X

Kilo almak için doğal yöntemler nelerdir? Ne yapmalı?

Kilo almak için doğal yöntemler nelerdir? Ne yapmalı?

Kilo vermek kadar kilo almak da bazı durumlarda çok zor olabilirken bunun için insanların doğal yöntemlere yönelim göstermesi gerekmektedir.

Kilo almak için doğal yöntemler nelerdir?

Kilo vermek ile kilo almak birbirlerine zıt eylemler gibi gözüküyor olsa da aslında benzer uygulamalar ile hem kilo almak hem de kilo vermek mümkündür. Kilo almak isteyen kişilerin ilk olarak düzenli bir şekilde öğünlerini gerçekleştiriyor olması gerekmektedir. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak gıdaların alınması önemlidir. Bu gıdalar alınırken insanların yüksek kalorili besinleri tüketmesi gerekiyor olsa da sürekli olarak yağlı ve şekerli besinler tüketmek oldukça zararlı olacaktır. Bu sebeple de insanların protein ve karbonhidrat içeren ürünlere yönelmesi doğrudur. Bunun yanı sıra sporlarını düzenli olarak gerçekleştirmeleri çok büyük önem taşır. Aksi halde kontrollü bir şekilde kilo almak çok mümkün olmamaktadır.

Kilo almak için ne yapmalı?

Mevcut kiloları gerekli seviyenin altında olan insanların kilo alabilmesi için öğünlerini planlamaları gerekir. Bu öğünlerinde protein ve karbonhidrat ağırlıklı ürünlere yönelecekleri için alacakları kilolar kas olarak vücutlarında birikir. Bu aşamada düzenli olarak et, balık ve tavuk tüketimi çok önemlidir. Ara öğünlerde abur cubur tüketimi gerçekleştirilebilir ancak bunlar insanların iştahını da keseceğinden kilo almalarına engel olabilir. Bolca meyve tüketimi son derece önemli olacaktır. Ekmek karbonhidrat deposudur ancak yağ ve şeker oranı da yüksektir. Bu sebeple sorun yaratabileceğinden pirinç pilavı gibi karbonhidrat yönünden yüksek olan ancak şeker ve yağ oranı düşük olan yemeklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kilo almak için sporun önemi nedir?

Kilo vermek için düzenli spor önerilen kişiler, kilo almak için de aynı durumda olabileceğini düşünmezler. Ancak spor yapmadan kilo almak oldukça zordur. Düzenli olarak yapılan sporlar insanları direkt olarak zayıflatmaz. Spor, insanları ideal kilosuna getiren bir aktivitedir ve kilo alımlarında da yapılması gerekir. Aksi halde alınan kilolar yağ olarak vücutta birikirken sarkmalara ve görünüşün bozulmasına sebep olabilir. Eğer kişiler proteinlerini ve karbonhidratlarını yeteri kadar alırlarsa ve sporlarını yaparlarsa alacakları kilolar kas olarak vücutlarında bulunur ve sonrasında ulaştıkları kiloda kalmaları çok daha kolay olur.

Kilo almanın faydaları nelerdir?

Kilo almak insanlar için zararlı gibi dursa da gerekli kilonun altında olan kişiler için birçok faydası bulunur. İnsanların bağışıklık sistemleri daha güçlü bir hale gelirken hastalıklardan daha uzun süre korunabilirler. Bunun yanı sıra giyecekleri kıyafetler üstlerine daha güzel bir şekilde oturacağından daha çekici bir görüntü elde etmek mümkün olacaktır. Kişilerin kendilerine olan güveni daha üst seviyede olur ve vücutları her zaman daha dik bir pozisyonda durabilmektedir. Kilo almak için doğal yöntemler kullanmak her zaman en iyi kararlardan birisi olurken insanların bunları denemesi ve sabırlı bir şekilde plana sadık kalması gerekmektedir.

Ceyda Polat
Kilo almak için hangi vitaminler alınmalı ve neler yenmeli bunları öğrenmem gerekiyor. Biraz kilo almak için uğraşıyorum ama bir türlü olmuyor. Doğal olarak neler yapabilirim onları araştırıyorum. Yemek yiyorum ama sanırım bu yeterli değil.