Karbonat maskesi nasıl yapılır? Cilde zarar verir mi?

Karbonat maskesi nasıl yapılır? Cilde zarar verir mi?

Cilt sağlığı güzellik betimlemesinin ana fikrini oluşturmaktadır. Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa o kadar genç ve güzel görünürsünüz. Özellikle yüzümüzün bakımı oldukça önemlidir. Çünkü yüzümüz birçok zararlı ışına ve kötü havaya birebir maruz kalmaktadır. Sağlıklı bir cilt kadifemsi ve aynı zamanda lekesiz bir cilt demektir. Yüzümüzde oluşan lekeler, kırışıklıklar, göz altı morlukları kötü bir görünüm yaratabilir ve bu sizi endişelendirebilir. Gün içerisinde maruz kalmış olduğumuz kötü hava, duman, kir ve toz cildimiz için tehlike arz etmektedir. Bunlar ciltteki gözenekleri kapatır ve cildin hava almasını engeller. Bu da sivilce ve leke oluşumuna neden olur ama hepsinden önce erken yaşlanmayı beraberinde getirir. Cildimiz zaman içerisinde yıpranır ve bunu gizlemez. Bu yıpranma güzel bir cilt bakımı ve sıkılaşma ile ortadan kalkabilir.

Karbonat maskesi neye iyi gelir?

Karbonat maskesi sorunlu ciltler için birebir çözümdür. Sivilceleri ve lekeleri tedavi etmeye tamamen duyarlı olan bu maske sayesinde cildiniz tüm sivilcelerden ve lekelerden arınır. Bu maske yağ hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu sayede sivilce oluşumunu durdurur. Aynı zamanda yüzde belirmiş olan sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlar. Yaz aylarında güneşin etkisiyle yüzde lekeler artmaktadır. Lekeler yalnızca bayanların değil erkeklerin de bir sorunudur. Karbonat maskesi lekeleri hiç iz kalmadan geçirir. Cildi sıkılaştırma ve yenileme etkisi olan bu maske ayrıca cildi gençleştirir ve ciltte lifting etkisi yaratır. Karbonatın içeriğindeki kolojenler ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Böylece ciltte herhangi bir sarkma olmadan cildin sivilce, yağ probleminden ve ayrıca diğer cilt sorunlarından arındırılmasını sağlar. Aynı zamanda vücutta meydana getirdiği hücre yenileme özelliği sayesinde çatlak ve selülitler üzerin de etkili olduğu gözlemlenmiştir. Çünkü biliyoruz ki selülit oluşumu vücudun sıkılığını yitirmesi ve yağ hücrelerinin tabakalaşması sonucu gözenekleri kapatması sonucu oluşur. Karbonat maskesinin gözenekleri açıcı ve hücre yenileyici özelliği sayesinde çatlakların ve selülitlerin oluşmasına neden olan ölü hücrelerin yerini yeni hücreler alır.

Karbonat maskesi faydaları nelerdir?

Karbonat maskesinin en önemli özelliği ölü hücrelerin ciltten arındırılması ve yeni hücrelerin oluşumunu sağlamasıdır. Bu sayede kırışıkları engelleyerek yeni ve taze bir cildi beraberinde getirir. Bildiğimiz gibi karbonatın özü cilt için oldukça faydalıdır. Karbonatın cilt için faydalarına değinecek olursak öncelikli özelliği ölü gözenekleri açmasıdır. Bu sayede cildin nefes almasını ve oksijenle yenilenmesini sağlar. Karbonatın güneş yanıklarını giderici özelliği bulunmaktadır. Güneşin ultraviyole ışınlarının meydana getirdiği zararları temizleme ve zarar gören deriyi yenileme özelliği göstermektedir. Karbonat maskesi cildi gerginleştirir ve pürüzsüzleştirir. Cilde doğal bir peeling etkisi sağlar. Cildiniz yaşlanmasını engellemek için sürekli temiz tutmanız ve arındırmanız gerekmektedir. Makyaj ve çevredeki olumsuz durumlar cilde zarar vermektedir. Bunların etkisini karbonat maskesi kullanarak azaltabilirsiniz. Karbonatın doğal içeriği ile cildinizin bakımını yaparken aynı zamanda hücre yenilenmesi de sağlarsınız. Hücre yenilenmesi ne kadar sık olursa ve cildiniz ölü hücre derilerinden ne kadar çabuk kurtulursa kırışıklık oluşumu da o kadar geç olur. Aynı zamanda cilt lekelerinin kalıcı olarak geçmesi ve bir daha yenilenmemesi için hücre yenilenmesi oldukça ihtiyaç vardır.

Karbonat maskesi cilde zarar verir mi?

Karbonat doğal bir madde olduğu için cilde maske olarak uygulandığında herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmaz. Yüzdeki kabarıkları ve sivilceleri doğal bir kalkan olarak önler. Karbonat maskesi ciltte adete estetik etkisi yaratır. Kolojen ve provitamin B5 ile gençleştirici ve pürüzsüzleştirici etkisini gösterir. Yıllardır yapılan araştırmalar ve deneyler karbonatın bu eşsiz özelliğini gözler önüne sermiştir. Karbonat maskesi cilt yaşlanmasına doğal bir çözüm olarak işlev görmektedir.

Nimet Aydınlı
karbonat maskesi kesinlikle faydalı uyguladıktan sonra ipeksi bir his veriyor ben o hissi çok seviyorum.