X

Prp saç tedavisi fiyatları ve yaptıranlar

Prp saç tedavisi fiyatları ve yaptıranlar

Saçların dökülmesine ve azalmasına karşı uygulanan tedavilerde birçok farklı seçenek bulunurken son dönemde PRP yöntemi en popüler tedaviler arasında yer alıyor.

PRP nedir, ne demek?

PRP yöntemi, son dönemde tıp alanında çok büyük yeniliklere sebep olurken birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Genel olarak cilt ve hücre yenilenmesi konusunda sorun yaşanan rahatsızlıklarda bu yöntem kullanılabilir. Buna ek olarak vücudun herhangi bir bölgesinin yeteri kadar beslenmemesi durumunda da bu yönteme başvurulmaktadır. Kabaca tarif etmek gerekirse PRP tedavisi, insanların iyileştirilmesinde ilaç kullanmak yerine kendi kanlarının kullanılması durumudur. Bu yöntem saç dökülmelerinin engellenmesinde ve kelliğin tedavisinde seçenekler arasında yer almaktadır.

PRP saç tedavisi nasıl yapılır? Nasıl uygulanır?

Bu hizmet çok özel kliniklerde ya da gelişmiş özel hastanelerde verilirken kişiler rahatlıkla bu tedavi için randevu alarak tedaviye katılabilirler. Bu aşamada ilk olarak insanlardan belirli miktarda kan alınmaktadır. Alınan bu kan, özel bir cihaza konarak belirli işlemlerden geçilir. Bu işlemlerde kan içerisinde yenilenmeyi arttıran ve saç köklerinin gelişimini sağlayacak olan kısımlar ayrılmaktadır. Kanın içerisinde bu etkileri oluşturan etmenler ayrıldıktan sonra kalan kısım tekrar kullanılmaz. İçerisinde yenilenmeyi sağlayan maddelerin bulunduğu karışım ise saç köklerine enjekte edilmeye başlanır. Bu yöntem ile saç dökülmelerinin önüne geçmek mümkün olurken en çok genetik saç dökülmesi problemlerinde kullanılmaktadır.

Ne zaman etkisini gösterir?

PRP uygulaması seanslar halinde gerçekleşirken saç köklerinin kanın içerisinde yer alan maddeler ile beslenmesi işlemidir. Her seans arasında belirli bir süre bırakılırken fiyatlandırma da seans başına gerçekleşmektedir. Bu aşamada, kişilerin saç köklerine her bir seansta kendi kanlarından alınan yararlı maddeler enjekte edilmektedir. Bu işlem, yaklaşık olarak yarım saat sürer ve son derece acısız bir işlemdir. Uzmanlar, bu tedavinin iki seansının arasında en az 15 gün olması gerektiğini göstermektedir. Genelde 15 gün arayla yapılarak 6-7 seans uygulanır. Bu da kişilerin 3-4 ay boyunca tedavi olması anlamına gelecektir. Bazı kişilerde daha kısa sürelerde sonuç alınabilirken bazı insanlar ileriki seanslara katılmayıp tedaviyi bırakırlar.

PRP fiyatı nedir? Ne kadar?

Saç dökülmelerine karşı yapılan PRP uygulamaları genel olarak pahalı olsa da bu tedavi yönteminin fiyatının çok yüksek olduğu söylenemez. Saçların dökülmelerini önleyen özel şampuanlar dahi çok pahalı olurken bu tedavinin bir seansı 350-400 TL arasında değişmektedir. Yarım saatlik tedavi için verilen bu ücret kesinlikle düşük bir düzeyde olmasa da birkaç kere uygulanan seanslarda sonuç alınması kişilerin 1000-2000 TL'ye kellik problemlerinden kurtulması anlamına gelir. Bu sorunu yaşayan kişiler için ortaya çıkacak olan bu ödeme planı oldukça iyi bir düzeydedir. Kaç seans uygulanacağına ve hastanenin genel olarak sunduğu hizmetlere göre bu tedavinin fiyatlarında değişiklikler olabilir. Ancak temelde insanların kendi kanı kullanıldığından çok değişken fiyatlar ortaya çıkmaz.

Yasin Altınbaş
PRP saç tedavisi yapan hastaneler nerelerdir? Gerçekten işe yarar sonuçlar elde ediliyor mu? Saçlarım çok dökülüyor. Bunu engellemek için ne yapmam gerekiyor? Bu tedavi yöntemini çok duydum kesin çözüm olur mu?