X

Kesin kilo verdiren diyet listesi ve yöntemler

Kesin kilo verdiren diyet listesi ve yöntemler

Kilolarından kurtulmak için radikal kararlar almaya karar veren kişiler kesin kilo verdiren diyet listesi ve yöntemler ile birlikte bunu başarmak istiyor.

Kesin kilo verdiren diyet listesi nasıl hazırlanır?

İnsanlar, kesinlikle kilolardan kurtulmak istiyorlarsa hazırlamaları gereken diyet listeleri çok basittir. Kişilerin gün içerisinde yaktıkları kalori miktarı 2000 kaloridir. Bu seviyeden daha düşük seviyede bir kalori alacakları her gün kilo vermiş olurlar. Kalori dengesinin bu şekilde kurularak kesin bir şekilde kilo verilebilir. 7200 kalori açığa çıkardıkları her anda 1 kg. kaybetmiş olacaklardır. Eğer günde 1000 kalori alacakları bir diyet listesi hazırlarlarsa bu durumda 7 günde 1 kilo verebileceklerdir. Bu diyet listelerinde doyurucu olan besinlerin kullanılması gerekirken şeker ve yağdan tamamen uzak durulması gerekmektedir.

Kesin kilo verdiren yöntemler nelerdir?

Diyet dışında farklı yöntemlere yönelmek isteyen kişiler için çok sayıda farklı yöntem sayılabilir. Bunlardan ilki mide küçültme ameliyatlarıdır. İnsanların mideleri sürekli olarak beslendikleri için büyür ve insanlar tokluk hissini yaşamak için daha fazla besin tüketmek zorunda kalırlar. Ancak bu operasyon ile birlikte midenin bir kısmı alınarak daha düşük miktarda beslenen kişiler kesin bir şekilde kilo verirler. Buna ek olarak zayıflama kampları da insanların kesin olarak fayda sağlayabilecekleri uygulamalardır. Bu kamplarda insanların dışarıdan gıda getirmesi mümkün olmadığından kendilerine sunulan listelerin dışına çıkamıyorlar. Ayrıca sürekli olarak aktiviteler ve eğlenceler düzenlendiği için de insanlar açlık hissini düşük miktarda yaşayarak rahat bir biçimde kilolarından kurtuluyorlar.

Kesin kilo verdiren yöntemlerin zararları var mı?

Birçok kişi kilo vermek adına cerrahi müdahale geçirmeyi uygun bulmuyor. Ancak insanlar çok basit rahatsızlıklarında bile küçük operasyonlar geçirerek iyileştikleri için tıp alanında son derece basit olarak nitelendirilen bu operasyonun olması birçok insan için oldukça olağan geliyor. İnsanlar, gerçekleştirdikleri bu operasyonda zarar görmezlerken sonrasında yedikleri besinlere dikkat etmek zorunda oluyor. Zayıflama kamplarında da insanlar spor yapıp sağlıklı besleniyor ve vücutlarındaki zararlı maddeleri dışarı atıyorlar. Bunu gerçekleştirmekte de herhangi bir zarar bulunmuyor. Bu sebeple de kesin kilo verdiren yöntemler arasında sayılan bu iki seçeneğin ikisi de insanlar tarafından rahatlıkla değerlendirilebiliyor.

Kesin kilo verdiren diyetler ne kadar kilo verdirir?

İnsanlar atacakları her adımda ne kadar kilo verebileceklerini düşünüyorlar. Kendilerini iyi hissettirecek yüksek rakamları duymayı çok seviyorlar ancak her yöntem vaat ettiği rakamlara ulaştıramıyor. Düzenli şekilde yapılan kalori diyeti, mide küçültme ameliyatı ya da zayıflama kampı insanlara herhangi bir kilo verme vaadinde bulunmuyor. Bu yöntemlerin tamamı insanları uzun vadede ideal kilolarına ve ideal fiziksel ölçülerine getireceğini belirtiyor. Tüm bu yöntemleri sabırla uygulayan kişiler de her zaman hayal ettikleri fiziki görünüşlere kavuşuyorlar. Kesin kilo verdiren diyet listesi arayışında olan kişiler kalori değerlerine dikkat ederek kendi listelerini hazırlayabiliyorlar.

İpek Önal
Zayıflamak istiyorum ve kesin kilo verdiren diyet tarifini uygulamayı düşünüyorum. Diyet kaç günden oluşuyor ve kaç gün yapılıyor onu bilmiyorum. Ben genelde 6. günde diyeti bozuyorum çünkü açlığa dayanamıyorum artık. Bu diyetin içeriğinde neler olmalı?