X

Soğan kürü zayıflatır mı? Soğan suyu kaç kilo verdirir?

Soğan kürü zayıflatır mı? Soğan suyu kaç kilo verdirir?

Birçok hastalığın tedavisinde destekçi olarak kullanılan soğan, aynı zamanda kilo vermek isteyen insanlar için de son derece doğru bir adres olacaktır. Soğan kürü uygulamaları ile bu faydaların tamamı kısa süre içerisinde görülmeye başlanabilir.

Soğan kürü zayıflatır mı?

Yaşadığımız dönemde fazla kilolar birçok kişinin başlıca problemi olarak görülüyor. Herkes fazla kilolarından kurtulmak istiyor olsa da bu aşamada atacakları adımların çok ciddi olması ve disiplinli olarak bu adımlara uyum sağlanması gerekiyor. Kilo vermek isteyen kişilerin diyet yapması şart olurken bunun yanında düzenli olarak destek ürünlerinin kullanımı da önem arz ediyor. Soğan kürü de bu destek ürünlerinden birisi olurken kişilerin diyet dönemlerinde çok daha hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlıyor.

Soğan kürü nasıl hazırlanır?

Bu kürün hazırlanması için gerekli malzemeler bir adet kuru soğan ve 2 bardak sudur. Suyun klorsuz olması çok önemli olduğundan içme suyunun tercih edilmesi gerekir. Kürü hazırlayacak olan kişilerin açık kahverengi olan kuru soğanları seçmesinin ardından malzemeler tamamlanmış olur. Soğan, bu kürde hem kökü hem de kabuğu ile kullanılacaktır. Bu sebeple de dış bölgelerinin sterilize edilmesi gerekir. Bunun için sirkeli suyun içerisinde bekletilmesi yeterli olacaktır. Suyu tencereye bırakan kişiler kaynamaya başlayana kadar bekledikten sonra soğanı 4 eşit parçaya bölerek içerisine bırakmaktadır. Bunun sonrasında 5 dakika boyunca bu şekilde kaynatılmaya devam eden karışım hazır hale gelecektir. Kullanılması için ılımasının beklenilmesi önemlidir.

Soğan kürü nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir?

Soğan kürü ile kilo vermek isteyen kişiler, bu kürü hazırlamasının yanında doğru bir şekilde kullanması gerekecektir. Bu aşamada diyetlerine başlayan kişiler, bunun yanı sıra soğan kürünü kullanmaya başlarlarsa ayda 3-4 kilogramı rahatlıkla vücutlarından uzaklaştırabilirler. Bunun gerçekleşebilmesi için soğan kürünün devamlı olarak uygulanması gerekecektir. Gün içerisinde öğlen ve akşam yemeklerinin 10 dakika kadar öncesinde bir bardak soğan kürü tüketilmesi yeterli olur. Düzenli olarak bu işlemi yapan kişiler, uzun vadede olumlu sonuçları rahatlıkla görebileceklerdir.

Soğan suyunun faydaları nelerdir?

Kadınlarda ortaya çıkan çikolata kisti ve miyom oluşumu gibi rahatsızlıklardan korunmada en iyi adreslerden birisi olarak gösterilmektedir. Buna ek olarak kadınların yaşadıkları adet düzensizliklerini ortadan kaldırmada çok önemli bir yardımcı olarak davranır. İnsanların bağışıklık sistemlerinin güçlenmesinde de etkili bir ürün olarak gösterilmektedir. Özellikle kış aylarında sıklıkla yaşanan rahatsızlıklardan korunmada soğan kürü uygulamaları çok başarılı olur. Sürekli olarak yaşantısını stresli bir ortamda geçiren kişiler için rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Özellikle iş hayatlarında sıkıntıları bulunan kişiler düzenli olarak kullanarak stresten olabildiğince uzaklaşabilirler. Malzemelerinin elde edilmesi ve sonrasında hazırlanması çok basit olan soğan kürü ile birlikte hem zayıflamak hem de vücutta oluşabilen birçok hastalığa yardımcı olmak mümkün olmaktadır.

Esin Çalışkan
Soğan kürü kullananlar var mı? Kilo verme konusunda ne kadar etkili olur? Yapımı kolay mı? Faydaları kilo verdirmek haricinde nelerdir acaba? Yıllardan beri birçok kişi tarafından kullanıldığını duydum.