X

Şam yağı nedir? Saç çıkarırmı? Kullananlar, Fiyatı, Faydaları ve Zararları

Şam yağı nedir? Saç çıkarırmı? Kullananlar, Fiyatı, Faydaları ve Zararları

Şam yağı saç ve saç derisini besleyen, onaran ve bakım yapan doğal içerikli bir bakım yağıdır.

Şam yağı nedir?

Şam yağı içerisinde şam fıstığı özü ve keratin bulunan, saç kökünü besleyen ve onaran bir saç bakım yağıdır. Saçlar zaman içerisinde birtakım etmenlere maruz kalarak yıpranır ve cansızlaşır. Bunun sonrasında ise dökülür ve seyrelmeye başlar. Bunu önlemek için saç kökünün beslenmesi gerekmektedir. Bu saç bakım yağı içerisinde bulunan doğal özler ve maddeler sayesinde saç köküne derinlemesine nüfuz ederek beslenmesini sağlar. Zayıflamış ve dökülmeye meyilli saçların güçlenmesine yardımcı olan destekleyici bir yağdır. İnce ve kırılgan saçlar, zayıf saçlar, cansız ve güçsüz saçlar için birebir etki sağlar ve saç yapısının iyileşmesini sağlar.

Şam yağı saç çıkarır mı?

Güçsüzleşen saçlar zaman içerisinde dökülmeye başlar. Saç derisi ve saç kökü ne kadar sağlıklı olursa saçların beslenmesi de o kadar verimli olur. Sağlıklı bir saç derisinde dökülme sonrasında yeni saç oluşumu hemen gerçekleşir. Ama sağlıksız ve yıpranmış bir saç dersinde bu çok mümkün olmaz. Bu doğal yağ saç derisine derinlemesine etki ederek güçlenmesini sağlar. Bu etki sayesinde yeniden saç oluşumu gerçekleşmesine yardımcı olur. Saç kökünü yeniden yapılandıran etkisi sayesinde hacimli ve dolgun saçların oluşumuna yardımcı olur. Böylece daha gür ve sağlıklı saç oluşumu gerçekleşmiş olur.

Şam yağının faydaları, zararları ve kullananlar

Şam yağı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Saçların dökülmesini ve seyrelmesini önlemeye yardımcı olur.
  • Yeni ve sağlıklı saçların oluşumuna etki eder.
  • Saçın nem dengesini sağlar ve beslenmesine yardımcı olur.
  • Bir saç derisi problemi olan kepeklenmeyi ortadan kaldırır.
  • Saçların kolay şekil almasına yardımcı olur.
  • Saçlara dış etmenlere ve boya gibi maddelerin neden olduğu tahribata karşı koruyucu ve onarıcı etki sunar.
  • Saçın dolgunluğunu ve hacminin artmasını sağlar.

Saç derisi ve saç kökleri için birçok faydası bulunan bu yağın zararları yok denecek kadar azdır. Şam yağı kullananlar, düzenli ve etkili kullanım sonrasında tam etki görebildiklerini belirten yorumlar yapmaktadırlar. Orjinal ürünler önerildiği şekilde kullanıldığında şam yağı zararları gibi bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Kullanımı nasıldır?

Bu yağın kullanımı basit ve pratiktir. Öncelikle şişenin bir kısmını kullanmış olduğunuz şampuanın içerisine dökünüz. Haftada en iki kere olmak kaydıyla yağdan saçınıza masaj yaparak sürünüz ve yaklaşık olarak 1 saat bekleyiniz. Bu işlem sonrasında dilerseniz özen karışımlı şampuanınızla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yağ sürme işlemini dilerseniz gün aşırı yapabilirsiniz. İşlem sırasında saçlarınızın temiz olmasına dikkat ediniz. Saçlarınız uygulama sırasında kuru ya da nemli olabilir. Düzenli kullanım sonrasında saç dökülmesi yüksek oranda azalır ve saç onarımında %95 oranla iyileşme görülür. Saç dolgunluğunu 3 kata kadar arttıran bu ürün yeni saç oluşumunu destekler ve arttırır.

Şam oil fiyatı nedir?

Tamamen doğal bir içerikten oluşan şam yağı fiyatı uygun ve ekonomiktir. Resmi satış sitelerinden rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bu ürün ile saçlarınızı yeniden yapılandırabilir ve onarabilirsiniz. Saçlarınız eski parlaklığını kazansın, dolgun ve hacimli gözüksün istiyorsanız hemen ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz!

Yağmur çakar
Şam yağı nasıl kullanılır? Faydaları oldukça hoşuma gitti denemek istiyorum ama zararı olur mu acaba? Kullanıcı yorumları okudum kullananlar genelde memnun kaldıklarını belirtmişler. Nereden alabilirim? Fiyatı nedir?