X

Makyaj sabitleyici sprey ve pudra nedir? Fiyatları ne kadar?

Makyaj sabitleyici sprey ve pudra nedir? Fiyatları ne kadar?

Makyaj yaparken kullanılan malzemelerden olan makyaj sabitleyici sprey ve pudra makyajın sonlanarak gün boyu pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kolaylaştırmaktadır. Profesyonel makyajlar ile günlük makyajlarda kullanılan makyaj ürünleri farklılık gösterebilmektedir. Makyajın gün boyu bozulmaması da yapılan makyajın kalitesini göstermektedir.

Makyaj sabitleyici sprey

Birçok markanın son zamanlarda çıkardığı makyaj sabitleyici spreyler, makyajın pürüzsüz ve ilk yapıldığı gibi kalmasına yardımcı olmaktadır. Göz kapaklarına sürülen farların ve yanaklara sürülen allıkların gün boyu aynı ton kalmasına yardımcı olur. Makyaj yapıldıktan sonra makyajın uzun süre kalıcılığını arttırmak için kullanılan spreyler, yapılan makyajda renk tonlarının da daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Spreyler genel olarak makyaj ürünlerin ciltte kalıcılığını arttıran ürünlerdir. Özellikle profesyonel makyaj, gelin makyajı, sahne makyajı ya da özel makyajlarda sıkça kullanılmaktadır. Her markanın kendine ait makyaj sabitleme spreyi bulunmaktadır. Cilde uygun olan sprey tercih edilerek makyajda kullanılması doğru makyaj yöntemlerinden biri olacaktır. Ayrıca daha sonra makyajın temizlenmesi gerekir.

Makyaj pudrası nedir?

Ten rengine göre tercih edilen makyaj pudraları çeşit olarak çok fazladır. Toz, compact ya da sıvı halde de tercih edilebilmektedir. Makyaj pudrası genel olarak fondöten ve kapatıcı gibi ürünlerden sonra makyajın matlaşmasını ve kalıcı olmasına yardımcı olur. Makyaj pudraları genellikle ten rengine orantılı bir şekilde tercih edilmektedir. Açık tenli kişilerde açık renkler daha koyu tenlerde ise koyu renkler tercih edilmelidir. Koyu tenli kişilerin açık tonlarda pudra tercih etmesi yüzün daha renksiz olmasına sebep olabilir. Ayrıca makyaj pudrası gün içerisinde yağlanan cildin parlamasına da engel olmaktadır. Parlayan cildin yağ oranını dengelemek için kullanılan makyaj pudrası transparan yapıda da tercih edilebilmektedir. Genellikle profesyonel makyajlarda çok fazla tercih edilen transparan pudra makyajda son rötuşların yapılması için kullanılabilmektedir. Kusursuz makyaj yapmak için gerekli makyaj ürünlerinden biri olan bu ürün her cilt tonuna uygun ve numaralı şekilde satışa sunulmaktadır. Pudra rengini belirlemek için mutlaka deneme yaparak satın alınması önerilir. Cilt tonundan daha açık pudralar makyajın kötü durmasına sebep olabilir.

Makyaj sabitleyici sprey ve pudra fiyatları

Her markanın kendisinde bulunan makyaj ürünleri seriler halinde satışa sunulabilmektedir. Makyaj sabitleyici sprey fiyatları dha yüksek olabilmektedir. Çünkü uzun süre kullanılabilen bu ürün makyajın kusursuz olması için tercih edildiğinden fiyat olarak da yüksek fiyata satışa sunulabilmektedir. Yine de uygun fiyatlı makyaj sabitleyici spreyler bulunabilir.

Işıl Kara
Makyaj sabitleyici pudra ve sprey kullananlar var mı? Bu tarz ürünler ciltte sivilceye neden olur mu? Ben kullanmak istiyorum fakat emin olamıyorum. Cildim çok hassas bu yüzden bir sorun olur um diye düşünüyorum.