X

Karatay diyeti nedir? Ayda kaç kilo verilir? Yapanlar ve zayıflayanlar

Karatay diyeti nedir? Ayda kaç kilo verilir? Yapanlar ve zayıflayanlar

Diyet birçok insan tarafından sürekli olarak uygulanmaktadır. Ancak sonuç çoğu zaman istendiği gibi olmadığı için insanlar psikolojik olarak çok yıpranmaktadır. Psikolojik yıpranma olduğu zaman ise diyet yapan insanların hayatlarını tekrar düzene sokması çok zor olmaktadır. Bu yüzden doğru diyetler doğru zamanda uygulandığı takdirde bir ay içinde fark edilecek kadar kilo verilmektedir. Günümüzde birçok diyet listeleri bulunmaktadır. Ancak karatay diyeti çok popüler bir diyet haline geldiği için insanların ilk önce tercih ettiği diyet şeklidir. Aslında bakıldığı zaman bu diyeti yapan kişilerin geri dönüşleri çok olumlu yönde olmaktadır. Önemli olan sabır ve karatay diyetinin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde ideal kilonuza daha kolay ulaşmak mümkün olmaktadır.

Karatay diyeti özellikleri

  • Karatay diyeti düzgün bir şekilde uygulandığı zaman ayda 5 kilo verilmesi çok kolaydır.
  • Bu diyette kesinlikle şeker ve ekmeğe yer yoktur. Bunlardan biri kullanılmaya devam edildiği zaman diyetin bir anlamı da kalmamaktadır.
  • Diyetten ziyade bu yeme şekli sizin yaşam tarzınız olur ise artık hayatınız boyunca kilo problemi yaşanmamaktadır.
  • En önemlisi ise hazır gıdalardan uzak durarak her şeyin doğalından faydalanılması gerekmektedir.

Karatay diyeti zayıflatır mı?

Son zamanlarda şişmanlık ve daha ilerisi obezite birçok kişiler tarafından görülmektedir. Yani bir bakımdan çağın hastalığı bir konumundadır. Bu hastalığın en iyi çözüm yolu Karatay diyeti olmaktadır. Bu diyet sayesinde birçok insan eski sağlıklarına çok kısa sürede kavuşarak eski yaşantılarına daha iyi bir şekilde dönmektedir. Özellikle yıllardan beri kilo veremeyip daha sonra karatay diyeti ile tanışan kişiler hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde kilo vermektedir. Zaten bu diyetin güven kazanmasındaki tek rol uygulayan kişilerin çevresindeki kişilere de önermesinden dolayı artı puan almıştır. Ekmek yerine her zaman ceviz önerilmektedir. Aynı şekilde diğer diyetlerde sık sık yeme kuralının da önüne geçerek hatta acıkmadan yemek yenmemesi gerektiği önerilmektedir. Sürekli yemek kilo alımını hızlandırarak kişileri sağlık problemleri yaşamasına neden olmaktadır.

Fazla kiloların zararları

Kilo alımı hızlandığı zaman arkasından tansiyon ya da şeker hastalıkları sık sık görülmektedir. Bu hastalıkların birçoğu psikolojiyi de çok olumsuz yönde etkilemektedir. Yani bazen kişiler depresyona girdiği zaman altındaki nedenlerden çoğu kilo olduğu bilinmektedir. Hastalıkların hepsi birbirine bağlıdır. Ancak zayıflayarak bu hastalıkların hızının önüne geçilerek daha sağlıklı bir hayat sürülmesi sağlanmaktadır. Karatay diyetini kendinize bir yaşam şekli olarak uygularsanız artık bünyeniz bir süre sonra ona alışarak, zararlı gıdaları istemeyecektir. Hatta onlara şeker bile itici gelmeye başlayacaktır. Yani alışkanlıklar bu şekilde ve zaman içinde kazanılmaktadır. Önemli olan doğru bir şekilde diyetin uygulanarak ve hiçbir şekilde pes etmeden yola devam etmektir. Sabır ile başlanan her şeyin sonucunu en iyi şekilde getirmeyi sağlamaktadır.

melike
karatay diyeti listesi ile 1 ayda kaç kilo verilir?