X

Sarımsak limon maydanoz kürü faydaları ve zararları nelerdir? Nasıl yapılır?

Sarımsak limon maydanoz kürü faydaları ve zararları nelerdir? Nasıl yapılır?

Sarımsak limon maydanoz kürü damar tıkanıklığını ortadan kalkmasına yardımcı olan ve kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen bir karışımdır.

Sarımsak limon maydanoz karışımı nedir?

Birçok uzman tarafından önerilen ve kullanımı sonucunda damar tıkanıklığının engellenmesine yardımcı olan sarımsak limon maydanoz kürü kalp sağlığının düzelmesini sağlayan bir karışımdır. Sigara, fazla kilolar, az hareket ve sağlıklı beslenme gibi birtakım nedenlere bağlı olarak meydana gelen damar tıkanıklığı kalbin sağlığını olumsuz olarak etkileyerek etkili bir şekilde çalışmasını engeller. Bu duruma bağlı olarak birçok hastalık ve rahatsızlık oluşmaktadır. Bu doğal içerikli kür uzmanlar tarafından onaylanan ve kullanılması açısından herhangi bir zahmet içermeyen karışımdır.

Sarımsak limon maydanoz kürünün faydaları nelerdir?

Doğal bir içeriğe sahip olan bu kürün birçok faydası bulunmaktadır. Evinizde birkaç malzeme ile hazırlayabileceğiniz doğal kürün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Damar tıkanıklığı sonucunda oluşan kalpte meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.
  • Kalbin daha sağlıklı çalışması sonucunda vücuttaki kan akışı düzenli ve dengeli olmaktadır. kür kalp sağlığını olumlu yönde etkileyerek vücuttaki kan akış hızını dengeye getirir.
  • Kalp damarlarında meydana gelebilecek tıkanmaların önlenmesini sağlar.
  • Damarlardaki plak oluşumu tıkanıklığa yol açmaktadır. Bu kür plakların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  • Kalbi besleyen damarların tıkanmasını önler ve bu etkisi sayesinde daralma gibi problemlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Zararları var mı? Kullananlar ve kullanıcı yorumları nedir?

Son zamanlarda birçok kişinin kullandığı ve oldukça etkili sonuçlar gördüğü limon sarımsak maydanoz kürünün tansiyon üzerinde birtakım etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan limon suyu tansiyonun bir miktar düşmesine neden olmaktadır. Normalde insan hayatını çok fazla etkilemeyen bu düşüş düşük tansiyon hastaları için birtakım yan etkiler meydana getirebilmektedir. Bu nedenle bu duruma dikkat edilmelidir. Kullanan ve kullanıcı yorumları neticesinde karışımın herhangi bir zararı olmadığı gözlemlenmiştir. Sizler de deneyerek verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Nasıl kullanılır? Hazırlanışı ve uygulanışı

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz limon sarımsak ve maydanoz kürü karışımı için gerekli olan malzemeler; 1 diş sarımsak, 10-12 adet taze ve yeşilliğini kaybetmemiş maydanoz, iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yaklaşık olarak 1 çay bardağının yarısı ölçeğinde içme suyudur.

Hazırlanışı: Bu karışımı elde etmek için öncelikle bir robot temin ediniz. Sonrasında maydanozları saplarıyla iki parçaya ayırınız ve robotun içerisine atınız. 1 diş sarımsağı doğrayınız ve içine atınız. Ardından limon suyunu ve suyu ilave ederek robotu çalıştırınız. Robot yaklaşık 1-1.5 dakika çalıştıktan sonra kür hazır hale gelecektir.

Kullanımı: Kürü sabah kahvaltıdan yaklaşık yarım saat önce içiniz. Kullanıma başlandığında ilk 3 gün boyunca kürü sarımsaklı ikinci 3 gün sarımsaksız ve üçüncü 3 gün ise sarımsaklı olarak devam ediniz. 9 günlük kullanım sonrasında 3 gün ara veriniz ve sonrasında tekrardan 9 gün olarak uygulama yapabilirsiniz.

Etkileri nelerdir? Ne kadar sürede etki eder?

Limon sarımsak maydanoz kürü kısa süre içerisinde etkilerini göstermektedir. Damar tıkanıklığı problemlerini ortadan kaldırarak daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olmaktadır. Uzmanların önerisi olan bu kürü siz de hemen şimdi deneyebilirsiniz!

Hatica Özselgin
Limon sarımsak maydanoz karışımının faydaları nelerdir? Ne işe yarar? Zayıflatır mı? Kapl sağlığına iyi geldiğine dair birşey izlemiştim televizyonda. Aslında hazırlaması çok kolay denenebilir. Hamile kadınlar için de uygun mudur?