X

Korse zayıflatır mı? Korse nasıl seçilir?

Korse zayıflatır mı? Korse nasıl seçilir?

Herkesin merak ettiği ve kafasına takılan bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Yüzyıllardan beri özellikle ortaçağ İngiliz dizilerinde korselere sıklıkla rastlayabilirsiniz. Elbiselerin içine vücudu daha şekilli ve güzel göstermek için giyilen korseler aslına bakarsanız etkili birer zayıflama yöntemi de olabilirler. Uzun süreli kullanımda vücudunuz korsenin şeklini almaya başlar ve özellikle bel bölgesinde eski model korseler oldukça işe yarayabilir. Özellikle bölgesel zayıflama konusunda korseler birebir olabilir. Bel ve göbek kısmında korse kullanabileceğiniz gibi bacak özellikle baldırlar basen göğüs ve hatta kollar için bile farklı korse çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar daha eski tarz değil de kıyafetlerinizin altına da rahatlıkla giyebileceğiniz günlük kullanıma uygun korselerdir. Genellikle sıkı örme kumaştan yapılırlar ve kumaşın esnemeye karşı dayanıklı dokusu sayesinde sardığı bölgedeki yağları hem terleme yoluyla eritirken hem de sardığı bölgenin belirli bir şekle girmesine yardımcı olur. Kullanıldığı bölgede terlemeyi de arttırdığı için o bölgedeki yağların erimesine ve kısa sürede incelmeyle de sonuçlandığı kesinlikle kanıtlanmıştır. Hatta çoğu uzman korse kullanımını özellikle belirli bir diyeti takip eden ve düzenli bir egzersiz programı olan herkes içinde tavsiye etmektedir. Tek sorunu ilk kullanmaya başladığınızda fazla sıkı ve sıcak olacağı için alışma sürecinin biraz zor geçebileceğidir. Tarihi açıdan bakıldığında pek çok kültürde kendine bir yer bulan birbirinden özel korse modelleri bayanların vazgeçilmezi olmuştur. Ve hatta bazı kültürlerde kız çocuklarına küçük yaştan itibaren takılan korseler büyüdüklerinde istenilen vücut şeklinde rahatlıkla olabilirler.

Korsenin Faydaları Nelerdir?

  • Bel bölgesinde kullanıldığında belde oluşabilecek fıtık ve benzeri sakatlıkları önler.
  • Bolca terlettiği için bölgede yağ yakımı sağlar.
  • Vücudu istenilen şekle sokar.
  • Göbek fıtığı için etkili bir koruyucudur.
  • Hamilelikten sonra karın bölgesini toplar ve sonrasında oluşabilecek sarkmaları önler.

Korse seçerken nelere dikkat edilmeli?

  • Vücut şeklinize en uygun korseyi bulmalısınız. Aksi takdirde duruş bozuklukları dahil olmak üzere pek çok kalıcı hasar yaratabilirler.
  • Korsenizin teninize hava aldırabilecek bir yapıda olmasıdır. Eğer korseniz hiç hava aldırmıyorsa terlemeye neden olacağı için kullanacağınız bölgede mantar oluşmasına neden olabilir. Yani seçerken mutlaka hava aldıran bir korse tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Kylie Jenner ve Kim Kardashian dünya genelinde korse kullanarak zayıflayan ünlüler için örnek gösterilebilir. Tabi korseler yine belirli bir diyetle beraber uygulandığında çok daha etkilidir. Sizde bu çekici hanımlar gibi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken kendinize uygun bir korse seçmek ve alışana kadar birazcık sabretmek. Sonrasında sonuçlar mükemmel olacaktır.

Burçin yolcu
Korse takmak gerçekten işe yarıyor anında 2 beden incelme sağlıyor
Bahar Toprak
1-2 beden incelmek için korse takmak istiyorum. Anında incelme sağladığını biliyorum insan olduğundan daha zayıf görünüyor. Benim merak ettiğim uzun süreli kullanımda korse zayıflamaya yardımcı olur mu? Bazıları korse takınca zayıfladığını söylüyor doğru mu gerçekten?