X

Korse kaç beden inceltir? Kaç beden zayıf gösterir?

Korse kaç beden inceltir? Kaç beden zayıf gösterir?

Korse; göbek, bel ve basen bölgesindeki fazla kiloları örterek vücudun daha fit bir görünüm kazanmasını sağlayan, elbise ve kıyafetlerin altına giyilen esnek bir üründür.

Korse nedir? Nasıl zayıflatır?

Kilolarıyla başı dertte olan kadınların en büyük kurtarıcılarından biri hiç şüphesiz korselerdir. Geçmişten günümüze kadınların zarif görünmelerinin sırlarından biri olan korseler farklı tasarım ve geliştirilmiş teknolojileriyle dikkat çekmektedir. Kadınların kendilerini güvende hissetmesini sağlayan ve giydikleri kıyafetlerle şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olan korseler; karın, bel ve basen bölgesinde oluşan yağların sıkıştırılarak toparlanmasını sağlar. Bu da vücuda daha ince ve fit bir görünüm verir. Zayıflamak için korseler tek başlarına yeterli değildir. Korse kullanmanın yanı sıra kişiler sağlıklı beslenmeli ve düzenli spor yapmalıdır. Uzun süreli kullanımlarda korseler vücudun şekil almasını ve kusursuz görünmesini sağlar.

Korse kaç beden inceltir? Kaç saat takılmalıdır?

Korse kullanmayı düşünen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de "korse kaç beden inceltir?" sorusudur. Tercih edilecek kaliteli bir korse kişilerin 1-2 beden kadar incelmesine yardımcı olmaktadır. Korse giyilen süreçte kişiler spor yaparak beden inceltme süreçlerini desteklediklerinde daha iyi sonuçlar elde edebilirler. Korseler anlık olarak kişilerin fazla kilolarının sıkıştırılarak toparlanmasına yardımcı olur. Kalıcı sonuçlar almak için spor şarttır. Korseler günde en fazla 8 saat kullanılmalıdır. Kullanım sonrasında korse çıkarılmalı, vücut rahatlatılarak hava alması sağlanmalıdır.

Korsede balen nedir? Ne işe yarar?

Korsede balen; kişilerin dik durmalarına ve daha sıkı görünmelerine yardımcı olan korse detayıdır. Korselerde genellikle çelik balenler tercih edilmektedir. Korseler esnek malzemeden üretilmeleri yönüyle kişilere rahat hareket edebilme imkanı sunarlar. Çelik balenler bu sebeple kişilerin hareketlerinde kısıtlamaya sebep olmaz. Her korsede balen bulunmaz. Kullanıcılar zayıf bir görünümün yanı sıra duruş bozukluğuna engel olacak bir korse almak istiyorlarsa, satın alacakları korsenin balenli olmasına ve balen sayısına dikkat etmelidirler.

Korsede sıkılık derecesi nedir?

Kişiler korse satın alırken, beden ölçülerine uygun olan korseleri tercih etmelidir. Kimi kullanıcılar kendi bedenlerinden çok daha küçük korseler giyerek daha fazla zayıflayabileceklerini düşünmektedir. Bu düşünce doğru olmayıp, vücuda zarar vermektedir. Beden ölçülerinden çok daha küçük korseleri giymek kan dolaşımını yavaşlatmaktadır. En önemli iç organlar vücudun üst bölümünde toplanmıştır. Özellikle karın bölgesine takılan korseler, bedene uygun olmayıp küçük tercih edildiğinde iç organlara baskı yaparak organların zarar görmesine neden olabilir. Korseler ipli ve kopçalı olmak üzere farklı modellerden oluşmaktadır. Korsenin duruşunu sabitlemek için tercih edilen ipli korseler nefes almayı zorlaştırmayacak ve hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak şekilde ayarlanmalıdır. Kopçalı korseler de aşamalı olarak ayar özelliğine sahiptir. Kişiler kopçalı korse kullanımına birbirine en yakın kopçaları iç içe geçirerek başlayıp, zayıfladıkça korse sıkılığını artırırlar. Korse kalitesi, üretildiği malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Gülay Gergef
3 çocuk annesiyim ve ilk doğumumu yaptıktan 3 ay sonra ilk defa korse kullanmıştım. Sonra düzenli bir şekilde aralıklar kullanmaya devam ettim. Aşırı kullanmak zarar verebilir o yüzden ayarını düzenlemek gerekiyor. Her korse yaklaşık 1-2 beden daha ince gösteriyor. Ama bahsedildiği gibi kalite burada önemli bir koşul. Bazı korseler sıkılaştırmıyor.