X

Teff bitkisi nedir? Teff çayı kilo verdirirmi? Nasıl kullanılır? Nereden alınır? Tarifi ve hazırlanışı

Teff bitkisi nedir? Teff çayı kilo verdirirmi? Nasıl kullanılır? Nereden alınır? Tarifi ve hazırlanışı

Teff bitkisi; Kuzey Etiyopya'da yetişen, taf ve khakshir isimleriyle de bilinen farklı renk ve tatlara sahip olan besleyici içerikli bir tahıldır.

Teff bitkisi nedir? Neye yarar?

Teff bitkisi kırmızı, beyaz ve kahverengi renklerinden oluşmaktadır. Her renk çeşidinin farklı bir tadı bulunmaktadır. Kahverengi renkte olanı fındık tadın benzerken, beyaz renkli olan kestane tadını andırmaktadır. Kırmızı renkli olan ise demir açısından oldukça zengin ve vitaminlidir. Dün üzerinde birçok kişinin tercih ettiği bu tahıl lif, demir, kalsiyum ve protein açısından oldukça verimlidir. Dünyada bilinen en küçük tahıl olma özelliğini taşıyan bu bitki bağışıklığın güçlenmesi konusunda oldukça faydalıdır.

Teff çayı kilo verdirir mi? Zayıflatır mı?

Teff bitkisinin yanı sıra birçok farklı bitkinin harmanlanması şeklinde hazırlanmış olan teff çayı metabolizma üzerinde meydana getirmiş olduğu düzenleyici ve dengeleyici etki sayesinde kısa süre içerisinde kilo vermenize yardımcı olur. Sindirim sisteminin daha verimli çalışmasını ve bunun yanında hazmın kolaylaştırılmasını sağlayan bu bitki çayı vücutta bulunan fazla yağların dışarı atılmasına destek olur. Vücuda enerji ve tokluk hissi veren içeriği sayesinde daha az tüketmeyi beraberinde getirir. Antioksidan açısından zengin olan doğal içeriği vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Bunun yanında ödem oluşmasını engeller ve vücudun ödem atmasına destek olur. Böylece hem vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar hem de sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kilo vermeye destek olur.

Teff çayı nasıl kullanılır? Tarifi ve hazırlanışı nasıldır?

Doğal içerikli teff tohumu çayı tarifi ve hazırlanışı oldukça kolaydır. Sabah kahvaltı yapmadan yarım saat önce tüketilmesin gerekmektedir. Hazırlamak için ise öncelik 1 fincan kadar suyu kaynatınız. Ardından kaynamış suyun içerisinde bir miktar çaydan atını ve yaklaşık 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz. Demlenme işlemi bittikten sonra çayınızı afiyetle tüketebilirsiniz. Çayın genel olarak aç kanına tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanında hamile kadınların tüketmesi uygun değildir. Kronik bir hastalık nedeniyle ilaç kullanmak zorunda olanlar ise doktorlarına danıştıktan sonra kullanmalıdır. Emziren anneler için belli bir aydan sonra kullanım serbesttir.

Teff çayı zararları, faydaları ve kullananlar

Teff çayı kullananlar tarafından yapılan yorumlar neticesinde bu çayın oldukça faydalı olduğu gözlemlenmiştir. Metabolizmanın hızlanmasını ve sindirimin kolaylaşmasına yardımcı olan bu doğal çay aynı zamanda iştah kapatıcı özelliği sayesinde zayıflama sürecini kalıcı ve basit hale getirmektedir. Bölgesel olarak da zayıflama sağlayan içeriği sayesinde kullanıcılarına sağlıklı etkiler sunmaktadır. Bu olumlu etkiler neticesinde ürünün herhangi bir yan etkisinin ve zararının olmadığı neticelendirilmiştir.

Teff çayı nereden alınır? Nerede satılır?

Resmi satış siteleri üzerinden teff çayı siparişi verebilir ve satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle satışa sunulan bu doğal bitkisel çay sayesinde kalıcı olarak zayıflayabilir ve hayalinizdeki vücut ölçülerine erişebilirsiniz.

Ebru Tekin
Teff çayı kullananlar var mı? Teff tohumu çayı satın almak istiyorum. Bunun için nereden sipariş verebilirim? Zayıflamak için günde kaç kere kullanmam gerekiyor? 1 kutu fiyatı ne kadar acaba? Tarifi çok basit geldi bana alıp denemek istiyorum.