X

Soğan kürü tarifi nedir? Nasıl yapılır?

Soğan kürü tarifi nedir? Nasıl yapılır?

Soğan kullanımının yaygın olduğu ülkelere bakıldığında, kanser riskinin az olduğu gözlemlenmiştir. Evlerinizde kolay ve masrafsız olarak hazırlayabileceğiniz bu kür, tamamen şifa deposudur. Bu kürü düzenli olarak 15 gün boyunca kullandığınız takdirde, hastalığınızdan kurtulmak mümkündür. Bu besin, genel olarak yemeklerde kullanılır; ancak şifa olması için yemekten çok kendi öz suyu faydalıdır. İçeriğinde bulundurduğu A, C vitaminleri sayesinde birçok hastalık için şifa kaynağıdır. Yapılışı hem ucuz hem de pratiktir. Her şeyde olduğu gibi, bu kürde de başarı elde etmek istiyor iseniz, istikrarlı olmaya özen göstermelisiniz. Soğan kürünü hazırlamak için orta boy soğana ihtiyaç vardır. Aynı zamanda 2 bardak içme suyuna ihtiyaç duyulur. En etkili olanı yemeklerde kullanılan soğanlardır. Dış kabuğunu soyarak, bir miktar sirkeli suda bekletmeniz gerekmektedir. İlk olarak 2 bardak içme suyunu tencereye koyarak kaynamasını sağlayın. Kaynadıktan sonra soğanı 4 eşit parçaya bölerek tencereye atın. Yaklaşık olarak 5 dk kadar kaynatın. Sonrasında ılımaya başladığında süzün ve ılık olarak tüketin.

Soğan kürünün faydaları nelerdir?

Soğan kürü uygulanırken bazı konulara dikkat etmek gerekir. İlk olarak kullanacağınız soğanın kaliteli olması gerekmektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinden yarım saat öncesinde içilmesi önerilir. Tadını beğenmeyenler için, limon ile birlikte kullanılabilir. Kalabalık ortamlarda bulunacağınız zaman bu kürü uygulamamaya gayret edin, çünkü kötü koku yapabilir. Soğan kürü ilk ay 15 gün boyunca yapılmalıdır. Diğer aylarda 10 güne düşürülebilir. Toplamda 6 ay yapılarak kür sonlandırılmalıdır. Yapılan araştırmalara göre, bu kürün yan etkisi bulunmamaktadır. Faydaları:

  • Menopoz şikayetlerini önlemek için birebirdir.
  • Sinüzit hastalığının tedavisinde kullanımı etkilidir.
  • Kıl dönmesi rahatsızlığında etkin rol oynar.
  • Vücutta oluşan yağlanmayı azaltarak, hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.
  • Polikistik over rahatsızlığı için birebir çözüm sunar.

Özellik ile hamile kalmak isteyen bayanların bu kürü uygulaması gerekir. Bu kürün hemen ardından uygulayacakları incir kürü ile hamile kalmaları daha da kolaylaşacaktır. Kadınlarda bulunan adet düzensizliğine çok iyi geldiği hatta adet düzenleyici olarak bilinir. Kadınlarda uygulanabileceği gibi, erkeklerde de bu kür uygulanabilir. Prostat rahatsızlığı bulunan erkekler, bu kürü uyguladıkları takdirde hastalıklarından kurtulacaktır. 40 yaşın üzerinde bulunan kadın ve erkeklerin her 6 ayda bir bu kürü uygulamaları fayda sağlayacaktır. Bu kürü uygulayan kişilerin midelerinde ülser ve gastrit gibi mide sorunlarının bulunmaması gerekmektedir. Ciltte bulunan akne ve sivilcelerin tedavisinde etkilidir. İçeriğinde bulundurduğu antibiyotik sayesinde, birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Kadınlarda bulunan çikolata kisti ve miyom tedavisinde olumlu sonuçlar verildiği gözlemlenmektedir. Soğan kürü, tamamen bitkisel ve doğal bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından da onay almış bir yöntemdir. Kürü uygularken soğan seçimi de önemlidir. Kuru yemek soğanı olması önemlidir.

nazire aydın
Daha önce zayıflamak için soğan kürü uygulamıştım oldukça başarılı oldu. bu kada faydalı olduğunu şuan öğrendim. teşekkürler:)