X

Maydanoz limon kürü ile zayıflama ve zayıflayanların yorumları

Maydanoz limon kürü ile zayıflama ve zayıflayanların yorumları

Fit bir görünüme ve vücuda sahip olmak herkesin isteğidir. Fakat kilo verirken sağlıklı bir şekilde verilmesine dikkat etmek gerekir. Bunun için birçok ürün vardır. Her geçen gün de yeni ürünler, aletler üretilir. Ama bunların yanı sıra doğal yollardan da zayıflama yolları vardır. İnsanlar tarafından da genellikle zayıflarken ya da diğer tedavilerde doğadan ürünler tercih edilir. Çünkü onların yan etkileri yok denecek kadar azdır. Evrende bulunan her şey insanlar için yaratılmış ve bütün dertlerin şifası doğal hayattadır. Zayıflamak için de herkes tarafından bilinen doğal bir yöntem olan maydanoz limon kürü hazırlanmaktadır. Bu yöntem uzmanlar tarafından önerildiği gibi kilo problemi yaşayan birçok insan tarafından bilinmektedir. Uzun zamandır da insanlar tarafından denenmektedir.

Maydanoz limon kürü nasıl yapılır?

Herkesin kolayca bulabildiği maydanoz ve limonun insanlar üzerinde zayıflatma etkisi vardır. Bu iki ürün bir araya geldiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Hazırlanması da olabildiğince kolaydır. Maydanoz limon kürü hazırlanma aşamaları şu şekildedir:

  • 8- 10 adet maydanozu elinizle kırın.
  • 1 adet limonu blenderle sıkın.
  • 1 bardak su ekleyin.
  • Yemyeşil su haline gelene kadar karışımı çırpın.

Hazırlanışı çok kolay olan bu kür için çok fazla bir malzemeye de ihtiyaç duymazsınız. Bu karışımı kahvaltıdan önce tüketmenizde fayda var. Vücudun arınması için boş olması önemlidir. 15 gün boyunca aralıksız ve düzenli olarak kullandığınız takdirde etkisini görmeye başlayacaksınız. Sonrasında bir 5 gün ara verip 15 gün tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu kürü rutin olarak kullanmayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Fakat kürü hazırlarken suyun klorsuz olmasına dikkat edilmesi üzerinde şiddetle durulmaktadır. Çeşmeden akan suyun ve bazı hazır suların içinde klor bulunmaktadır. Bu nedenle klorsuz su bulmaya dikkat edin.

Maydanoz limon kürü faydaları

Maydanoz limon kürü, hayatını bitkilere adamış bitkisel tedavi yöntemlerini araştıran bir uzman tarafından önerilmiştir. Bu nedenle güvenle hazırlayıp tüketebilirsiniz. Vücudu toksinlerden arındırdığı gibi yağ yakımı da sağlanmaktadır. Tokluk hissi vererek aşırı yemek yemeyi önlemektedir böylece de zayıflamayı sağlamaktadır. Aynı zamanda da cildin güzelleşmesine de etkisi vardır. Bu nedenle faydası var zararı yok denilebilir. Bu kür tedavisini uygulayan kişiler de etkisini fazlasıyla görmüşlerdir. Düzenli olarak kullanarak 22 kilo veren bir kişi bile vardır. Bu nedenle kullanıcı yorumları da olumlu yöndedir. Fakat 22 kilo gibi bir kilonun sadece maydanoz kürüyle verilmesi mümkün değildir. Bu nedenle kilo verimini bir bütün olarak değerlendirmelisiniz. Hem kür kullanılmalı, hem beslenmeye dikkat edilmeli hem de düzenli olarak spor yapılmalıdır. Ancak bu şekilde başarılı bir sonuca ulaşılabilir.Fakat bu kür tedavisini uygularken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Hamile bir bayan da bu kürü uygulayabilir fakat hamileliğinin ilk 3 ayında kullanmamalıdır. Aynı zamanda tansiyon hastaları da kürü uygulamamalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus bu kür tedavisinde vücut su kaybı yaşayacağı için normal zamanda tükettiğiniz suyun daha fazlasını tüketmelisiniz kürü kullandığınız dönemde.

leyla çemen
maydanoz kürü ile kaç kilo verilir? zayıflatrmı? günde kaç kere içmek gerekir???