X

Kabak detoksu zayıflatır mı? Kaç kaloridir?

Kabak detoksu zayıflatır mı? Kaç kaloridir?

Kilolarından şikayetçi olan çok sayıda kişi son dönemde kabak tüketerek kilo vermeyi başarırken insanlar her fırsatta kabak detoksu zayıflatır mı sorusunu uzmanlara yöneltiyorlar.

Kabak detoksu nedir? Ne işe yarar?

Detoks kelimesi, vücudu zararlı maddelerden arındırmak anlamı taşırken kabak detoksu, bu eylemi düzenli bir şekilde kabak tüketerek yapmaya deniyor. Özellikle yaz aylarında fit bir görüntüye bürünmek isteyen kişiler yaptıkları detoks sayesinde hem vücutlarında yer alan zararlı maddelerden kurtuluyorlar hem de bunu gerçekleştirirken zayıflama imkanı buluyorlar. Burada kullanılması gereken ürünler her zaman düşük kalori değeri olması gereken, ancak bunun yanında vitamin ve mineral açısından son derece üst seviyede olan ürünler oluyor. Kabak da bunlardan birisi olurken insanların amaçlarına kısa süre içerisinde ulaşmasını sağlıyor.

Kabak detoksu zayıflatır mı?

Kabak içerisinde vitamin ve minerallerin yanında lif de barındıran bir sebzedir. Bu sebeple de düşük kalori değerinin yanında insanların uzun süre tok kalmasını sağlayabilir. Kabak detoksu ile birlikte de insanlar olabildiğince düşük kalori almalarına rağmen açlık hissini çok fazla yaşamadan günlerini tamamlamaktadır. 3 gün süren bu detoks sayesinde insanlar vücutlarındaki zararlı maddeleri atarken aynı zamanda 2-3 kilo verebilirler. Detokslar, kısa süreli gerçekleştirilen eylemler olduğundan insanların bu aşamada dikkatli olması ve yalnızca 3 gün bu detoksu uygulaması gerekmektedir. Daha uzun süre uygulandığında vücut bazı vitamin ve minerallerin eksiklerini yaşayabilir.

Kabak detoksu nasıl uygulanır? Kaç kaloridir?

Kabak detoksu uygulamak için insanlar 2 adet kabağı rendeleyerek yağsız bir şekilde tavada pişirmelidirler. Bu işlemde kabağın içerisinde kekik, nane, pul biber gibi baharatlar katılarak lezzetlendirilmesi sağlanabilmektedir. Soğuduktan sonra bu karışımın üzerine 2 yemek kaşığı kadar yoğurt karıştırılır ve gerekli ürün elde edilmiş olur. Kahvaltılarında 2 yumurta, 1 dilim peynir ve ekstra bir protein ürünü alan kişiler, öğle ve akşam yemeklerinde kabak kullanarak hazırladıkları ürünü tüketmelidirler. Ara öğün tüketimi de bu süreç içerisinde önemli olurken 2 adet içerisinde lif olan meyvelerden tüketilmesi son derece uygun olacaktır. Bu detoks ile birlikte kişiler 500 kaloriden daha düşük seviyede bir kalori alımı gerçekleştirmiş olurlar. Bu da kısa sürede yüksek miktarda kilo vermelerini sağlayacaktır.

Kabak detoksunun faydaları nelerdir?

İnsanlar, zayıflamak amacıyla bu detoksu uyguluyor olsa da vücuda birçok farklı faydası da bulunmaktadır. Bunlardan ilki içeriğinde yer alan mineraller ile birlikte kemik sağlığının korunmasında en büyük yardımcılardan birisidir. Buna ek olarak kabağın içerisinde yer alan C vitamini, insanların gün içerisinde düşük miktarda gıda tüketimi yapsalar da kendilerini dinç hissetmelerini sağlayacaktır. Ayrıca bağışıklık sistemi de güçlenen kişilerin hastalıklara yakalanma riski de oldukça düşük seviyelerde seyreder. Oldukça rahat bir şekilde yapılabilen kabak detoksu sayesinde insanlar hem vücutlarını temizleyip hem de fazla kilolarından kurtulabilirler.

İdil Güney
Kilo vermeye yardımcı olan kabak detoksu kaç kaloridir tam olarak ve yapanlar etkilerini ne kadar sürede görüyor bunları öğrenmek istiyorum. Yorumları okuduğumda genelde herkes bu zayıflama detoksundan memnun kaldığını dile getirmiş. Bende merak ettim açıkçası.