeyi çok fazla tüketmiyorum. Kilo vermiyorum ama almıyorum da 10 kilo fazlam var onu da hızlı yağ yakan besinleri deneyerek vermeye çalışacağım.