X

Matcha diet maça çayı zayıflatırmı? Nerede satılır? Kullanıcı yorumları ve sipariş fiyatları

Matcha diet maça çayı zayıflatırmı? Nerede satılır? Kullanıcı yorumları ve sipariş fiyatları

Maça çayı; yağ yakıcı özelliği bulunan, antioksidan açısından oldukça zengin olan, detoks etkisi sayesinde fazla kilolardan kolayca kurtulmaya yardımcı olan maça tozu olarakta bilinen doğal zayıflama çayıdır.

Maça çayı nedir?

Ana vatanı Uzakdoğu olan maça çayı, yağ oksidasyonu sayesinde kilo vermeyi kolaylaştıran bir yeşil çay türüdür. Koyu yeşil yapraklarının etkisini hiç kaybetmeyen içeriği sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayan, tok tutucu özelliği bulunan matcha diet tozu antioksidan açısından oldukça zengin olarak bildiğimiz en etkili yeşil çaydan 10 kata kadar fazla antioksidan barındırmaktadır. Son zamanlarda birçok kişinin sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olan bu çay vücut sağlığı için oldukça önemlidir.

Maça çayı ile zayıflama

Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakmasını sağlayan maça çayı kalıcı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Katkısız bir içeriği olan bu çay tamamen doğaldır. Açlık hissinin bastırılmasına yardımcı olan etkisi ve tok tutucu özelliği sayesinde kolay bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun enerji miktarını arttırır ve böylece kilo verme süreci içerisinde vücudun bitkin ve yorgun düşmesini de engellemiş olur.

Faydaları ve zararları

Çin ve japon tıbbında kullanılan matcha tozu çayı faydaları şu şekildedir:

  • Vücuttaki enerji miktarının artmasıyla metabolizmanın hızlanmasını ve dengelenmesini sağlar. Bu etki sayesinde doğal bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.
  • İçeriğinde bulunan klorofil yapraklarının daha yeşil ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda bu etken madde bu bitkinin antioksidan özelliğinin artmasını sağlar.
  • Kalp hastalıkları ve kanser gibi hastalıklara karşı önleyici etkiler sunan bu doğal çay aynı zamanda kan basıncını ve kan şekerini dengeleyen etkiler sunmaktadır.
  • Vücutta şişmanlığa ve strese neden olan kortizol hormonunun dengelenmesini ve azalmasını sağlayıcı etkiler sağlar.
  • Detoks etkisi sayesinde vücutta yağlamayı durdurur. Aynı zamanda vücuttaki fazla yağların dışarı atılmasına da yardımcı olur.
  • ECGS yağ oksidasyonu özelliği vücutta sağlamış olduğu enerji sayesinde metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve böylece hızlı bir yağ yakımının gerçekleşmesini sağlar. ECGS yağların vücutta birikmesini engeller. Ağır metal ve zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Bu doğal çayın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Matcha diyet çayı kullananlar ve kullanıcı yorumları dikkatle gözlemlendiğinde ürünün herhangi bir yan etkiye yol açmadığı neticelendirilmiştir. Hamile anne adaylarının kullanımına uygun olamayan bu çay emziren anneler için belli bir süreden sonra kullanıma uygun hale gelmektedir. Özel durumu olan ve ilaç kullanmak zorunda olan kişilerin doktorlarına danışarak kullanması gerekmektedir. Ürünün fazla kullanılmaması öngörüldüğü kadar kullanılması gerekmektedir.

Nasıl kullanılır?

Oldukça pratik ve kolay olan matcha çayı kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 keredir. 1 fincan kadar kaynamış suyun içerisine maça tozu koyup iyice karıştırdıktan sonra içmeniz yeterli olacaktır. Kullanıldığı ilk günden itibaren etkilerini yoğun bir şekilde göstermeye başlayan bu doğal içerikli çay içerisinde bulunan c vitamini, çinko, magnezyum, selenyum ve krom gün içerisinde enerjik olmanızı ve vücudun bağışıklığının güçlenmesini sağlar.

Nerede satılır? Sipariş fiyatları nedir?

Matcha diet çayı fiyatı oldukça uygun bir şekilde resmi satış sitelerinde satılmaktadır. Doğal içeriği ve zayıflatıcı etkileri sayesinde kısa süre içerisinde kalıcı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan bu çayı mutlaka orjinal bir şekilde sipariş vermeye dikkat ediniz. Orjinal olmayan çaylar hem sağlığınızı olumsuz yönde etkiler hem de kilo vermenize yardımcı olmaz. Tam etki görebilmek için önerildiği şekilde ve orjinal ürün kullanmayı unutmayınız.

Dicle
Arkadaşlar ben matcha çayı aldım ama korkuyorum içmeye yan etkisi olur diye
Murat
matcha çayını sabah aç karnına mı yoksa tok mu içicez cevap verirseniz sevinirim
Cahide yüksel
Matcha tozu kullananlar var mı? Bu çay ile zayıflayanlar kalıcı bir şekilde kilo verebiliyor mu? Duyduğuma göre tıpkı yeşil çay gibi metabolizma üzerinde hızlandırıcı etki yapıyormuş ve zayıflamaya yardımcı oluyormuş. Bir zararı olur mu ne kadar kullanmak gerekiyor?
Fadime Serin
Matcha diyet çayı kullananlar var mı? Kilo verme konusunda gerçekten etki sağlıyor mu? Detoks etkisi ile kalıcı zayıflama sağladığı belirtiliyor kullanıcı yorumlarında da genelde hep etkili bir çay olduğu söylenmiş. Ne kadar zaman içerisinde gösterir etkilerini?