X

Kilo verdiren detox içeceği, suyu, çayı ve diyeti

Kilo verdiren detox içeceği, suyu, çayı ve diyeti

Kilolarından rahatsız olmaya başlayan kişiler kilo verdiren detox içeceği ile birlikte fazla kilolarından kısa süre içerisinde kurtularak özledikleri görünüme tekrar kavuşabilirler.

Kilo verdiren detox içeceği tarifi

Detoks işlemi ile birlikte vücutlarındaki zararlı maddeleri atmayı düşünen kişiler için çok sayıda farklı detoks içeceği tarifi vardır. Kilo verdiren detox içeceği tarifi arayan kişiler, kısa sürede etkilerini görebilecekleri ürünlerin arayışında oluyorlar. Bu aşamada 1 litre su, yarım limon, 1 adet elma, 1 avuç maydanoz ve 1 adet çubuk tarçın kullanılarak aradıkları karışımı rahatlıkla hazırlayabilirler. Bunun için limon ve elmayı doğradıktan sonra tüm malzemeleri suyun içerisine atmak gerekmektedir. 15 dakika boyunca bu karışım demlendiğinde istenen içecek elde edilecektir.

Kilo verdiren detox suyu tarifi

Muhteşem bir detox suyu arayan kişiler, çok sayıda malzeme içeren ancak bu sayede vücut için çok faydalı olan karışımlara yönelebilirler. Bunların ilk sırasında kereviz ve elmanın bir arada kullanıldığı detoks suyu gelmektedir. Detoks için gerekli olan malzemeler 1 adet kivi, yarım demet kereviz yaprağı, 1 küçük salatalık, 1 adet elma, 1 adet küçük ebatlarda zencefil,1 küçük limonun suyu ve yeteri kadar içme suyu şeklinde sıralanmaktadır. Tüm malzemeleri blender içerisine atarak olabildiğince küçük parçalara ayıran kişiler bu sayede istedikleri karışımı elde etmiş olurlar. Soğuk olarak tüketilmesi gereken bu karışım kilo vermek isteyen kişiler için oldukça faydalıdır.

Kilo verdiren bitki çayı tarifi

Bitki çayları insanların kilo vermesinde her zaman en önemli yardımcılardan birisi olurken detox çayı sayesinde bu etkilerden maksimum seviyede fayda görmek mümkün olacaktır. Bu çayın hazırlanması için 2 yemek kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate çayı, 3 adet karanfil, 1 limonun suyu, 1 adet yeşil elma, 3 adet karabiber, 1 litre su, 1 adet kabuk tarçın, 5 sap nane, 5 sap maydanoz ve 1 adet dilimlenmiş halde salatalık gerekli olmaktadır. 1 litre suyu kaynatmaya başlayan kişiler bir yandan da salatalık ve elmayı dilimlemeye başlarlar. Kaynayan suyun içerisine tüm malzemeler atılarak 5-10 dakika demlenir ve bu şekilde detox çayı kullanıma hazır hale gelir.

Detox diyeti nasıl yapılır?

Bu felsefeyi benimseyerek diyetlerini yapmak isteyen kişilerin günde 2 litre su tüketmeye başlaması gerekir. Bunun yanında vücutta ödem oluşumuna sebep olan kahvenin de kullanımının bırakılması gerekir. Tuz da vücutta su birikmesine sebep olacağından bırakılmalıdır. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün yapılmalıdır ancak bu öğünlerin tamamında kişiler yedikleri besinlerde yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmalıdır. En az bir öğünde taze sebzelerin tüketilmesi çok önemlidir. İnsanların uygulayacakları detox işlemi sayesinde fazla kiloları kısa süre içerisinde vücudu terk etmeye başlayacaktır.

Melis Dündar
Hızlı kilo verdiren detoks suyu tariflerini uygulamak bir yan etkiye neden oluyor mu deneyenler var mı? Arkadaşlar kilo vermem gerekiyor ve günde 1 kilo verdiren detokslar varmış. Onları uygulamayı düşünüyorum.