X

Sigara içenlerin ciğerleri nasıl temizlenir? Yöntemleri nelerdir?

Sigara içenlerin ciğerleri nasıl temizlenir? Yöntemleri nelerdir?

Uzun süre sigara tükene ancak sonrasında bırakan kişiler sigara içenlerin ciğeri nasıl temizlenir merak etmektedir. Bunun için doğal yöntemlere yönelmek en doğru tercih olacaktır.

Sigara içenlerin ciğeri nasıl temizlenir?

Ülkemizde sigara tüketen insan sayısı oldukça fazla olduğundan ciğerlerinde zararlı maddeleri barındırmaya devam eden kişilerin sayısı da oldukça fazla oluyor. Bu aşamada ciğerlerini temizlemek isteyen kişilerin sürekli olarak bu konuda adımlar atması ve uzun süre sistemli olarak belirledikleri programı uygulaması gerekiyor. Ancak bu şekilde yapılırsa belirli bir sürenin sonunda akciğerleri eski yapısına kavuşturmak mümkün oluyor. Sigarayı bırakan kişiler eğer herhangi bir işlem yapmadan ciğerlerinin temizlenmesi isterlerse bu durumda 2,5 sene beklemeleri gerekiyor. Bu sebeple de bu süreyi geri çekmek için adımlar atılıyor. Bazı gıdalar bu konuda yardımcı olabilirken hazırlanan detoks programlarının da uygulanması gerekli oluyor.

Sigara içenlerin ciğerlerini temizleyen gıdalar nelerdir?

Sigarayı uzun süre kullanan kişiler bunun etkilerinden kurtulmak isterlerse düzenli olarak belirli gıdaları hayatlarının içerisine sokabiliyorlar. Bu aşamada ilk başvurabilecekleri ürün olarak keçiboynuzu gösteriliyor. İçerisindekiler sayesinde ciğerlerde yer alan zararlı maddeler kısa sürede ciğeri terk edebiliyor. Tere, zencefil ve ekinezya da bu amaçla tercih edilebilecek olan gıdalar arasında yer alıyor. Bu gıdaları tüketirken kişilerin tek başına tüketmesi şartı bulunmazken farklı gıdaların içerisinde de bu ürünlere yer vermek mümkün oluyor.

Ciğerleri temizlemek için hangi detokslar uygulanabilir?

Sigaranın etkilerini azaltmak isteyen kişiler isterlerse kahvaltıdan önce bir su bardağı kadar limonlu su tüketebilirler. Bunun için 300 ml. su ve 2 limon yeterli olacaktır. Buna ek olarak öğle yemeğinden hemen önce 300 ml. greyfurt suyu ya da havuç suyu da tercih edilebilmektedir. Bu içecekleri hazırlayan kişiler tüketme işlemini yalnızca bir seferlik yapmamalı ve sürekli olarak devam etmelidir. Eğer düzenli bir şekilde bu detokslar uygulanırsa sonuçlar inanılmaz düzeyde olabilmektedir. Sigarayı çok uzun yıllar kullanan kişilerin bu zehri dışarı atmakta da sabır etmesi önemlidir.

Ciğerdeki toksinleri atmayı hızlandırıcı hareketler nelerdir?

Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan etmenlerin hayata sokulması da sağlığın daha kısa bir süre içerisinde yerine gelmesine katkı sağlamaktadır. Toksinlerin dışarı atılması için yapılabilecek ilk işlemlerden birisi düzenli olarak spora başlamak olur. Sindirim sisteminin düzelmesi ve düzenli olarak terlemenin sağlanması ile birlikte insanlar çok rahat bir biçimde toksinlerden uzaklaşabilirler. Bunun yanı sıra düzenli olarak bitki çaylarından içmek de toksinlerin vücuttan atılmasına katkı sağlayan etmenlerden birisidir. Son olarak kişilerin her akşam 20 dakika sıcak su ile duş alması da vücutlarındaki toksinleri atmasına katkı sağlamaktadır. Uzmanların sigara içenlerin ciğeri nasıl temizlenir sorusu için aradıkları yanıtlar onları her zaman doğal ürünlere yönlendirirken burada tüm sorumluluk kişilerin kendisine ait olmaktadır.

Gamze Pekcan
Sigara içenlerin ciğerlerinin temizlenebilmesi için öncelikle beslenmeye dikkat edilmeli ve bol su içilmeli diye biliyorum. Sigara içmeyi azaltmak ya da bırakmak aslında en önemli yöntem. Ayrıca doğal kürlerden de yararlanılabilir.