X

Kürdan otu tohumu çayı kilo verdirir mi? Nasıl yapılır? Nerede satılır? Fiyatları ve yorumlar

Kürdan otu tohumu çayı kilo verdirir mi? Nasıl yapılır? Nerede satılır? Fiyatları ve yorumlar

Kürdan otu tohumu çayı; sağlamış olduğu doğal etkiler sayesinde hem zayıflamaya hem de birçok hastalığa çözüm sağlayan lezzetli bir içecektir.

Kürdan otu tohumu çayı kilo verdirir mi?

Son zamanlarda etkili zayıflama yöntemleri arasında yerini alan kürdan otu tohumu çayı, içerisinde bulunan faydalı özler sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Sindirim sisteminin düzenli çalışması ve metabolizmanın buna bağlı olarak hızlanması zayıflama sürecinde oldukça önemlidir. Bu doğal içerikli çay bağırsaklardaki parazitlerin dışarı atılmasını sağlar. bunun yanında idrar söktürücü ve iştah kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde gün içerisinde hem az yemek yemeyi sağlar hem de vücuttaki toksin ve ödemin atılmasına destek olur. Böylece kilo verme konusunda kişilere yardımcı olur.

Kürdan çöpü tohumlu çay nasıl yapılır?

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz kürdan otu tohumu çayı aynı zamanda hazır olarak da satılmaktadır. Yapmanıza gereken öncelikle bir fincan miktarında suyu kaynatmanız. Kaynayan suyun içerisinde bir miktar bu tohumdan atınız. Sonrasında yaklaşık olarak 5-10 dakika demlenmesini bekleyiniz. Çay demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. Çayı tatlandırmak isterseniz şeker yerinde bir miktar bal atabilirsiniz. Kullanımı ve tarifi oldukça kolay olan bu bitki çayı ile hem zayıflayabilir hem de sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Hamile kadınların kullanımına uygun değildir. Emziren anneler ise belli bir aydan sonra kullanabilirler. Genel olarak kullanımı hem kadınlar hem de erkekler içindir.

Kürdan otu tohumu çayı nerede satılır? Nasıl alınır?

Aktarlarda ot ve tohum olarak satılan kürdan otu çayı aynı zamanda internet sitelerinde de satılmaktadır. Kullanım amacınıza göre alacağınız miktarı belirleyerek sipariş vermeniz yeterli olacaktır. Çeşitli faydalar bulunan bu çayın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Kilo vermek için tercih edilen diş otu çayı aynı zamanda birçok hastalık içinde şifa olmaktadır.

Kürdan otu tohumu çayının faydaları ve zararları

Diğer bir adıyla diş otu olarak bilinen kürdan otu çayının birçok faydası bulunmaktadır. Kalp ve damar rahatsızlıkları üzerinde etkili olan bu çay aynı zamanda solunum hastalıklarına da çözüm yaratmaktadır. Çarpıntı gibi problemleri ortadan kaldırır. Tansiyon üzerinde dengeleyici etkiler meydana getirir. Sindirim sistemini daha düzenli çalışmasını sağlar. Bağırsakları temizler ve kabızlık, hazımsızlık gibi problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Cilt üzerinde olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda zayıflamak için de kullanılmaktadır. Kürdan otu tohumun çayının zararları olarak değinebileceğimiz herhangi bir konu yoktur. Bu çay normal kullanım sonrasında yan etki oluşturmamaktadır. Fakat kullanım miktarında aşırıya gidilirse o zaman farklı yan etkiler meydana getirebilmektedir. Bu nedenle kürdan çöpü tohumlu çay önerilen miktarda kullanılmalıdır.

Kürdan otu tohumu çayının fiyatı ve yorumları

Doğal içeriği sayesinde pek çok kişinin tercihi haline gelen kürdan otu çayının fiyatı oldukça uygundur. Aktarlardan ve internet üzerinden fiyatını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinde bu çayı kullananların yorumları da bulunmaktadır. Yorumlar genel olarak olumlu şekilde olurken herkesin farklı kullanım amacı olduğu gözlemlenmektedir.

Burçin Özlü
Kürdan otunun faydalarını daha önce de duymuştum ama zayıflamaya etkisinin olduğunu bilmiyordum. Kilo vermek için kullanımı aç karnına mı yoksa tok karnına mı olmalı? Bide günde kaç kere kullanmak gerekiyor onu merak ediyorum.