X

Kadın ve erkekler için saç uzatma yöntemleri ve teknikleri

Kadın ve erkekler için saç uzatma yöntemleri ve teknikleri

Kadın ve erkekler için saç uzatma yöntemleri arasında evde yapılan doğal maske ve teknikler vardır.

Evde saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Kadın ve erkeklerin kaliteli saçlara sahip olabilmesi için yapacakları şeyler tahmin edildiğinden fazladır. Her kadın saçlarının gür, canlı, parlak ve bakımlı olmasını ister. Saçları geç uzayan biriyseniz kimyasal ürün kullanmadan doğal yöntemlerle saçlarınızı muazzam bir hale getirebilirsiniz. Saçların bakımlı ve uzun olabilmesi için ilk kural sağlıklı bir yaşam tarzıdır. Sağlıklı beslenmek saçların kalitesini belirler. Tüketilen besinler direkt olarak saçı etkileme gücüne sahiptir. Saç uzatmak için öncelikle beslenme düzeni oluşturulmalıdır.

Saç nasıl uzar? Nasıl uzatılır?

Saçlar proteinden meydana geldiği için gün içinde mutlaka protein alınmadı gerekir. Protein kaynakları tavuk, soya ürünleri, balık, yağsız et, yumurta, hindi, kuruyemiş çeşitleri, fasulye olarak sıralanabilir. Bahsedilen besinlerin hepsi keratin üretimine destek olur. Bu besinler dışında C vitamini oranı fazla olan sebze, meyvelerden tüketilmelidir. C vitaminin eksik olması durumunda saçlar zayıflar ve cansız hale gelir. Cansız saçın kırılması çok kolaydır. Bu yüzden beslenmeye dikkat etmek gerekir.

Hızlı saç uzatma teknikleri nelerdir?

Hızlı saç uzatma teknikleri arasında doğal maskeler bulunmaktadır. Bu maskelerden biri biri soğan kürüdür. Sülfür bakımında zengin olan soğan saçın uzamasına yardımcıdır. Fakat kokusundan dolayı çoğu kişi bu maskeyi kullanmayı reddeder. Soğanın birçok bilimsel araştırma çerçevesinde saç uzatma etkisinin olduğu anlaşılmıştır. Saç uzatır ve dökülmeyi engeller. Ayrıca saçların erken yaşlarda beyazlaşmasını da önlemektedir. Soğan maskesinin hazırlanması için dört ya da beş soğan kıyılır ve 1 litre suyun içerisine eklenir. Karışım on dakika kadar kaynatılır. Kaynatılan suyun soğuması gerçekleştirildikten sonra su süzülür. Saçların şampuanlanma işleminden sonra soğanlı su ile saçlar durulanır.

Kadın ve erkekler için saç uzatan maske tarifi

Patatesin herhangi bir zararının olduğu belirtilmemiştir. Patates haftada 1 ya da 2 defa saça uygulanabilir. Bu uygulama saçları çok hızlı uzatır. Saç beyazlaması probleminde de etkili olan patates içinde C, B ve A vitaminlerini bulundurur. Dökülmeleri engeller, kuruluğu giderir, saç kırılmalarını onarır. İçeriğindeki vitaminlerden dolayı saçları baştan aşağı onarma gücüne sahiptir. Saçlarınızın güçlü olmasını istiyorsanız patates maskesinden yararlanabilirsiniz. Hazırlanması için bir yemek kaşığı bal, üç tane patates, bir tane yumurta gerekir. İlk olarak patatesler rendelenir ve sonrasında sıkılarak suyu çıkarılır. Bal ve yumurtanın sarısı da karışıma ilave edilir. İyice karıştırılan kür saç derisine masajla sürülür. Bir saat saçta bekletilen maske şampuan ile yıkanır. İçinde kullanılan bal, yumurta sarısı gibi önemli besinler saça harika bir nem oranı vermektedir. Saç nem kazandığı zaman çok hızlı uzar. Kadın ve erkekler için saç uzatma yöntemleri ve teknikleri düzenli olarak uygulanırsa sonuçlardan memnun kalmak mümkündür.

Emir Karaca
Saçlarımı uzatmaya karar verdim ama yıpranmadan ve dökülme olmadan bunu nasıl yapabilirim onu araştırıyorum. Hızlı ve sağlıklı uzaması için bakım maskeleri yapmak etkili olur mu? Genelde erkekler için saç uzadığında dökülme oluyor diyorlar ama bu doğru mu?