X

Makyaj bazı nedir? Nasıl sürülür? Nasıl kullanılır?

Makyaj bazı nedir? Nasıl sürülür? Nasıl kullanılır?

Makyaja hazırlık aşamasında cildin makyaja hazırlanması ve daha kusursuz bir makyajın elde edilmesi için kullanılan cilt ürünlerinin yanı sıra pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlayan makyaj bazı genel olarak ciltteki kusurların daha hızlı bir şekilde kapanmasına da yardımcı olur.

Makyaj bazı nedir, ne demek?

Makyaj bazı ciltte meydana gelen kusurlarda ya da siyah noktaların makyaj malzemesi ile kapanmasına yardımcı olur. Özellikle makyaj bazı kullanılarak yapılan makyajlarda ciltte dümdüz bir görüntü elde edilmektedir. Cilt sorunlarının kapatılması için kullanılan makyaj bazı fondöten altına uygulanan bir üründür. Cildin makyaj ürünleri ile arasına bariyer oluşturan bu ürün makyaj ürünlerinin cilde zarar vermesine de engel olur. Çok fazla makyaj yapan birinin makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanması cildin zarar görmesine de engel olacaktır. Cildin hava almasını ve korunmasını sağlayarak cilt sorunlarının ortaya çıkmasını engeller.

Makyaj bazı ne işe yarar?

Makyaj bazı her gün makyaj yapan biri için son derece gerekli malzemelerden biri olabilir. Çünkü cilt her gün makyaj yapıldığında bir süre sonra siyah noktalarda artış ve lekelenmelerin meydana gelmesine sebep olur. Çok fazla sivilce yada cilt yüzeyinde oluşan girinti çıkıntıların daha pürüzsüz durmasını sağlayan bu makyaj bazı ayrıca göz farı altlarında kullanıldığında far renklerinin daha belirgin olmasını da sağlamaktadır. Makyajın gün boyu durmasını da sağlayabilen makyaj bazı makyajdan önce uygulanır ise diğer makyaj malzemelerinin de daha rahat durmasını sağlayacaktır.

Makyaj bazı nasıl sürülür? Kullanımı nasıl olur?

Temiz bir cilde makyaj yapmak her zaman daha sağlıklıdır. Temiz ciltte makyaj kusursuz durur. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildin iyice temizlendiğinden emin olmak gerekir. Bunun yanı sıra nemli bir cilt sağlıklı bir görünümün elde edilmesine yardımcı olur. Cildin tamamen temizlenmesi ile cilt nemlendirilmesinin yapılması gerekir. Nemli cilt makyaj ürünlerinin emilimini ve kusursuz görünümünü sağlar. Cilt nemlendirildikten sonra makyaj bazı kullanılarak da makyaj malzemelerinin sabitlemesi yapılabilir. Makyaj sonrasında kullanılan makyaj sabitleyici spreyin daha etkili olmasına yardımcı olan makyaj bazı ciltteki kusurların tamamen ortadan kalkmasına da yardımcı olmaktadır. Bu sayede gün boyu ciltteki kusurların kapanması sağlanabilmektedir.

Makyaj bazının faydaları nelerdir?

Makyaj bazı cilt ile makyaj ürünleri arasında bariyer oluşturduğundan cildin erken yaşlanmasına da engel olmaktadır. Makyaj malzemelerinin cilde uygun tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Aksi halde cilt çok fazla yıpranarak erken yaşta ince kırışıklıkların meydana gelmesine neden olabilir. Cildin temizlenmesi ve temiz bir cilde makyaj yapılması her zaman pürüzsüz makyaj olmasına yardımcı olur. Kişinin düzenli olarak cilt bakımı da yaptırması cildin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayacaktır. Göz farı altına kullanılan makyaj bazının daha belirgin renkler alınmasını sağlaması daha göz alıcı göz makyajlarının yapılmasına yardımcı olur. İstenilen göz farı renginin tüm gün boyunca da uçup dağılmasına engel olur.

Burcu Yıldırım
Makyaj bazı nasıl uygulanır? Nasıl sürmek gerekiyor? Fiyatı çok pahalı mı acaba? Hangi markanın bazı daha iyi olur? Cildim biraz hassas benim. makyaj öncesinde korumak için uygulamak istiyorum.