Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum! Nasıl kilo verebilirim?

Zayıflama 19 Kasım 2016 - 23:06:22 Mutlu Blog
Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum! Nasıl kilo verebilirim?Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, nasıl kilo verebilirim diye kara kara düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Kişilerin beden yapıları metabolizma çalışma yapıları hatta yaşama alanları kilo alma ve kilo verme olayında etkili olmaktadır. Kimisi yediğini hemen eritirken kimi bunu daha uzun zamanda metabolizma yapısına göre daha kısa sürede eriterek tekrar acıkabilir. Tabi bunların birazda psikolojik yapıyla ilgisi bulunmaktadır. Çünkü kendisi ile barışık olan kimseler iradelerine daha hakım bir davranış sergilerken bu yönden biraz zayıf olanlar bedenlerine söz geçiremedikleri olmaktadır. Bu nasıl mı oluyor. Açlık hissediyorsunuz ve beyniniz sizi buzdolabına veya dışarıda iseniz hazır yiyeceklere yönlendiriyor. Gitmeli misiniz tabii de hayır. Burada öncelikle iradenizle barışık olmalısınız kendinizi biraz önce öğününüzü tamamladığınızı yeterli besini aldığınızı fazlasının yağ olacağını vücudunuzun buna ihtiyacı olmadığı bilincini kendinizde yaratmalısınız. Fakat siz hala bunları yapmayı deniyorsunuz olmuyor mu. Bir başka yöntemde spor yapın ona da mı hayır diyorsunuz işte bu noktada kendinize ısrar edin.

Bu tür aktiviteler için özel bir zaman ayıramıyorsanız öğle arası yemekten sonra küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz bunun yanında yapabilecek o kadar çok aktivite türü var ki nasıl yemeklerin arasından en sevdiğinizi heyecanla seçip doyuncaya kadar yemekten sakınmıyorsanız işte tam buna paralel aktivite konusunda da kendinize biraz söz geçirebilmelisiniz. Hatta bu konuda birazda çemberi genişletin tüm aile olarak aktivite yapabilmenin çarelerini arayın. Bütün bunları yapmaya gayret ettiniz olmuyor mu o zaman bu alanda denenmiş olumlu sonuçlar alınmış hakkında bir çok kişinin fikir birliğine varmış olduğu doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunlardan en basit şekilde yapabileceğiniz birisine değinelim.
Burada sizlere tavsiye edeceğimiz sebzelerden lahana sizin bu kendinize geçiremediğiniz söze yardımcı olacak o metabolizmanıza hükmederek sizin yapamadığınızı yapacak. Eğer bu tavsiyeyi de hazır yiyeceklerin arkasında bırakmazsanız tabi. Yapacağınız işlem çok basit evde kendiniz yapabileceğiniz bir zayıflama kürü olacaktır.

Zayıflama kürü hazırlanışı ve uygulanışı

Yarım litre kaynamakta olan suyun içine dört iri yaprak lahana ilave edin 3-4 dakika kaynatıp lahanaların yumuşadığını kontrol edin. Kaynamakta olan lahanaların yumuşaklığını kontrol ettikten sonra üzerine maydanozları yabancı otlardan ayıklayıp iyice yıkadıktan sonra saplarını koparmadan pazardan aldıysanız öylece eğer kendi bahçenizden kopardıysanız zaten temiz toplamışsınızdır fakat saplarının beraberinde kaynamasına özen gösterin.

Lahana ile birlikte maydanozları karıştırarak kaynatırken bir adet limonu dörde keserek karışıma ilave ediniz bütün karışımı iyice karıştırın. Karışımı ateşten indirin soğumaya bırakın. Elinizi yakmayacak ılıklığa geldiğinde cam kaplara boşaltın. Yapmış olduğunuz karışımız suyunu günde 3-4 defa aç karnınıza için...

Bu kürün uygulanışı 21 günlük bir zaman zarfında gerçekleştirilir. Bir hafta boyunca sürekli günde üç veya dört defa aç karnına için bir hafta sonra üç günlük bir ara verin ve tekrar yedi günlük uygulama aynı esaslarla üç günlük ara ve tekrar bir haftalık uygulama yaparak faydalı olduğunu göreceksiniz. Eğer bu kürü verilen tarifler ve tavsiyeler doğrultusunda yaptığınızda zaten kendinize söz geçirmeye başlamışsınız demektir. Emin olun aynada kendinize daha sevecen bakacak barışık bir halde yaşamınıza devam edeceksiniz.

1 yorum eklenmiş. Ortalama puan: 3 (1/5)
Beğendiniz mi?
Lütfen oy verin...
11
7
6
2
2Yorum Yaz:Puanla: Kötü - - İyi

Yorumlar

ne yapsam kilo veremiyorum lütfen bana yardımcı olun. ne yapsam zayıflayabilirim?