X

Korse sıkılaştırır mı? Sıkılaştırıcı korse kullananlar ve yorumları

Korse sıkılaştırır mı? Sıkılaştırıcı korse kullananlar ve yorumları

Korse; insanların fiziksel olarak daha şık gözükmelerini ve anlık olarak beden ölçülerini küçültmelerini sağlayan bir iç giysisidir.

Korse sıkılaştırır mı? Ne işe yarar?

Günümüzde korseler sağlık alanında kullanıldığı gibi estetik açıdan şıklık kazanmak için de çokça tercih edilmektedir. Kadınların en bilinen ortak problemi, fazla kiloları sebebiyle istedikleri kıyafetin içerisine girememeleridir. Bu sorunun üstesinden gelmenin en pratik yollarından birisi de korselerle kusursuz bir görünüm elde etmektir. Korseler kilo fazlalıklarının olduğu bölgelere baskı yaparak toparlanmayı sağlar. Kullanım alanına göre farklı korse modelleri de bulunmaktadır. Göbek bölgesindeki kiloları kamufle etmek için bel korsesi, basen ve bacak bölgelerindeki kiloları kamufle etmek için de tayt korseler tercih edilebilmektedir. Düzenli kullanıldığında kilodan dolayı meydana gelen bölgesel sarkmaların sıkılaştığı görülür. Korse düzenli kullanıldığında sıkılaşmaya yardımcı olmaktadır.

Sıkılaştırıcı korse zayıflatır mı? Kullananların yorumları nelerdir?

Sıkılaştırıcı korse, bölgesel kilolarından şikayetçi olan kadınların en büyük kurtarıcısıdır. Giyilen kıyafetlerin daha şık gözükmesini sağlayan ve kıyafetlerin altında hiç belli olmayan korseler kadınların kusursuz görünmesinin sırlarından biridir. Korseler vücuttaki fazla yağların sıkıştırılarak toparlanmasını sağlar ve elbise üzerinde potluk oluşturmasına engel olur. Özellikle spor yaparken de giyilebilecek korseler terlemeyi artıracağı için daha hızlı zayıflamaya yardımcı olur. Sıkılaştırıcı korse kullananların yorumları incelendiğinde, zayıflama sürecinde olan kadınların sarkmalarını önlediği görülmektedir. Zayıflamak için tek başına korse kullanmanın yetersiz olacağı bilinmelidir. Korse kullanmanın yanı sıra düzenli spor yapmak ve sağlıklı beslenmeye de özen göstermek gerekmektedir.

Sıkılaştırıcı korse faydaları nelerdir? Fiyatı nedir?

Korseler, kadınlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Gerek regl sürecinde oluşan şişkinliklerin gerekse kilo alınan dönemde oluşan yağların gizlenmesini sağlayan sıkılaştırıcı korselerin pek çok faydası bulunmaktadır. Sıkılaştırıcı korsenin faydaları şunlardır;

  • Bel bölgesini destekleyerek kullanıcılara dik bir duruş kazandırır.
  • Fazla kiloların gizlenmesini sağlayarak kişilerin daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Düzenli kullanıldığında vücuttaki sarkmaları gidererek sıkılaşmaya yardımcı olur.
  • Spor yaparken kullanıldığında daha fazla terlemeyi sağladığından, kilo verme sürecini hızlandırır.
  • Göbek bölgesine baskı yaparak, kullanıcıların daha az yemek yemesini sağlar ve kilo vermelerine yardımcı olur.

Sıkılaştırıcı korse fiyatı tercih edilen marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir.

Sıkılaştırıcı korsenin zararları nelerdir?

Doğru kullanılmadığı takdirde, her korsede olduğu gibi sıkılaştırıcı korsenin zararları da ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar korselerin günlük en fazla 8 saat kullanılması gerektiği hususunda kişileri uyarmaktadır. Kişilerin beden ölçülerine göre çok dar olan korseler vücut dolaşım sistemini yavaşlatıp iç organlara zarar verebilmektedir. Sağlıklı malzemeden üretilmeyen korseler terleme sonucunda tahrişe sebep olabilmektedir. Korselerin bedene uygun seçilmesi çok önemlidir. Aksi halde kaburgaları sıkıştırdığı için şiddetli bel ağrılarına, reflü oluşumuna ve vücuttaki kemik bütünlüğünün bozulmasına neden olabilmektedir. Korse seçerken bedene uygun olmasına ve sağlıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Mine Tugay
Zayıflamak için diyet yapıyorum ve süreci hızlandırması için aynı zamanda korse de kullanıyorum. Sıkılaştırıcı özelliği var ama bedene uygun olanların tercih edilmesi gerekiyor. Aşırı sıkı olduğunda rahat nefes alamıyorsunuz. Bedeninize uygun olduğunda etkisi çok güzel oluyor.