X

Kilo aldırıcı ilaç var mı? Kilo aldırıcı besinler

Kilo aldırıcı ilaç var mı? Kilo aldırıcı besinler

Birçok insan kilo almak için farklı yöntemlere başvururlar. Aslında önemki olan kilo almak değil, sağlıklı kilo almaktır. Çünkü kilo almanın pek çok çeşitli yöntemi bulunsa da bunların sonu hayal ettiğiniz gibi bitmeyebilir. Bu yüzdende eğer kilo almak istiyorsanız öncelikle sağlıklı besinlerle kendinize sıfırdan bir diyet listesi hazırlamalı yada bunun için bir profesyonel yardımına başvurmalısınız.

Kilo aldıran besinler nelerdir?

  • Ananas
  • Kuru incir
  • Keçiboynuzu pekmezi
  • Kırmızı et
  • Muz
  • Kuru kayısı
  • Portakal suyu
  • Mantı
  • Erişte
  • Pirinç pilavı ve kırmızı et

Kilo almak için ne yapılmalı?

Sağlıklı kilo almanın en ön koşulu sağlıklı beslenmektir. Vücudumuz için gerekli vitamin ve mineralleri karşılayacak besinler tüketerek bu amacımızı gerçekleştirebiliriz. Kilo alırken vücudumuzda fazla yağ oluşumunu engellemek gerekir. Bunun için yukarıda belirttiğimiz besinlerden yararlanmanızda fayda var. Unutmayın yediğiniz yiyeceklerin vücudunuza yağ değil enerji olması gerekir. Aynı zamanda kilo almak için doğal içerikli ürünlerden faydalanabilirsiniz

Sağlıklı kilo almanın yolları

Sağlıklı kilo almak için tek yapmanız gereken öğün sayınızla beraber aldığınız kalori miktarını da arttırmak. Genelde kilo almamanız yada vermemizin temel taşında kaloriler vardır. Kaloriler her yiyeceğin içinde bulunan enerji miktarı da denebilir. Yani eğer bir türlü kilo alamıyorsanız ve zayıflık şikayetiniz varsa muhtemelen ya vücudunuz yediklerinizden daha fazla enerji tüketiyor yada vücudunuza yetecek kadar enerji almıyorsunuz. Bu durumda ilk olarak şunu bilin sadece yeterince enerji almak kilo almanıza yetmez bunun için gereğinden biraz daha enerji toplamalısınız ki vücudunuz gün bittiğinde kalan enerjiyi kiloya çevirebilsin. Bunu iştah açıcı ilaçlarla yada sürekli fast food benzeri yiyecekler tüketerek hızlıca sağlayabilecek olsanız da alacağınız bu hızlı kilo sizi tatmin etmez çünkü ilk bulduğu yere yerleşen yağ birikintilerinden başka bir şey elde edemezsiniz. Bu yüzden sağlıklı besinler tüketerek ve aynı zamanda sıkılaştırıcı hafif egzersizlerle hem şekillenip hem de bolca yiyerek hayatınızın ve yeni kilolarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Meyve yerine evde hazırlanmış meyve suları, kırmızı et, tavuk, ton balığı, pirinç, patates, tereyağı, süt, yoğurt, fıstık, badem, kuru meyveler , havuç, patates, bezelye, şeker pancarı, mantarlı yemekler sağlıklı kilo aldıran besinlerdendir. Bunlarla beslenmek sağlıklı kilo almak için önemlidir.

Mehmet
Ne yapsam kilo alamıyorum alsamda en fazla 2 kilo onu da çok çabuk veriyorum iştahım bazen iyi bazen normal. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi arkadaşlar çok sevinirim
Ferdi Topçu
Eczanelerde satılan iştah açıcı şuruplar var, kilo aldırıcı özelliği de olan bu şuruplardan içerek kilo alan var mı? Eğer işe yarıyorsa ben de kullanmak istiyorum. Çok zayıf olduğum için neredeyse rüzgar beni alıp götürecek o kadar zayıfım. Fiziksel olarak zayıf olmanın yanında metabolizma olarakta çok zayıfım en ufak bir şeyde hastalanıyorum. Hafif bir soğukta kalsam 1 hafta yatak döşek yatıyorum. Artık canıma tak etti. Ne yapıp edip kilo alacağım kilo almanın yollarını araştırıyorum. Hiç iştahım olmadığı için yemek yiyemiyorum. Öncelikle iştahımı açmam lazım. Yetişkinler için iştah açıcı ilaç kullananlar yorum yazarsa bana fikir verirse çok memun olurum. Teşekkürler.
Cenk Uysal
kilo aldırıcı bitkisel ilaçlar var ama işe yarıyor mu tam bilmiyorum. Denemek istiyorum ama bir türlü emin olamıyorum.