X

Limonlu suyun faydaları, zararları ve etkileri nelerdir?

Limonlu suyun faydaları, zararları ve etkileri nelerdir?

Evde çok rahat bir biçimde hazırlanabilecek olan limonlu suyun faydaları deneyen insanları şaşkınlığa uğratırken, kullananlar sürekli olarak bu kullanımlarına devam ediyorlar.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Uzmanlar, her zaman insanların düzenli olarak su tüketmesi gerektiğini ve bunun vücut için çok faydalı olduğunu belirtiyorlar. Bunun yanı sıra bir C vitamini deposu olan limonun faydalarından da sürekli olarak bahsedilirken bu iki mucize ürünün bir araya getirilmesi ile birlikte son derece değerli bir ürün ortaya çıkıyor. İlk olarak içerisinde yer alan C vitamini sayesinden insanların bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor. Bunun yanı sıra boğaz ağrısı çeken kişilerin bu problemlerinden kurtulması için de önemli yardımcılardan birisi oluyor. Vücut içerisinde hangi bölgede olursa olsun iltihapların oluşmasını da tek başına engelleyebiliyor.

Limonlu su zayıflatır mı?

Düzenli olarak tüketilen karışımların büyük bir kısmı insanlara fazla kilolarından kurtulmayı vaat ettiği için bu kadar popüler bir hale geliyor. Limonlu su da insanların kilo vermesinde çok etkili olan ürünlerden birisi olarak gösteriliyor. İnsanlar, düzenli olarak tükettikleri takdirde iştah kesici özelliğinden rahatlıkla faydalanabiliyorlar. Bu özelliği ile birlikte insanlar çok daha az kalori alımı yaptıkları için fazla kilolarından kurtulabiliyorlar. Ayrıca sindirim sisteminin gelişmesinde de çok büyük önemi yer alıyor. Sindirim sistemlerinin doğru bir şekilde çalışmamasından dolayı kilo vermekte zorlanan kişiler düzenli olarak limonlu su tüketerek zayıflayabiliyorlar.

Limonlu suyun zararları ve yan etkileri nelerdir?

Asidik yapıda olan ürünlerden birisi olan limon ile yapılan limonlu suyun önerilen miktarlarda tüketimi son derece faydalı olur. Ancak insanlar fazla kilolarından daha hızlı bir biçimde kurtulmak isteyip çok fazla tüketmeye başlarlarsa bu durumda zararları ortaya çıkabilmektedir. Limonlu suyun yan ektileri içerisinde asidik özelliği sebebiyle dişlere verdiği zarar yer almaktadır. Özellikle diş minelerinin zarar görmesine sebebiyet verebilmektedir. Gastrit ya da benzeri kronik mide rahatsızlıkları bulunan kişilerin de tüketmesi çok doğru olmaz. Aksi halde mide ekşimesi yaparak insanların bundan olumsuz etkilenmesine sebep olabilmektedir.

Limonlu su ne kadar tüketilmelidir?

Limonlu suyu düzenli olarak tüketmeye başlayacak kişilerin ilk etapta miktarını doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Uzmanlar, gün içerisinde 2-3 litre su tüketimini önerirken bunun tamamını limonlu olarak tüketebileceklerini belirtirler. Ancak 1 litre suyun içerisine en fazla 2-3 yuvarlak dilim limonun atılması gerekmektedir. Aksi halde kişilerin kullanımda çok zorlanacakları bir karışım ortaya çıkar. Buna ek olarak farklı malzemelerin de bu karışıma katılması çok doğru bir hamle olmayacaktır. Bu miktarda tüketilen bir ürünün içerisinde farklı bitkilerin kullanımı insanlara zarar verebilmektedir. Evde yer alan limon ve su ile birlikte kolayca hazırlanan limonlu su sayesinde insanlar fazla kilolarından sağlıklı bir biçimde kurtulurken vücutlarına son derece iyi gelecek bir karışımı da düzenli olarak kullanmaya başlamış olacaklardır.

Saniye uysal
Limonlu su zayıflatır mı onu merak ediyorum. Faydalarını çok duydum. Bağırsaklara da etki yapıyormuş. Ama tansiyon için bir yan etki meydana getirir mi diye düşündüğüm için kullanamadım bir türlü. Günde kaç kere içmek gerekiyor ve aç mı tok mu acaba?