X

Kantaron yağı ne kadar? Fiyatları nedir? Sivilceye iyi gelir mi?

Kantaron yağı ne kadar? Fiyatları nedir? Sivilceye iyi gelir mi?

Bitkisel yağlar içerisinde sürekli bilinen yağlardan biri olan kantaron yağı cilt sağlığı için son derece önemli yağlardan biridir. Bu yağ cilt sorunlarının giderilmesi ve cildin onarılması için kullanılan yağlar arasında yer alır. Bu yağın içeriğindeki bileşenler sayesinde cildin yenilenmesi için kullanılmaktadır.

Kantaron yağı nedir? Nasıl yapılır?

Kantaron sarı çiçekleri olan ve içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cilt ve vücut sağlığı için tercih edilen bitkiler arasında yer alan bir bitkidir. Bu yağın elde edilmesi için kantaron bitkisi zeytinyağı ya da farklı yağlardan demlendirilerek elde edilir. Bu yağı elde etmek için zeytin yağ gibi baz bir yağ içerisinde bekletilmesi gerekir. Bekletilen bitki yağ içerisine tüm özünü salar ve kantaron yağı olarak satışa sunulur. Ege Bölgesinde sıkça görülen bu yağ eskiden bu yana özellikle cilt yaraları için tercih edilmektedir.

Kantarın yağının faydaları

Cilt yapısını koruyan ve içerdiği bileşenler sayesinde cildin yenilenmesini sağlayan bu yağ ağız yolu ile de tüketildiğinde başta mide rahatsızlıkları olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının da iyileştirilmesi için kullanılır. Ciltte uygulanarak cildin hücre yenilemesini sağlar. Böylece ciltte meydana gelen leke ve akne izlerinin giderilmesi sağlanır. Yüksek miktarda E vitamini barındıran bu bitki cilt yüzeyine uygulandığında E vitamini sayesinde hücrelerin hızlıca bölünmesine destek sağlar. Bu sayede ciltte oluşan problemlerin birçoğunun giderilmesi için tercih edilir.

Sivilceye iyi gelir mi?

Cilde uygulanabilen kantaron yağı özellikle cilt lekesi sorunu yaşayan kişiler için fayda sağlamaktadır. Kantaron yağı güneşe maruz kalınmadan kullanılmalıdır. E vitamini çok yoğun olduğundan kantaron yağı kullanıldıktan sonra güneşe çıkılması lekelerin oluşmasına ve olan lekelerin artmasına sebep olur. Bu yüzden bu yağı kullanırken güneşten uzak durulması gerekmektedir. Sivilce ve akne izlerinin giderilmesi için tercih edilen bu yağ gece yatmadan önce düzenli kullanıldığında cilt yapısının yenilendiği bilinmektedir. Ayrıca kullanılan diğer kremler ve losyonlar içerisinde de tercih edilebilir.

Cilde iyi gelir mi?

Cilt lekelerinde sonuç alınan kantaron yağı fiyatı oldukça uygundur ve bu sayede kolay satın alınıp kullanılabilir. Cilt çatlaklarında, ameliyat izlerinde, cilt yanıklarında ve güneş lekeleri gibi kalıcı olan izlerde tercih edilerek kısa sürede cildin yenilenmesi sağlanabilir. Sağlıklı bir cilt yapısı için düzenli kullanılması olumlu sonuçların alınmasında etkili olacaktır. Bu yağın içeriğinde yer alan hücre yenileyici özellik baz yağı olarak kullanılan yağında etkinliğini arttırır. Eğer cilde uygularken farklı baz yağlar ile karıştırılarak kullanılır ise daha hızlı sonuç alınmasını sağlayacaktır. Bitkisel yağlar içerisinde cilt dostu olan bu yağ cilt dokusunda meydana gelen cilt sorunlarının giderilmesinde en iyi sonuç alınan yağlar arasındadır. Özellikle ciltte meydana gelmiş olan lekelerin düzenli kullanım sonrasında gözde görülür olarak fark göstermesi bu yağın ciltte oluşan problemlere çözüm olmasına yardımcı olmaktadır.

Nesrin Demirci
Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir? Ciltteki izler için kullansak etkisi olur mu? Kullanımı nasıl olmalı? Egzama problemi için etkili olur mu? Fiyatları ne kadar acaba? Aktarlarda vardır diye düşünüyorum.