X

Korse kaç beden olmalı? Kaç saat takılmalı?

Korse kaç beden olmalı? Kaç saat takılmalı?

Korse; kullanıcıların daha fit görünmelerine yardımcı olan, fazla kiloların sıkıştırılarak toparlanmasını sağlayan esnek bir giyim ürünüdür.

Korse kaç saat takılmalıdır?

Kadınların göbek ve basen gibi bölgesel kilo sorunlarını kamufle eden korseler, vücudun daha estetik durmasını sağlayan esnek bir iç giyim ürünüdür. Giyilen elbise ve kıyafetlerin üzerinde belli olmamasından dolayı sıklıkla tercih edilen korseler, hem günlük kullanımlarda hem de özel gün ve davetlerde tercih sebebi olmaktadır. Fazla kiloların gizlenmesine yardımcı olan korseler kadınların kurtarıcısı niteliğindedir. Günü kurtarmak için korseleri tercih eden kadınlar, düzenli kullanımda vücutlarının sıkılaştığını göreceklerdir. Korseler günde en fazla 8 saat kullanılmalıdır.

Korse kaç beden olmalı?

Korse alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, korsenin kaliteli olmasıdır. Kaliteli malzemeden üretilen korseler hem uzun ömürlü kullanım imkanı verir hem de sağlıklıdır. Dayanıklı olmayan malzemelerden üretilen korselerin dikişleri kısa sürede sökülmekte olup, korseler kullanılamaz hale gelmektedir. Bu sebeple kullanıcılar kaliteli korseleri tercih etmelidir. Kullanıcılar naylon malzeme içeren korseleri kullanmamalıdır. Naylon malzemeye sahip korseler hem vücudun nefes almasına engel olmakta hem de terleme sonucunda tahrişe sebep olmaktadır. Pamuklu, deriye zarar vermeyecek, nefes alan korseler almaya özen gösterilmelidir. Alınacak olan korse kullanıcıların bedenine uygun olmalıdır. Sıkı bir görünüm içi kişilerin bedenlerinden 1 ya da en fazla 2 beden küçük korseler istenen sonucu vermektedir. Bundan daha küçük korseler kişilerin nefes almasını güçleştirmekte ve kan dolaşımını yavaşlatmaktadır.

Korse kilo verdirir mi?

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de korsenin kilo vermeye yardımcı olup olmadığıdır. Anlık olarak fazla kiloların kapanmasını sağlayan korseler, düzenli kullanımlarda birkaç beden incelmeye neden olmaktadır. Ancak sadece korse kullanmak kilo vermek için yeterli değildir. Kişiler bunun yanı sıra düzenli spor yapıp sağlıklı beslenmeye de özen göstermelidir. Kumaşından ve vücuda yapışan yapısından dolayı spor esnasında terlemeyi artırarak daha çabuk incelmeye yardımcı olmaktadır. Vücudunda kalıcı bir fitlik isteyenler sporla birlikte korse kullanımına devam ederek istedikleri sonuca kolaylıkla ulaşabilirler.

Sürekli korse giymenin zararları nelerdir?

Uzmanlar korse kullanım süresinin günlük 8 saat olması konusunda kişileri uyarmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilmeyen korseler bilinçsiz bir şekilde satın alındığında ciddi zararlara sebep olmaktadır. Cildin nefes almasını engelleyen naylon malzemeler, teri vücuda hapsederek pişik oluşumuna ve daha ilerleyen dönemlerde de vücutta mantar oluşmasına neden olmaktadır. Korseler vücuttaki fazla kiloların sıkıştırarak toparlama özelliğine sahip oldukları için kişilerin bedenlerine nazaran daha dar kalıplardan oluşmaktadır. Sürekli korse giyildiği takdirde mideye baskı yapması sebebiyle mide ağrılarına sebep olabilmektedir. Daha ince görünmek ve daha çabuk zayıflamak arzusuyla bedeninden çok daha küçük korseler tercih etmek; kan dolaşımını yavaşlatıp kilo verme sürecinin uzamasına neden olmaktadır. Korse, gece yatmadan önce çıkarılmalı ve vücudun rahatlaması sağlanmalıdır.

Hande Doğan
Normalde L beden giyiyorum korse alacağım ama kaç beden almam gerektiğini bilmiyorum. Kendi bedenimizle aynı mı almamız gerekiyor yoksa bir beden küçük mü almalı? Daha sıkı göstermesi için seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?