X

Kekik suyu zayıflatırmı? Fiyatı ve faydaları nelerdir?

Kekik suyu zayıflatırmı? Fiyatı ve faydaları nelerdir?

Bitkisel ürünler, uzun yıllardır kilo vermek isteyen kişiler tarafından destek ürünü olarak kullanılırken kekik suyu da bu ürünlerden birisidir.

Kekik suyu ne işe yarar?

Bitki çayları ya da bitkiler kullanılarak hazırlanan karışımlar her zaman kilo vermek isteyen kişilerin diyet listelerinin içerisinde kendine yer bulmuştur. Bu aşamada, kişilerin eğer kilo fazlası varsa yaşam tarzlarını tamamen değiştirmek zorunda olurken bu sayede sağlıklı bir biçimde kilolarını verirler. Diyet ve sporun hayata monte edilmesi gerekirken insanların bu şekilde bir yaşam biçimini belirlemesi ile birlikte fazla kilolarından kurtulması mümkün olacaktır. Bu süreç içerisinde kekik suyu kullanımı da çok ciddi biçimde fayda gösterecektir.

Kekik suyu zayıflatırmı?

Bu tarz bitkisel ürünlerde kullanıcılardan bazıları çok iyi verim aldıklarını belirtirken bazıları bu konuda bir fayda görmediklerini söylemektedir. Bunun sebebi, bitkilerin etkisinin iyi analiz edilmemesi ve buna göre kullanılmamasıdır. Hiçbir bitki çayı ya da kürü, insanların direkt olarak birkaç kilo vermesini sağlamaz. Bu ürünler, kilo vermek için diyetlerini gerçekleştiren ve spor yapan kişilerin daha fazla kilo vermesini sağlayan ürünlerdir. Eğer hayatlarının içerisinde hiçbir şeyi değiştirmeyen ve yalnızca bitki çayı tüketmeye başlayan kişilerin kilo vermesi oldukça zor olacaktır.

Nasıl zayıflatır? Nasıl kilo verdirir?

Kekik suyu, insanlar üzerinde yağ yakıcı bir etki göstermektedir. Ancak bu yağların yakılması için belirli düzeyde hareket gerekli olur. Eğer kişiler bu suyu kullanırken yeterli düzeyde hareket etmezlerse herhangi bir fayda göremezler. Bu tarz bitki çayları, yağları yakmaya hazır hale getirirken hareket etmek ve spor yapmak kişilerin kendisine bağlıdır. Bu şekilde, yakılan kalorinin karşılığı en iyi biçimde alınırken bölgesel olarak kilo vermek de mümkün hale gelecektir. Spor ile beraber tüketildiğinde bu su ile kilo vermek mümkün olacaktır. Kullananlar bu şekilde fazla kilolara veda etmektedirler.

Faydaları nelerdir? Yan etkileri var mı?

Zayıflamak için bu suyu kullanmaya başlayan kişiler bunun yanında kekiğin ekstra faydalarını da vücutlarında görmeye başlamaktadır. Genel olarak kekikli suyu dışarıdan hazır olarak satın alan kişiler düzenli olarak kullandıklarında vücutlarında bu yararları rahatlıkla göreceklerdir. Ülkemizde kekik üretimi oldukça iyi düzeyde olurken bu sayede fiyatlar da düşük seviyelerde olmaktadır. Bu sebeple bolca kekik tüketimi mümkün olurken bu sayede vücuda olan faydaları da rahatlıkla görülür. İnsanlarda akne oluşumuna karşı çok büyük önem gösteren kekik bunun yanı sıra saç dökülmelerine karşı da çok etkilidir. Tansiyonun düzenlenmesinde ve kemik sağlığının korunmasında da ekstra olumlu sonuçlar verilen kekik bu etkilerini suyuna da geçirerek zayıflarken ekstra faydaların görülmesini sağlar.

Kekik suyu fiyatı nedir? Ne kadar?

Kekik suyunu dışarıdan hazır almayı düşünen kişiler özel firmalar tarafından üretilen kekik sularını satın alabilirler. Bu suların fiyatları incelendiğinde 1 litresinin ortalama 20 TL olduğu görülebilmektedir. Bu fiyat rahatlıkla markaya göre artıp azalabilir.

Ebru Özçelik
Kekik suyu neye iyi gelir? Bebek emziriyorum zararı olur mu? Nasıl demlenir? Adet sırasındaki karın ağrısı için etkili olabileceğini duymuştum. Eğer işe yararsa denemek istiyorum. Tadı nasıl bilmiyorum ama faydası oldukça fazlaymış.