X

Tarçınlı hibiskus çayı nedir? Zayıflatır mı? Bel inceltir mi?

Tarçınlı hibiskus çayı nedir? Zayıflatır mı? Bel inceltir mi?

Tarçınlı hibiskus çayı son yıllarda fazlaca rağbet gören ve zayıflamak için tüketilen çaylardan biridir.

Tarçınlı bibisküs çayı nedir? Ne işe yarar?

Zayıflama sürecini etkileyen ve yönlendiren tarçınlı hibisküs çayı kilo vermek isteyen bireye yardım eder. Toplumda bu bitkiye hatmi çiçeği denir. Aynı zamanda çoğu kişi tarafından nar çiçeği, Mekke gülü olarak da tanımlanmaktadır. Doğa içerisinde kendi başına yetişmektedir. Fakat kişi isterse bu bitkiyi yetiştirebilir. İlk zamanlarda bitkinin denenmesi ve herhangi bir probleme yol açmadığı taktirde kullanılması tavsiye edilmektedir. Vücutta oluşan değişimler süreç içerisinde takip edilebilir. Metabolizma üzerinde birçok etkisi bulunan bitkinin içeriğinde diüretik bulunmaktadır. Bu özellik ödem söktürmektedir. Vücutta ödemin birikmesi zaman içerisinde kiloya neden olur. Vücutta ödemin birikmesi hiç sağlıklı bir durum değildir. Bu yüzden çay aracılığı ile ödemi dışarı atmak mümkündür. Hızlı bir şekilde ödem atmak incelmelere yardım eder. Ayrıca yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Tarçınlı hibiskus çayı zayıflatır mı? Kaç kilo verdirir?

Metabolizmayı hızlandırma konusunda etkili olduğu söylenen çayın içilmesinden bir saat sonrasında tuvalete çıkılmaktadır. Etkileri bu denli güçlü ve hızlı olan çay metabolizmayı hızlandırmasıyla kısa zamanda kilo verdirmeyi de sağlayacaktır. Kilo verememenin nedenleri arasında metabolizmanın yavaş olması yer aldığı için bu problemin ortadan kalkması ile kilo vermek iki katı hızına çıkabilir. Metabolizma atılmak zorunda olunan toksinleri atmaktadır. Yağ yakma esnasında harcanan enerji iki katına çıkmaktadır. Yağ yakıldığı için istenilen kiloya ulaşmak zor bir süreç olmaktan çıkmaktadır.

Tarçınlı hibiskus çayının faydaları nedir?

Çayın laksatif etkisi vardır. Bu sayede bağırsakların hızlı çalışmasını sağlar. Hal böyle olunca kabızlık sorunları ortadan kalkarak boşaltım sistemi düzenli bir şekilde çalışmaya başlamaktadır. Gün içerisinde tüketilen çay metabolizmanın çok yönlü olarak çalışmasına destek sağlamaktadır. Tarçınlı hibisküs çayının kilo verdirme ölçüsü kişinin vücuduna ve yaşam tarzına bağlıdır. Kilo vermek için yemek saatleri, tüketilen besinlerin kalori değeri, uyku, tüketilen su miktarı gibi faktörler önemlidir. Bunların sağlıklı ve düzenli bir şekilde uygulanması ile kilo vermek mümkün hale gelir. Takviye olarak bitki çayı içmek ise süreci hızlandırmaktadır.

Tarçınlı hibiskus çayı nasıl yapılır? Tarifi nedir?

Çayın tüketilme zamanı genellikle kış mevsimi olarak ifade edilebilir. Yaza hazırlık olarak hazırlanan diyet programlarında yer alan bu çay demleme yöntemi ile hazırlanmaktadır. Demleme işleminin doğru bir şekilde yapılmaması halinde çayın etkisi ciddi oranda azalmaktadır. Çay için gerekli malzemeler bir su bardağı kadar su ve 1 çorba kaşığı hibiskus çiçeğidir. Derin bir kabın içine su dökülür ve kaynamaya bırakılır. Suyun kaynamaya başlaması ile ocağın altı kapatılır ve içerisine hibiskus çiçeği ilave edilir. Karışımın üzeri kapatılır ve çay tahmini olarak 7 ila 8 dakika demlendirilir. Demlenme işleminden sonra çay süzülür ve tüketilir. Bu çayı yaz aylarında tüketmek isteyen kişiler süzme işleminden sonra karışımı buzdolabında soğutabilmektedir. Tarçınlı hibiskus çayı karışımının içine çubuk tarçın ilave edilmesiyle lezzeti artmaktadır.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...