X

Tarçınlı su nasıl yapılır? Ne işe yarar?

Tarçınlı su nasıl yapılır? Ne işe yarar?

Son dönemlere damgasını vurmakta olan ve pek çok kilo problemi olan kişi tarafından kullanılmakta olan tarçınlı su lezzetiyle ve hoş kokusuyla biliniyor. Pek çok yönden sağlığa fayda sağlamakta olan tarçınlı suyun nasıl yapıldığı ise merak konusudur. Bazıları direkt olarak toz tarçın ve kaynak su kullanırken, bazıları ise çubuk tarçın ve soğuk su tercih etmektedir. Her açıdan da faydalı olan bu tarçınlı su çeşitlerinden sizler de elbette dilediğinizi yapabilirsiniz. Ancak günlük kullanımlar için uygun olan çeşidi her zaman çubuk tarçın kullanarak soğuk suyla elde edilen karışımdır. Tarçınlı su genellikle zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bir kürdür ve her gün düzenli olarak tüketildiği takdirde farkını ve sağlığa olan pozitif etkisini gözler önüne sermeye devam eder. Tarçınlı suyun yapımı oldukça kolaydır. Eğer her gün tüketmek istiyor ve buna ihtiyaç duyuyorsanız, hazır soğuk su ve çubuk tarçınlara sahip olmanız yeterli olacaktır.

Tarçınlı su nasıl hazırlanır? Neye yarar?

Eğer suyu daha güzel materyallerden içmek ve yanınızda taşımak istiyorsanız, çiçek desenlerinden oluşan ya da renkli tasarımlara sahip olan cam şişelerden bir kaç tane edinebilirsiniz. Ve böylece her gün çeşitli olarak kullanma imkanına da sahip olmuş olursunuz. Günlük tüketeceğiniz su miktarını şişe içerisine ekledikten sonra içerisine en az bir adet çubuk tarçın en fazla ise üç adet çubuk tarçın atabilirsiniz. Çubuk tarçınları her gün mutlaka değiştirmek zorunda değilsinizdir. İki günde bir tüm aromasını yitirene kadar kullanabilir ve daha sonrasında değiştirebilirsiniz.

  • Tarçınlı su sindirim sistemini temizlemeye yardımcı oluyor ve sağlıklı bir bağırsak yapısına sahip olmaya da yardımcı oluyor.
  • Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlayan tarçınlı su sayesinde fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Tarçınlı su tüketimi suyu sade bir şekilde içemeyenlere özel olarak kokulu bir aroma yapısına sahip hale geliyor.
  • Tarçınlı su tüketerek vücutta yer alan fazla toksini de dışarı atabilirsiniz.

Tarçınlı su faydaları

Bazı kişiler su tüketmenin ne kadar önemli olduğunu bildikleri halde su tüketemezler. Su içtikleri zaman mide bulantısı ya da farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle tarçınlı su kullanımı öncelikle hoş koktuğundan ve renginde de hafif bir değişiklik yaşandığından ötürü her zaman rahatlıkla tüketilebilir. Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olan tarçınlı su günlük olarak rutin bir şekilde tüketilmeye devam ettiğiniz sürece yağlarınızı yakmaya da yardımcı olur. Eğer aylık ya da haftalık bir tüketime sahip olmak isterseniz, kaynamış sudan yapılan tarçınlı su tarifini de deneyebilirsiniz. Ya da günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarına dilediğiniz kadar çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Böylece gün geçtikçe vücudunuzdan toksinlerin atıldığını, yağ yakmaya başladığınızı hissedecek ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olacaksınız.

İlknur Baştacı
tarçınlı su ile zayıflayanlar var mı? tarçınlı su diyeti ile haftada 5 kilo veriliyormuş diye duydum eğer doğru ise hemen başlamak istiyorum.