X

Sarkık yanaklar için ne yapmalı? Makyaj ve egzersiz yöntemleri

Sarkık yanaklar için ne yapmalı? Makyaj ve egzersiz yöntemleri

Sarkık yanaklar yaşlılık etkileri olarak karşımıza çıkar ve birçok insanda kendisini göstermeye başlarken aynı zamanda farklı yöntemlerle gizlenebilir.

Yanaklar neden sarkar?

Sarkık yanaklar birçok bayanın en fazla şikayet ettiği durumlardan birisi olarak gösteriliyor. Araştırmalar, bu durumun kilo değişiminden kaynaklandığını gösterirken yaşlanmanın etkilerinin de ortaya çıkıyor olması bayanların, kendilerini rahatsız eden bir yanak bölgesine sahip olmasına sebep oluyor. Bayanların yaşlanmayı durdurma gibi bir şansı olmadığı için alacakları önlemler ile birlikte bu sorunları minimum şekilde göstermeye başlıyorlar. Böylece yaşları ilerlemesine rağmen hala güzellikleri de korunmuş oluyor.

Sarkık yanaklar için ne yapmalı?

Bilindiği üzere insanlar belirli bir kas sistemine sahiptir. Vücutlarının tamamına yakınında kaslar bulunur. Eğer insanlar olduklarından daha sıkı ve diri gözükmek istiyorlarsa vücutlarındaki kasları geliştirir ve miktarlarını arttırırlar. Bu aşamada nasıl ki, insanlar daha sıkı bir karna, daha sıkı bir kalçaya ya da bacaklara sahip olmak için antrenmanlar yapıyorsa benzer bir durumda daha sıkı bir yanak yapısı için de egzersiz yapabilirler. Bu bölgede de belirli oranda kaslar bulunurken bu kasların çalıştırılması ile birlikte insanlar bölgesel olarak sıkılaşmayı sağlayacaktır. Ancak diğer tüm bölgelerde olduğu gibi insanların sabırlı olması ve düzenli olarak bu egzersizleri yapması gerekir. Yanaklar için yapılan egzersizler herhangi bir alete gerek duymadan ev ortamında yapılabilir. Ayrıca makyaj yöntemiyle de yanakların sarkması gizlenebilir.

Sarkık yanaklar için egzersiz

İlk olarak bayanların bir aynanın karşısına geçmesi ve egzersizleri kendilerini izleyerek yapması gerekir. İlk etapta aşırı derece gülümsemeyi amaçlayan bayanlar böylece ağız ve çevresini olabildiğince gerecektir. 10 saniye kadar bu şekilde kalmak son derece etkili olur. Bu işlem sonrasında ara verip sonrasında tekrar yapılması ve bu işlemim 5 defa tekrarlanması gerekmektedir. Yüksek miktarda hava üflendiğinde yanaklar şişip gerilirken bu hareketin de yanak kasları için çok büyük önemi bulunur. Bilinçli olarak yanaklarını bu şekilde geren bayanlar bunu da 10 saniye kadar uygulayabilirler. Benzer bir şekilde bu işlem de 5 defa uygulanacaktır. Ardından 2 dakikalık yüz masajı yaparak hareketleri tamamlayabilirsiniz. Gün içerisinde bunu 2 defa uygulamak insanlarda yanak sarkmasının en iyi çözümlerinden birisidir.

Sarkık yanaklar için makyaj

Kusurların örtülmesinde makyajın çok büyük önemi varken sarkık yanaklar için de bu durum söz konusu oluyor. Bu aşamada bayanların makyajda kullandıkları renkleri ve ürünleri doğru seçmeleri çok daha güzel bir görüntü elde etmelerini sağlıyor. İlk olarak fondöten seçimlerinin doğru yapılması gerekirken kahve ya da bronz tarzı koyu renklerin kesinlikle seçilmemesi gerekiyor. Eğer koyu renkler seçilirse yanak bölgelerinde sarkmalar ya da çukurlar daha belirgin oluyor. Bu sebeple de pembe renklerin seçimi daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra kırışıklıkları dolduran ve daha az gösteren fondötenler de tercih edilebilir. Dudak çevresini de rujdan daha kalın bir kalemle belirleme işleminin yaşlılık belirtilerini daha fazla ortaya çıkardığı bir gerçektir. Bu sebeple bu işlemin de yapılmaması gerekir.

Sibel Ardıç
Sarkık yanaklar için yüz yogası işe yarar mı? Engellemeye yardımcı olur mu? Yaşım 50'ye yakın yanaklarımda ciddi sarkmalar var. Bunu engellemek istiyorum ama nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yanak sarkması nasıl giderilir?