X

Ödem attırıcı tarifler ve bitki çayı

Ödem attırıcı tarifler ve bitki çayı

Vücutta suyun birikmesi ödem olarak isimlendirilirken ödem attırıcı tarifler ile birlikte insanlar bu birikimlerden kurtularak şişkinlik yapan ödemlere son verirler.

Ödem attırıcı yeşil karışım tarifi

Uzmanlar, vücudumuzun daha iyi bir seviyeye gelmesi için yeşil gıdaları her zaman daha fazla hayatımızın içerisine sokmamız gerektiğini söylüyorlar. Ödemden kurtulmak için de bu gıdalara daha fazla başvurmamız gerekiyor. Ödem attırıcı bu karışım için, 3 adet yeşil elma, 200 gram ıspanak, 5 gram zencefil, 4 yemek kaşığı yoğurt, yarım su bardağı demlenmiş yeşil çay ve 1 tatlı kaşığı bal gerekiyor. Malzemeleri hazır hale getiren kişilerin, elmaları dilimledikten sonra tüm malzemeleri blender içerisin atması ve çekmesi gerekiyor. Böylece istenen karışım elde ederken ödem söktürmesi için düzenli olarak kullanılabiliyor.

Ödem attırıcı pancarlı karışım tarifi

Yeşil karışımlar ile ödemlerinden kurtulmak isteyen kişiler eğer tatmin edici bir lezzet bulamamışlarsa pancarlı karışım ile ödemlerinden kurtulabiliyorlar. Bunun için 200 gram pancar, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 100 gram çilek, 100 gram yoğurt, çeyrek demet maydanoz ve 10 gram zencefil gerekiyor. Pancarları öncesinden haşlayarak kabuklarını ovarak soyan kişiler, küçük parçalar halinde pancarları doğramalıdır. Bunun sonrasında çileklerin yapraklarının ayrılıp ikiye bölünmesi ve maydanozun yalnızca yapraklarının kullanılması gerekir. Tüm malzemeler blender yardımıyla çekilerek ödem söktürücü karışım elde edilebilmektedir.

Maydanoz suyu ile ödemlerden kurtulma

Maydanozun faydaları saymakla bitmezken vücut içerisindeki ödemlerden kurtulmada da etkili olduğu araştırmalarca kanıtlanıyor. Bu doğrultuda insanlar 1 adet yeşil elma, 6 dal maydanoz, 2 adet salatalık ve yarım çay bardağı su kullanarak bu harika karışımı elde edebiliyorlar. Karışım için ilk olarak elmaların dört parçaya bölünerek çekirdeklerinin atılması gerekiyor. Salatalıklar da halka şeklinde doğrandıktan sonra hazır hale gelebiliyor. Tüm bu malzemeleri blender içerisine atan kişiler yeteri kadar süre cihazı çalıştırdıktan sonra aradıkları karışımı elde etmiş oluyorlar. Her evde bulunan malzemeler olduğundan bu karışım ödem söktürücü etkisiyle en çok tercih edilen karışımlardan birisi oluyor.

Hangi bitki çayları ödemden kurtulmayı sağlar?

Bitki çaylarının insan vücudu için faydaları sürekli olarak ortaya çıkarken ödem söktürücü etkisi yıllardır biliniyor. Bu faydasını kullanmak isteyen kişiler, naneli ıhlamur çayı, elma limon çayı, mısır püskülü çayı, karahindiba çayı, zencefil çayı, salatalık çayı ya da adaçayı tüketimi gerçekleştirebilirler. Bu bitki çayları için gerekli olan malzemeyi aktarlardan alan kişiler, sonrasında sularını kaynatıp içerisine bu maddeleri atıyorlar. Sonrasında demlenmesi için 5-10 dakika arasında bekleyen kişiler rahatlıkla bitki çaylarını tüketmeye başlıyor. Kısa süre içerisinde vücutlarında oluşan ödemler dağılmaya ve şişkinlik ortadan kalkmaya başlıyor. Vücutlarında şişkinlik olan kişiler ödem attırıcı tarifler ile birlikte ödemlerinden kurtularak çok daha zayıf bir görüntü içerisine giriyorlar.

Deren Ateş
Ödem attırıcı çay ve detoks tarifleri bence herkes tarafından içilmeli. Vücudumuzun suya çok ihtiyacı. detoks suları içerek hem metabolizmanın hızlanmasını sağlayabilir hem vitamin alıp hem de vücudun su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Sağlık açısından oldukça faydalı gerçekten.