X

Spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak mümkün mü?

Spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak mümkün mü?

İnsanlar kilo vermek için aç kalmak ya da spor yapmak zorunda olduklarını düşünürler ancak spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak mümkündür.

Spor yapmadan zayıflanır mı?

İnsanlar kilolarından kurtulmak için sürekli aç gezmek istemiyorlar. Bu durum onları psikolojik olarak olumsuz bir şekilde etkilerken iş hayatlarında ve eğitim hayatlarında başarısız olmalarına sebep olabiliyor. Bu sebeple de kişiler aç kalmadan kilo vermek istiyorlar. Bu aşamada çalışma tempoları ya da ekonomik durumları sebebiyle düzenli olarak spor yapmaya da zamanları olmayabiliyor. Bu sebeple de insanlar spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak mümkün mü sorusunu uzmanlara yöneltiyorlar. Yapılacak olan doğru kalori diyetleri ile bu mümkün olurken insanlar istedikleri kiloya aç kalmadan ve spor yapmadan inebiliyorlar.

Aç kalmadan nasıl zayıflanır?

Spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak isteyen kişilerin matematik hesabına başlaması gerekir. Kilo vermek birçok uzmana göre tamamen matematik üzerine kurulu bir düzen gerektirmektedir. İnsanlar, iç organlarının çalışması ve günlük ihtiyaçlarının karşılanması için günde 2000 kalori yakarlar. Bu miktarın altında alınan her kalori değerinde insanlar kilo vermeye başlayacaklardır. Günde 1000 kalori almayı planlayan kişiler bu şekilde bir yemek listesi hazırlarlarsa rahatlıkla fazla kilolarından kurtulacaklardır. Geçirecekleri her bir haftada 1 kg. verecek olan kişiler istedikleri kadar kilo vermeye devam edebilirler.

Aç kalmadan zayıflamak için hangi besinler tüketilmeli?

Bu süreçte kişiler kalorisi az olan ürünleri kullanmaya başlarlarsa bu ürünler sayesinde rahatlıkla doygunluk seviyesine ulaşabilirler. Günde 2 öğün yapan kişiler her öğünde 500 kalori alırlarsa günlük 1000 kalori açığa çıkararak kilo verebileceklerdir. İçerisinde lif olan gıdalar insanları uzun süre tok tuttuğundan bu süreçte kullanımları çok uygundur. Yulaf ezmesi, yumurta, tam buğday ekmeği gibi ürünler lif yönünden zengin olmasının yanında düşük kalori değerine sahiptir. Bu sebeple de rahatlıkla insanları doyuracak seviyede tüketilebilir ve böylece kişiler hem aç kalmamış hem de kilolarından kurtulmuş olurlar.

Spor yapmadan zayıflamak için hangi besinler tüketilmemeli?

Bu süreçte besinlerin kalori değerleri önemli olan tek etmen olsa da şeker ve yağlı besinlerin tüketimi sürece ciddi şekilde zarar verecektir. Tatlılar, kalori olarak çok yüksek olduğundan tüketilmesi doğru olmaz. Buna ek olarak yağlı besinlerin tüketimi vücutta yağ birikmesine sebep olur ve verilen kilolar kaslardan gider. Bu sebeple de kişilerin aldıkları kalori değerlerine dikkat ederken yağdan ve şekerden uzak kalması gerekmektedir. Karbonhidrat alımının da belirli bir seviyede tutulması çok önemli olurken insanların bu etmenlere dikkat ederek uyguladıkları diyetler çok etkili olacaktır. Kilo fazlası olan kişiler spor yapmadan ve aç kalmadan zayıflamak için kalorilerini sürekli olarak kontrol ederek istedikleri kiloya çok kısa bir süre içerisinde inmeyi başarabilirler.

Aysun Camcı
Kilo vermek için türlü türlü yol deniyorum ama aç kalamıyorum. Aç kalmadan zayıflamanın yöntemlerini arıyorum. Spora da çok vaktim olmuyor. Sadece iş dönüşleri yürüyüş mesafem var biraz. Bu şekilde kilo vermenin yöntemi nedir arkadaşlar?