X

Toparlayıcı korse ne işe yarar? Modelleri, kullananlar ve fiyatları

Toparlayıcı korse ne işe yarar? Modelleri, kullananlar ve fiyatları

Toparlayıcı korse; gerek günlük kullanımda gerek özel davetlerde giyilecek kıyafetlerde fazla kiloların kamufle edilmesine yardımcı olan bir iç giysisidir.

Toparlayıcı korse nedir? Ne işe yarar?

Toparlayıcı korseler, vücudun belli bölgelerinde oluşan fazla yağların kamufle edilmesinde etkilidir. Şık kıyafetlerinin içerisinde fazlalıklarının gözükmesini istemeyen kadınların tercih ettikleri toparlayıcı korseler büyük kurtarıcıdır. Bu korsenin amacı her ne kadar fazlalıkların gizlenmesini sağlamak olsa da, düzenli kullanıldığında kişilerin incelmesine de yardımcı olmaktadır. Ancak bilinmelidir ki, korse tek başına zayıflamak için etkili değildir. Bunun yanı sıra kişilerin yediklerine dikkat etmeleri ve düzenli spor yapmaları da gerekmektedir. Sadece korseyle zayıflayacağını düşünenler aldanmış olur. Toparlayıcı korseler, zayıflama sürecinde vücutta sarkma oluşmamasına yardımcı olur. Daha bir sıkı vücuda sahip olmak isteyenler, toparlayıcı korseleri tercih edebilir.

Toparlayıcı korse modelleri nelerdir? Zayıflatır mı?

Toparlayıcı korse modelleri karın, göbek, kalça ve basen bölgelerine özel olarak üretilmektedir. Karın ve göbek bölgesindeki fazlalıklarından şikayetçi olanların göbek bölgesine özel olarak üretilmiş korseleri kullanması gerekmektedir. Kalça ve basen bölgesinin incelerek şekillenmesini isteyen kişiler, tercihlerini şort korselerden yana yapabilirler. Kilo verme sürecine giren kadınların en büyük korkularından birisi de kilo verdikçe vücutlarında oluşabilecek sarkmalardır. Fazla kilo verme sonucunda oluşan sarkmalar, toparlayıcı korselerle önlenebilir. Özellikle spor yaparken de tercih edilen korseler hem yağ yakmaya hem de vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Toparlayıcı korseler terlemeye de yardımcı olması yönüyle düzenli kullanımda zayıflamaya sebep olmaktadır.

Toparlayıcı korse fiyatı nedir? Kullananların yorumları nelerdir?

Toparlayıcı korse kullananların yorumları incelendiğinde, korselerin karın bölgesine yaptığı basınç sebebiyle kişiler tokluk hislerinin arttığını gözlemlediklerini söylemektedir. Korse daha az yemek yemeye ve sofradan daha çabuk kalkmaya yardımcı olur. Özellikle sezaryen doğum yapan kadınların hamilelik sonrasında göbeklerinde meydana gelen sarkmanın düzelmesi için toparlayıcı korse kullandıkları bilinmektedir. Toparlayıcı korse fiyatı kullanım amacına ve tercih edilecek korsenin markasına göre değişiklik göstermektedir. Naylon malzemeden üretilen korseler vücutta hasara sebep olduğu için tercih edilmemelidir. Pamuklu ve kaliteli malzemeden üretilmiş, nefes alan teknolojiye sahip korseler kullanılmalıdır.

Toparlayıcı korsenin faydaları nelerdir?

Hayatın her alanında kadınlar için güzel görünmek oldukça önemlidir. Kadınlar fazla kilolarından dolayı aynada kendileriyle yüzleşmek istemezler. Bu da psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur. Toparlayıcı korselerin en önemli faydası kadınlara kendilerini iyi hissettirmesidir. Giyecekleri kıyafetlerde kusursuz görünmek isteyen kadınların kurtarıcısı olan bu korseler, estetik bir görünüm kazandırır. Bunun yanı sıra düzenli kullanımlarda vücudun şekil almasını ve incelmesini sağlar. Korseler tek başına zayıflatma etkisine sahip değildir. Zayıflamak isteyen kişiler sağlıklı beslenip spor yaptıklarında tüm bu aktivitelerini korseyle destekledikleri zaman olumlu sonuç alırlar. Toparlayıcı korse, kişilerin tercihleri göz önünde bulundurularak farklı renk ve uzunlukta üretilmektedir.

Ezgi Karameşe
Toparlayıcı korse kullananlar ve kullanmayı düşünenler genel olarak zayıflatır mı diye soruyor ve kilo vermek için kullanmak istiyor. Aslında korseler zayıflama konusunda gerçekten yardımcı oluyor. Sarkmayı önlüyor sıkılaştırıyor. Ama bunun olması için aynı zamanda spor ve diyetle desteklenmeli. O zaman gerçekten olumlu sonuçlar elde ediliyor.