X

Spor yaparken korse kullanmak ne işe yarar?

Spor yaparken korse kullanmak ne işe yarar?

Korse; eski dönemlerden beri kadınların fazla kilolarını kamufle etmek için kullandığı ve duruş bozukluklarını düzeltmek için sağlık alanında da tercih edilen toparlayıcılardır.

Spor yaparken korse kullanmak işe yarar mı?

Fazla kilolar kadınların korkulu rüyası haline gelmiş en büyük sorunlardan biridir. Her kadın hayalindeki kiloya daha çabuk sürede ulaşmak ister. Ve daha hızlı kilo verebilmek için de pek çok farklı yönteme başvururlar. Kadınların fit gözükmesine yardımcı olan korseler, spor yaparken terleme oranını artırır. Sıkılaşmaya da yardımcı olur. Kişiler spor yaparken hareketlerini kısıtlamayacak korseler tercih etmelidir. Kullanıcıların hareketini kısıtlayan korseler bölgesel çalıştıklarında spor hareketlerini olması gerektiği gibi yapmalarına engel olabilir. Daha çok terlemeye ve vücutta toparlanmalara sebep olduğu için spor yaparken korse kullanmak etkili olacaktır.

Spor yaparken korse giymek zararlı mı?

En çok merak edilen konulardan birisi de "spor yaparken korse giymek zararlı mı?" sorusudur. Bu sorunun cevabı kişilerin korse tercihlerine ve korseyi ne kadar süre kullandıklarına bağlı olarak değişmektedir. Satın alınacak korse, kişinin bedenine uygun olmalıdır. Kullanıcılar daha ince gözükmek için kendi bedenlerinden daha küçük korseler satın alabilmektedir. Yanlış beden korse seçimleri kişilerin vücutlarındaki kan dolaşımını yavaşlatır ve dolaylı olarak metabolizma da yavaşlar. Kan dolaşımını yavaşlatan korseler kilo verme hızını da yavaşlatır. Tercih edilecek korselerin kumaş türü de çok önemlidir. Sentetik kumaşlar, sporda uzun süreli kullanımlarda mantar oluşumuna sebep olabilmektedir. Önemli olan spor yaparken bedene uygun korse giymektir.

Korse takmak sarkmayı önler mi?

Kadınların en çok merak ettiği bir diğer konu da korsenin sarkmaları önleyip önlemediğidir. Korse giymek, fazla kiloların bulunduğu bölgeleri terleme sayesinde inceltmeye yarar. Korseler egzersiz çalışmalarıyla birlikte kullanıldığında daha çabuk sıkılaşmaya yardımcı olur. Kadınların kilodan en çok şikayetçi olduğu bölgeler bel ve basen bölgeleridir. Tüketilen yağlı ve paketli ürünler, vücutta yağ olarak birikmektedir. Daha çok hamilelik sonrasında kadınlar göbeklerinin yağlı görüntüsünden çok rahatsız olmaktadır. Özellikle hamilelik sonrasında kullanılan korseler, kadınların en büyük kurtarıcısı olmaktadır. Simit bölgesi olarak bilinen karın kısmının şekillenmesine yardımcı olan korseler, sarkmaların toparlanmasını da sağlamaktadır. Korseler her ne kadar geçici olarak fazla yağları kamufle eden iç giysiler olarak bilinse de, düzenli kullanıldığı takdirde vücuttaki sarkmaları önlediği de görülmektedir.

Korseyle zayıflayanların yorumları nelerdir?

Korseyle zayıflayanların yorumları incelendiğinde, kullanıcıların sadece korse giyerek zayıflamadığı görülmektedir. Korse kullanımının yanı sıra düzenli spor yapmak ve sağlıklı beslenmek kilo vermenin en temel kuralıdır. Korse günde en fazla 8 saat kullanılmalı ve vücudun hava almasına yardımcı olan kaliteli malzemeden üretilmelidir. Vücudun şekillenmesinde ve sarkmaların toparlanmasında etkili olan korseler, kişilerin vücut ölçülerine uygun bedende olmalıdır. Spor yaparken korse kullanmak, kaliteli korse seçimi yapıldığı takdirde vücudun toparlanmasına ve daha fit bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Elif Tütün
Spor yaparken korse kullanmak gerçekten daha hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Ben bir arkadaşımın önerisi ile başlamıştım kullanmaya. O süreçte diyet ve spor da yapıyordum. Karın bölgem hiç sarkmadan zayıflamıştı. Bence çok faydalı.