X

Kadınlar için evde spor programı ve zayıflama hareketleri nelerdir?

Kadınlar için evde spor programı ve zayıflama hareketleri nelerdir?

Kadınların zayıflama için spor yaparken sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi amaç edindikleri bilinmektedir. Spor yapmaya fırsat bulamayan için evde yapılacak olan sporlarda kilo verirken yardımcı olacaktır. Evin içerisinde günlük yapılan işler arasında çeşitli hareketler ile spor yapmak kalori yakımını da arttıracaktır.

Evde yürüyüş yapmak zayıflatırmı?

Günlük aktiviteler içerisinde tempolu yürüyüş yapmak zayıflamayı hızlandırabilir. Bu sayede kişinin ideal kilosuna kısa sürede kavuşması sağlanacaktır. Ev işlerinin yanı sıra kadınların evde farklı sporları denemesi sağlıklı kilo vermek için de alternatif olmaktadır. Bunların içerisinde evde yürüyüş programı yapmak günlük kalori yakımını hızlandırarak besinlerden alınan kalorileri yakmak için tercih edilebilir. Evde yürüyüş yaparak sağlıklı kilo vermek için hazırlanmış olan yürüyüş videolarından yardım alınabilir. Özellikle video kanallarında bununla ilgili birçok seçenek bulunmaktadır. Evde yürüyüş yapmak özellikle soğuk havalarda spor yapmak için tercih edilecek en iyi yöntemlerden biri olacaktır.

Plates yapmak zayıflatır mı?

Son yılların popüler spor dallarından biri olan plates sporu ev içerisinde rahatlıkla uygulanan sporlardan biridir. Bu sporu yapabilmek için mat ve plates topu yeterli olacaktır. Vücutta bulunan tüm kasları çalıştıran bu spor zamanla kilo vermenin de keyfini yaşatacaktır. Vücudun şekillenmesi ve doğru bir şekilde nefes alıp verme teknikleri öğrenildiğinde bu sporun ciddi sonuçlar alındığı bilinmektedir. Evde plates yaparken hazırlanmış olan plates videoları ya da plates programları en büyük yardımcılardan biri olacaktır. Kolay ve yapması keyif veren bu spor kişinin ağır spor çalışmaları yerine bu sporu tercih etmesini sağlayabilir.

Evde nasıl spor yapılır?

Spor salonuna gidemeyen ya da vakit bulamayan kadınlar için içi su dolu olan pet şişeler dambıl görevi görecektir. Özellikle kolların ve bacakların çalıştırılması için tercih edilen bu yöntem ev işi yaparken de yardımcı olacaktır. Sağlıklı kilo vermek için çeşitli yöntemlerin denenmesi ve bu tarz evde yapılacak olan sporların günde en az yarım saat yapılması kişinin zayıflama serüveninde en büyük yardımcısı olarak kilo vermeyi hızlandıracaktır. Bölgesel incelme isteyenler kadınların da evde yapacağı bu egzersizler düzenli şekilde yapıldığında olumlu sonuçların alınmasında etki gösterecektir.

Evde egzersiz programı nasıl olur?

Kişinin kilo verirken kendine ve vücuduna göre egzersiz planı hazırlaması kilo vermede en etkili yöntemlerden biridir. Çok ağır olmayan egzersizleri günlük plan içerisinde uygulamak bölgesel incelmede de yardımcı olacaktır. Kadınların en çok şikayetçi oldukları göbek ve basen bölgesi için özel olarak hazırlanmış egzersiz planları kısa sürede bölgenin incelmesinde etkili olacaktır. Kadınlar için evde spor programı ve egzersiz planları oluşturulurken bölgesel incelmeyi ön plana çıkaran ve vücudun şekillenmesi için gereken egzersizlerin yapılması kas dokusunun da çalışmasını sağlayacaktır. Kaslar çalıştıkça yağ hücrelerinin parçalanması daha kolay olabilmektedir. Beslenme ile beraber spor yapmak zayıflamayı hızlandıracaktır.

Nisa Demir
Evde zayıflamak için neler yapılır? Hangi sporlar ya da hangi diyet programı etkili olur? 1 yaşına çocuğum var o yüzden spor salonuna gidemiyorum. Evde kilo verme yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorum.