X

Stres çarkı fiyatları nedir? Nerede satılır? Nasıl hızlı döner?

Stres çarkı fiyatları nedir? Nerede satılır? Nasıl hızlı döner?

Stres çarkı, küçükten büyüğe herkesin ilgisini kazanmış yuvarlak şekilde bir stres atma aletidir. Gelişen dünya ve artan stresle birlikte dünyanın hemen hemen her yerinde insanlar stres olgusuyla uğraşmaktadır. Stres sağlığı olumsuz etkilerken birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Bu stresi yenmek amacıyla geliştirilmiş olan ürün yurt dışından sonra Türkiye'de de satışa sunulmuştur. Yeni nesil için oyuncak, tesbih ya da stres topu gibi özellikler taşıyan bu ürün son zamanlar birçok kişinin tercihi haline gelmiştir. Peki stres çarkı nedir? ne işe yarar? gelin hep birlikte inceleyelim...

Stres çarkı nedir?

Stres çarkı, ilk olarak 19917 yılında ABD'de patentlenmiş bir üründür. Patent süresinin bitmesinin ardından birçok farklı üretici farklı şekil ve tasarımlarda stres çarkı üretmeye başladı. Özellikle son altı ayda yurt dışında satış rekorları kıran ve oldukça popüler hale gelen bu stres ürünü artık ülkemizde de satışa sunulmuştur. Bu stres ürünü içerisinde bulunan küçük bilyeler sayesinde dönüyor. Bu dönme sırasında rulmanların oluşturduğu sesin sinir sistemini rahatlatıcı özelliği olduğu belirtiliyor. Bu aletin merkezinde rulmandan tutularak çevrildiği zaman 30 saniyeden 4 dakikaya kadar kendi yörüngesi etrafında dönüyor. Ürünün merkezinin haricinde etrafında rulmanlar bulunmaktadır. Merkezdeki rulman bozulursa etrafındaki diğer rulmanlardan alıp merkeze takabiliyorsunuz. Kullandıkça dönüş hızı daha da hızlanmaktadır.

Stres çarkı yapımı

Bu stres aletinin üretiminde çinko, titanyum, pirinç, plastik, bakır, seramik, demir, tahta ve rulman malzemelerden faydalanılmaktadır. Son dönemlerin en popüler stres aleti olan bu çarklar, genel olarak 3 kollu olarak üretilmektedir. Her kolunda ve ortasında rulman bulunmaktadır. Birçok üreticisi olan bu stres aletinin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bazı modeller 2 kollu olarak üretilmektedir. Farklı görünümlerine rastlamak mümkündür ama genel olarak üretimi ve işleyişi hepsinde aynıdır. Tüm dünya üzerinde artan stres eğiliminin azaltılmasını sağlamak amacıyla üretilmiş olan stres çarkı gencinden yaşlısına, büyük küçük herkesin ilgisini toplamıştır. Stres olgusunu azaltmak amacını güden bu alet ülkemizde oldukça popüler bir halde gelmiştir.

Stres çarkı nasıl kullanılır? Nasıl hızlı döner?

Bu stres aleti merkezde bulunan rulmandan tutularak çevrilir. Kullanımı bu şekilde gerçekleşmektedir. Ürünün diğer kollarında bulunan diğer rulmanlar yağ çözücü ve gres yağı ile temizlenebilmektedir. Ayrıca yedek rulman özelliği taşıyan bu parçalar merkezde bulunan rulman bozulduğunda onun yerine kullanılabilir. Bazı kullanıcılar çarkın daha hızlı dönmesini sağlamak amacıyla yağ sürmeyi denemektedirler. Ama çarkın hızlı dönmesi kullandıkça sağlanmaktadır. Bu nedenle normal koşullarda yağ kullanılması gerekmemektedir. Eğer ki hızlı dönmesini istiyorsanız bir sürre kullanmanız gerekmektedir.

Stres çarkı nereden alınır?

Stres azaltıcı etkiye sahip olan bu çark genel olarak resmi satış sitelerinde satılmaktadır. Bütçeye uygun fiyatlarla tüketiciye sunulmuş stres çarkı sayesinde stresini azaltabilirsiniz. Sizler de resmi satış sitelerini ziyaret ederek ürünü inceleyebilir, farklı modellerine göz atabilir ve ürün hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Stres insan hayatını birçok yönden olumsuz olarak etkilemekte ve bunu azaltmak sizin elinizde... Birçok hastalığın ana nedeni olarak görülen ve nitelendirilen stresin hayatınızı etkilemesine izin vermeyin! Stresi yen, sen kazan!

Yunus tuğrul
Stres çarkı satın almak için orjinal ve ucuz satan biryer buldum ve sipariş verdim. Gerçekten çok merak ediyorum nasıl bir alet diye sabırsızlıkla bekliyorum:)
yasemin bal
Ben stresçarkı kullanıyorum gerçekten işe yarıyor bence. normal hayatta çok streli biriyim ama bunu kullandığımdan beri sanki stresim azaldı :) ben sık kullandığım için önceye göre daha hızlı dönmeye başladı bence kullanın çok güzel:)
bilge şenol
orjinal stres çarkı fiyatları nedir? nereden satın alınır?