X

Kabak diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kabak diyeti ile kaç kilo verilir?

Kabak diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kabak diyeti ile kaç kilo verilir?

İsminden de anlaşılabileceği üzere kabak diyeti, uygulandığı süreç içerisinde yalnızca kabak ile beslenilen ve kişilerin bu şekilde fazla kilolarından kurtulduğu diyete verilen isimdir.

Kabak diyeti nedir? Nasıl olur?

Çok sayıda farklı sebze, diyet dönemlerinde insanların rahatlıkla kullandığı ürünler olarak gösterilebilir. Hiç kuşkusuz kabak da bu sebzelerden birisidir. Kabak, düşük kalorisinin yanı sıra içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller ile birlikte vücuda da yardımcı bir ürün olacaktır. Özellikle sonbaharda pazarlarda bulunmaya başladığından diyeti uygulamak için en doğru dönem sonbahar ayları olacaktır. Uygulama süresi çok uzun olmayan, kısa süre içerisinde insanların çok yüksek miktarda kilo verdiği bir diyettir. Kabak diyeti süresince insanların tükettikleri tüm ürünler kabak kullanılarak yapılır.

Kabak diyeti nasıl yapılır?

Bu diyette kişilere 4 günlük menüler sunulurken her 4 günde bir bu diyet uygulanarak devam eder. Kabak diyeti 2 hafta boyunca sürerken bunun sonunda bırakılması gerekir. Aksi halde vücut sadece kabak ile beslendiğinden çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri kendisini göstermeye başlayabilir. Sabahları genel olarak kişiler bir dilim kepekli ekmeğin yanında kabak salatası tüketirler. Öğle yemeklerinde kabaklı sebze çorbası tüketilebilir. Akşam yemeklerinde kabak fırında ya da haşlama usulüyle pişirilerek kullanılmaktadır. Bu şekilde bir kullanım 4 güne yayılır ve ürünler düzenli olarak kullanıldığında kısa süre içerisinde istenilen kilolara inmek mümkün olacaktır.

Kabak diyeti ile kaç kilo verilir?

Kabak diyetini 2 hafta boyunca uygulayan kişiler genel olarak 8 kilo vererek diyet dönemlerini tamamlarlar. 15 günde 8 kilo vermek birçok insan için oldukça iyi bir sayı olurken bunun yanı sıra sağlığı da çok fazla tehdit etmeyen bir durumdur. İnsanların vücutlarının durumu verilen kilonun miktarını değiştirebilmektedir. Ancak genel olarak insanlar bu seviyelerde kilo verirler. Vücut tipine, yaşa ya da cinsiyete göre değişen etmenler ancak 1-2 kiloluk farkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bazı kişiler bundan daha yüksek miktarda kilo da verebilmektedirler.

Kabak diyetinin faydaları nelerdir?

Kabak diyetini uygulayan kişiler 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 8 kilo verdikleri için istedikleri faydayı bu diyetten almış olurlar. Ancak bu diyetin vücuda faydaları bununla da sınırlı değildir. İçerisinde protein ve karbonhidrat içerdiği için verilen kiloların mümkün mertebede yağlardan verilmesini sağlamaktadır. Bu da kişilerin vücutlarında yer alan sarkmaların ortadan kalkması anlamına gelir. Buna ek olarak içerisinde çinko, potasyum, A, C, E ve B vitaminleri bulundurmaktadır. Bu sebeple de diyeti düzgün bir biçimde uygulayan kişiler bu vitamin ve minerallerin tamamı için günlük ihtiyacı fazlasıyla karşılamaktadır. Kabak bazı kişiler için çok lezzetli bir sebze olmadığından kabak diyetinin uygulaması biraz zor olabilir. Ancak tat olarak çok kötü düzeylerde de olmadığından çok büyük sorun yaşatmayacaktır.

Naz Çelik
Kabak diyeti kaç gün yapılır? Yapanlar var mı? Tarifi nasıl olur? Bide gerçekten etkili bir şekilde kilo verdiriyor mu? Bu diyet ile kilo verenlerin yorumlarını merak ediyorum. Ben de yapmak istiyorum çünkü.