X

Siyah maske nedir? Fiyatı ve kullanımı nedir? Ne işe yarar?

Siyah maske nedir? Fiyatı ve kullanımı nedir? Ne işe yarar?

Cilt için çok sayıda farklı maske üretilirken son dönemin en çok kullanılan ürünü olarak siyah maske gösteriliyor.

Siyah maske nedir, ne demek?

Cilt maskeleri bayanlar arasında çok hızlı bir şekilde yayılan ve popülarite kazanan ürünlerdir. Son dönemde birçok ünlü kişinin siyah cilt maskesi kullanımı ve sonrasında diğer insanların da bu maskeleri kullanmaya başlaması ile birlikte siyah maske, günümüzün en çok tercih edilen maskelerinden birisi haline geldi. Bu maskeler, çok uzun yıllardır toprağın altında yer alan maddelerin belirli işlem sıralarından geçirilmesi ile birlikte oluşmaktadır. Bu sebeple de insanların evlerinde bu maskeyi hazırlaması çok mümkün değildir. Herkes hazır olarak bu maskeyi alarak ciltlerinde uygulamaktadır.

Siyah maske ne işe yarar?

Siyah maskenin farklı bir görünüme sahip olması, insanlar tarafından çok fazla kullanımında etkili olurken bunun yanında çok sayıda faydasının bulunması da etkilidir. İçeriğinde çok sayıda vitamin ve mineral yer almaktadır. Evlerde hazırlanan maskelerin bu seviyede vitamin ve mineral içermesi çok mümkün değildir. Toprağın içerisindeki maddeler işlendiğinden bu yüksek düzeyler elde edilmektedir. Cilt üzerinde sivilce ve siyah noktaların ortadan kalkmasında çok etkili bir üründür. Hem anlık olarak siyah noktaların ortadan kalkmasını sağlar hem de sonrasında oluşmasını engellemektedir. Cildin nem dengesini ayarlamasında çok önemli etkiler göstererek cildin kuru kalmasını engelleyen ürünlerden birisidir.

Siyah maske nasıl kullanılır? Nasıl uygulanır?

Dışarıdan hazır olarak satın alınan siyah maskenin kullanımı oldukça basittir. İlk olarak her maskede olduğu gibi kişilerin ciltlerini en iyi biçimde temizlemesi istenmektedir. Bunun sonrasında maskenin yüze uygulanmasına başlanabilir. Dudak ve çevresinin açıkta bırakılması istenirken gözler ve çevresi de aynı şekilde açık bırakılmaktadır. Aklan bölgelerin tamamına bu siyah maske sürülerek kuruması beklenmeye başlanır. 30 dakika kadar bekletilen maske, ardından vücuttan ayrılması için hazır hale gelecektir. Maskeyi yüzlerinden ayıran bayanlar ılık su ile yüzlerini yıkayarak seanslarını tamamlayabilirler. Haftada 2-3 defa bu uygulama yapılabilirken uygulamadan hemen sonra makyaj yapmak önerilmemektedir. Bunlara dikkat ederek rahatlıkla bu maske kullanılabilir.

Siyah maske fiyatı ne kadar?

Popüler ürünler arasında yer aldığı için kozmetik ve cilt bakım sektöründe lider firmaların tamamına yakını bu ürünü üretmeye başlamıştır. Bu çeşitlilik fiyatlara da yansırken çok ciddi fiyat farkları ortaya çıkabilir. 5 TL gibi çok düşük bir fiyattan başlayan bu maskeler, 70-80 TL seviyesine kadar çıkabilir. Burada marka ve tek bir üründe alınan miktar önem arz etmektedir. Cilt bakım merkezlerinde bu maskeyi uygulatmak isteyen bayanlar varsa biraz daha yüksek bedelleri ödemeyi göze almalıdır. Piyasada İngilizcesi olan "Black Mask" ismiyle satılırken rahatlıkla siparişler verilebilmektedir. Farklı fiyat kalibrelerinde olması, kolay kullanımı ve çok sayıda faydası ile birlikte siyah maske birçok bayan tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır.

Nazlı Ulu
Siyah maske fiyatı ne kadar? Kullanımı nasıl olur? Yüzümdeki sivilce izleri için siyah maske kullanmak istiyorum. Herhangi bir yan etkisi olur mu? Bide haftada kaç kere uygulamak gerekir acaba? Her gün sürmek etkili olur mu?