X

Karabuğday (Greçka) zayıflatırmı? Karabuğday diyetiyle zayıflayanlar

Karabuğday (Greçka) zayıflatırmı? Karabuğday diyetiyle zayıflayanlar

Sık ve çok fazla yemek yiyenler ya da vücudunda bazı organları yavaş çalışan bireyler kilo almaya meyilli hale gelmektedirler. Alınan kilolar vücutta yağ ve benzeri organizamlara dönüşerek oldukça kötü bir görünüme bireyleri kavuşturmaktadır. Vücutta yer alan fazla kilolar aynı zamanda son derece sağlıksız bir hayatın göstergesidir. Bu nedenle son dönemlere damgasını vuran ve zayıflamak isteyenlerin oldukça memnun kalarak kullandıkları karabuğday yani greçka zayıflamayı destekleyen bir ürün olarak bilinmektedir. Peki gerçekten karabuğday zayıflatırmı? Vücutta biriken fazla yağ ve kiloların atılmasının yanı sıra pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Böylece hem kişilerin yiyerek zayıflamasına hem de sağlıklı bir yaşama kavuşmalarına olanak sağlamaktadır. Greçka olarak bilinen ve Türkiye'de de bulunmakta olan bu bitki, zayıflatmadan önce kansere karşı bir kalkan görevi görmesi ile de bilinmektedir. Vücuda ve zihne son derece faydası olan bu besin, içeriğinde minerallere ve linoleik asitlere yer vermektedir. Karabuğday diyetiyle zayıflayanlar veya en azından deneyenler yorumlarını yazabilirler...

Greçka (karabuğday) Faydaları

İçeriğinde bulunan mineraller ve linoleik asitler sayesinde vücutta biriken yağları eritmeye yardımcı olmaktadır. Açlık hissinin bastırılmasında oldukça büyük bir rol oynayan bu bitki, kalp, kolesterol ve tansiyon gibi hastalıklara da iyi gelmektedir. Bu bitkinin içeriğinde bulunan bu özler sayesinde aynı zamanda kan şekerini kontrol etmekte ve vücudun protein ihtiyacını da karşılamaktadır. İçermekte olduğu yüksek lifli besinler, protein ve mineraller sayesinde her zaman açlık duygusunu bastırmaya ve iştahı kapatmaya yardımcı olmaktadır. Bağırsakların çalışmasını hızlandıran ve metabolizmanın da rahat çalışmasına olanak sağlayan bir yapıya sahiptir. Bu bitki kullanılırken dikkat edilmesi gereken kısımlar mevcuttur:

  • Karabuğday toplamda 3 gün sürecek olan bir diyet programı kapsamında kullanılmalıdır.
  • Ancak tam etkisini göstermesi açısından en az 7 gün geçerli olan bir diyet programına ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Karabuğday diyetinde yalnızca greçka tüketildiğinden dolayı ek olarak vitamin takviyesi yapılmalıdır.
  • Akşamdan 1.5 litre suda kaynatılan 1 bardak karabuğdayı, gün içinde dilediğiniz vakitte tüketebilirsiniz.
  • Akşamları yatmaya gitmeden önce mutlaka 5 saat öncesinden buğdayı yemiş olmanız gerekmektedir.

Karabuğday diyetiyle zayıflayanlar

Pek çok diyet denedikten sonra hala 1 kilo dahi veremeyen bireyler, daha sonra greçka diyetine geçiş yapmaktadırlar. Greçka diyetini en az 3 gün en fazla 7 gün uygulayan bireylerin yaklaşık olarak 4 ile 10 kilogram arasında değişen miktarlarda yağ yaktıklarını söylüyorlar. Bu diyetle zayıflayanlar çevresindeki kilolu bireylere de bu diyeti uygulamalarını tavsiye ediyorlar. Aynı zamanda karabuğday diyeti ile zayıflayanlar bu bitkiyi tek başına yiyemeyenler için kefir ya da yoğurt ile tüketmelerini öneriyorlar. Karabuğday diyeti yapan bireylerin son derece sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuştukları fotoğraflar ile destekleniyor. Oldukça fazla kilosu olanlara bu diyeti önererek, yalnızca 7 gün içerisinde en az 4 kilo verebileceklerini de göstermiş oluyorlar. Dilediğiniz her an bu diyete başlayabilirsiniz.

Nevin Akkuş
karabuğday kilo verdirirmi? karabuğday diyeti yapanların yorumları benim için çok önemli özellikle 1 ayda kaç kilo verdirir bana bunu yazarsanız çok sevinirim.