Maça çayı nedir? Matcha çayı nasıl yapılır?

Maça çayı nedir? Matcha çayı nasıl yapılır?

Maça çayı bitkisel çaylar arasında metabolizmayı en hızlı çalıştıran çay olarak bilinmektedir ve metabolizmayı en yakın rakibinden 10 kat daha hızlı çalıştırmaktadır. Kilo vermek isteyenler için yeni bir alternatif olan maça çayı metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle anılmaktadır. Japonya'da yetiştirilen bu çay metabolizmayı her zamandakinden daha hızlı çalıştırarak kilo verilmesini sağlamaktadır. Özellikle diyet ve egzersizle zayıflamaya çalışan fakat başarılı olamayan kişiler için bu çay bir mucize! Çünkü Her ne yaparsanız yapın eğer ki metabolizmanız hızlı değilse kilo verme konusunda başarısız olursunuz. Vücuttaki fazla yağların atılması ve sağlıklı kilo verilmesi için öncelikli olarak metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışması gerekir. Eğer metabolizmanız yavaşsa ve kilo verme konusunda başarısız oluyorsanız bu doğal bitki çayı tam size göre! Uzakdoğu'da yetiştirilen bu çay, gölgede yetiştirilen çay ağaçlarının yapraklarının toplanması ve 15 gün gölgede tutulmasından sonra işlem görür. Yaprakların 15 gün gölgede tutulmasının nedeni ise bitkinin klorofil salgısını artırmak ve yüksek antioksidan içermesini sağlamaktadır. Bu bekleme süreci çayın daha yeşil ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda bu süreçte daha kuvvetli bir etkiye ve tada sahip olmuş olur. Daha sonra bu yapraklar toz haline getirilir. İçeriğinde yalnızca matcha yaprakları bulunmaktadır ve herhangi bir kimyasal içermemektedir. Tamamen doğal bir zayıflatıcıdır.

Maça çayı zayıflatırmı?

Matcha tea yeşil çayla benzerdir. Fakat etki konusunda ondan daha üstündür. Bunun nedeni yeşil çayın yaprak halinde demlenip tüketilmesi maça diyet çayının ise toz halinde tüketilmesidir. Yaprak halinde tüketildiği için yeşil çay içeriğindeki tüm etkiyi yansıtmaz. Matcha çayı ise toz halinde olduğundan bitkinin bütün yapraklarını tüketmiş oluyorsunuz ve bütün etkisini hissetmiş oluyorsunuz. Maça çayı çok yoğun bir çay olduğu için diğer çaylara göre yaklaşık 10 kat daha fazla etki göstermektedir. Daha kaliteli yapraklara sahip olduğu için diğer çaylara göre enzim, vitamin ve mineral açısından değeri daha yüksektir. Bu nedenle maça form çayı tüketirken aynı zamanda başka bir çay tüketmenize gerek yoktur. Çünkü bu çay yeşil çaydan ve diğer zayıflama çaylarından daha fazla etkiye ve vitamine sahiptir.

Matcha çayı nasıl yapılır, nasıl hazırlanır?

Maça çayı kullanım tarifi oldukça kolaydır. Çok kaynar olmayan bir fincan sıcak suya 1 tatlı kaşığı kadar eklediğiniz maça tozunu 3-5 dakika demleyerek içebilirsiniz. Hazırlama aşamasında çayı çok kaynatmamanız ve taze tüketmeniz tavsiye edilir. Antioksidan açısından en yüksek değere sahip olan bu çay kullanan kişilerde tamamen doğal ve sağlıklı bir zayıflama gerçekleştirir. İçeriğindeki selenyum, c vitamini, krom, çinko ve magnezyum sayesinde vücut için gerekli olan her türlü vitamin ve mineral desteğini sağlar. Aynı zamanda enerjiyi artırır ve bu sayede metabolizmaya hız kazandırır. Bu sayede yeni oluşacak yağ hücrelerinin gelişimini engeller. Bu sayede kişide sağlıklı bir şekilde kilo verimi başlamış olur. Vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olur. Fiziksel olarak kuvvet ve destek sağlayarak sağlıklı hayatı berberinde getirir. Metabolizmayla birlikte hormonları da düzene sokarak daha dinç ve daha genç görünmenizi sağlar.

Maça çayı faydaları ve zararları

Hiçbir yan etkisi olmayan bu toz, kullanım talimatlarına göre tüketilmelidir. Yalnızca aşırı fazla tüketildiği zaman bir yan etki görülebilir. Çünkü ürünün metabolizma artırma etkisi 10 kat yüksektir ve bu nedenle hızlı kilo vermek adına ürünün olması gerekenden fazla tüketilmesi vücudu yorabilir. Özellikle bağışıklık sisteminini güçlendiren bu ürün önerildiği şekilde kullanıldığı zaman vücudu dinç tutar. Çay, kullanılmaya başladığı günden itibaren doğal etkilerini vücuda adapte eder. En bilindik özelliği olan metabolizmayı hızlandırma özelliği sayesinde vücuttan fazla yağların atılmasını sağlar. Bunu doğal bir yolla yaptığı için verilen kiloların geri alınması neredeyse imkansızdır. Canlanan metabolizma sayesinde vücut temizlenir ve eskisine göre daha sağlıklı olur.

Maça zayıflama çayı sayesinde vücudunuzdaki fazla kilolara doğal ve sağlıklı bir yöntemle veda edebilir ve sağlıklı fit bir vücuda merhaba diyebilirsiniz. Maça çayı fiyatı ile ilgili nerede satılıyor ise satış yapan yerden güncel fiyatlar konusunda bilgi alabilirsiniz.

Merve Genç
maça tozu zayıflamak için oldukça işe yarayan bir çay türü. Haberlerde izlemiştim yeşil çaydan çok daha fazla etkiliymiş. Tozu şeklinde çayın en kaliteli yapraklarından farklı işlemlerden geçerek hazırlanması bu çayı özel yapıyormuş. Ben kullanmak istiyorum ama her yerde satılmıyor galiba. Bir de fiyatı biraz pahalı olduğundan çok rağbet görmüyor sanırım. Ama bulsam kesin alacağım. Nerede satılıyor fiyatı ne kadar bilen var mı?
Menekşe Candan
Matcha sağlıklı yağ yakma konusunda en başarılı çay diyebilirim. Bence gerçekten etkili bir çay. Birçok kullanan var ve hemen hemen herkes memnun kalıyor. Fazla kilolarda başınız dertteyse denemenizi tavsiye ederim. Ben bu bitkisel çay sayesinde zayıfladım.
Oya Tuncer
Maça çayı gerçekten en hızlı yağ yakan çaylardan birisi olma ünvanını taşıyor. Ben bu çayı denedim ve kalıcı bir şekilde kilo vermemi sağladı. Kullanıcı yorumları okuduğunuzda kullananların genel olarak memnun kaldığını görebilirsiniz. Hem sağlık açısından faydalı hem de zayıflama alanında oldukça etkili bir çay. Eğer denemediyseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
Büşra Akpınar
matcha çayı ile zayıflayan var mı? Yeşil çaylar içinde en etkili olan türmüş. Geçen gün haberlerde gösterdiler. Bende form çayı kullanıyorum ama pek etkili olmuyor artık. Daha etkili bir şey kullanmak istiyorum. Haberlerde söylediklerine göre zayıflamak için en etkili çay matcha çayıymış. Kullanmadığım için işe yarıyor mu söyledikleri doğru mu bilmiyorum. Kullanan var mı? matcha çayı zayıflatırmı?
Ahmet Aydınlı
Zayıflama için kullandım. Motivasyonu çok iyi seviyede tutuyor. Metabolizmanız hakikaten hızlanıyor. Yorgun düşmüyorsunuz kilo verirken hoş bir rahatlık da sağlıyor aslında ama uyuşukluk gibi düşünmeyin kesinlikle. Ara ara kullanıyorum yine kıymetli bir bitki bence.
1 2

Toplam 2 sayfada 7 adet yorum var! Şuan 1. sayfadasınız.